Yağmur suyunun açık yer prizine girmesi konusunda endişelenmeme gerek var mı?


4

Bir uzatma kablosunun toprak soketini boş ve yukarı bakacak şekilde yerleştirdiği bir Noel ışıkları kurulumum var.

Yağmur suyunun potansiyel olarak açık toprak prizine girmesi konusunda endişelenmeme gerek var mı? Eğer öyleyse, deliğin elektrik bandı ile kapatılması uygun bir çözüm olur mu? enter image description here


5
Kalıcı bir düzeltme, kullanım yerinde bir kapakla bu noktada hava koşullarına dayanıklı bir prizi (GFCI korumalı) kurmak olacaktır.
ratchet freak

22
Ayrıca bu ışıklar sadece etiket üzerinde sadece iç mekan kullanımı için söylüyorlar ...
Grant

5
Üçü de çevreye maruz kalmış gibi görünüyor
PlasmaHH

Evet yapmalısın. Fişler ve prizler genellikle hava ve plastik ile kapatılmıştır. Su geçirmez değildirler. @Grant etiketli, iyi bir sebepten dolayı var.
Crowley

2
@Grant - Işıklar aslında iç ve dış mekan kullanımı içindir.
Craig

Yanıtlar:


12

Uzatma kablosuna biraz gevşeklik çekmek ve fişleri en azından yüzleri aşağı bakacak şekilde yerleştirmek iyi olur. Bu, uzatma kablosunun sadece GND terminali değildir. Ayrıca yukarı bakacak şekilde istiflenebilir Noel ağacı ışık teli üzerinde açık uç delikleri var.

Elektrik fişi temas noktalarına giren su, metal temas noktalarında korozyona yol açabileceği ve koyacağına dair endişeyi artırır.

Daha iyi bir genel çözümün, Noel ışık tesisatını, fişlerin ve uzatma kablolarının çatı çıkıntısı altında sonlandırılacağı şekilde ayarlamak olduğunu gördüm.


7
Birinci paragraf +1 .... Öte yandan, aceminin plastik torba ve bantlarla bir şeyler yapması gibi, baş aşağı açık hava daha iyi bir seçenektir. Geçen Noel komşusu bana Noel ışıklarının neden yanmayacağını sorduğunda, içine tıkaçlı su dolu iki plastik torba buldum.
Tyson

1
@Tyson - İyi bir noktaya değindin. Cevabı değiştireceğim.
Michael Karas

1
Doğru, çoğu plastik kaplı bağlantının hala damlama döngülerine sahip olması gerektiğini anlamıyor.
Tyson

Detaylı cevap için teşekkür ederim. Yangına veya feci bir şeye neden olmayacağını bilmek güzel. Aşağıda belirtildiği gibi, suyun girme riskini azaltmaya yardımcı olmak için bazı koruyucu manşonlar sipariş ettim ve damlama halkalarına bakacağım.
Craig

1
@Craig Bu yanlış okumayın, ancak durumunuzu resimde olduğu gibi tutarsanız, kesinlikle bir yangın riski vardır. Suyun kendisi fazla bir şey yapmaz (içinde yeterli miktarda tuz veya diğer safsızlıklar olmadığı sürece), ancak korozyona neden olacak korozyon artmış bir şort şansına yol açacaktır. Su geçirmez kapağın düştüğü açık ateşi bu şekilde yakaladım.
Mast

6

Başka bir seçenek, bağlantıyı aşağıdaki gibi koruyucu bir kılıf içine koymak olabilir:

enter image description here

Bu bir 5 $ için Home Depot mevcuttur.


1
Bu kapakla damla halkalarına ihtiyacınız var. Bu kapağı OPs fişinin üzerine, tıpkı resimdeki gibi tutturun ve su kablodan aşağıya ve doğrudan fişe akabilir. Bu durumda, kapak suyun sudan geçip içeri girebileceğini gizlediği için aslında bir gelişme olmaz. Kullanıcı bir damla döngüsünün ne olduğunu anlarsa, o zaman bu kapak iyi olur.
Tyson
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.