Bir yatak odasında bir dolap olmalı mı?


14

Bodrumumu bitiriyorum (aslında bitirdiğim ikinci bodrum). Ve bodrumda bir yatak odası olduğunu düşündüğüm şeyi inşa ettim. Geçen gün burada ELEKTRİK müfettişim vardı ve teftişe geçerken şöyle diyor: "Yani bu 'yasal' bir yatak odası olmayacak, çünkü dolabı yok mu?" Her zaman bir yatak odası bir dolap gerektirmiyor anlayışım olmuştur.

Bir yatak odasında bir dolap olmalı mı?


2
Muhtemelen bir duman / yangın dedektörü konusunda soruyordu. Yasal bir yatak odası olacaksa, muhtemelen özel bir duman alarmına ihtiyacı vardır. Mike'ın belirttiği gibi, bodrum yatak odasında bir dolaptan çok daha fazlası var.
DA01

2
Ayrıca NEC, yatak odalarında çıkışlı tüm yeni devrelerin (prizler veya ışıklar) bir ark arızası kesicisi üzerinde olduğunu belirtir.
auujay

1
@auujay mükemmel bir nokta getiriyor (ve bir elektrik müfettişinizin dolaptan daha fazla endişe duyacağını düşünürdüm!)
Mike Powell

Yanıtlar:


18

Merak ettim, bu yüzden sadece biraz googling yaptım ve bir şey varsa, bazı kredi verenlerin bir oda için evin yatak odası sayısına dahil edilmesi için bir dolap gerektirebilir. Bunun ev değerlerinde tutarlılığın sağlanmasına yardımcı olabileceğini düşünüyorum. İlk birkaç sonuçlarını kontrol edin burada daha fazla bilgi için.

Kod yapar ancak bir çıkış penceresine sahip bir yatak odası gerektirir. Ayrıca eviniz septik bir sistemdeyse, belirli sayıda yatak odası için onaylanacaktır ve yeni odayı yatak odası olarak temsil ettiyseniz, ancak septik sisteminiz buna göre derecelendirilmediyse evi satarken sorun yaşayabilirsiniz. .


2
En azından benim şehrimde bir yatak odası saymak için en az belirli bir miktarda pencere alanına (taban alanı ile orantılı) ihtiyaç duyar.
auujay

2
Septik yorumda +1. Biz 4 yatak odası satın aldı, 2 oda bir kütüphaneye dönüştürdü ve şimdi 2 yatak odası daha eklemek istiyorum. Biz yapamam - sadece 3 yatak odası septic için derecelendirilmiştir. Müfettişin bunu yakalamış olması gerektiğini düşünüyorum, ama yapmadı. Odaları gerekli pencerelerle ekleyeceğiz, ancak bir tanesi için dolap olmadan; septiki değiştirmemiz gerekiyorsa, sadece bir dolap ekleyebilir ve 4. yatak odasına sahip olabiliriz.
thursdaysgeek

Kaynaksız olduğu için borç verenin cevabına katılmıyorum. Geçen yıl Florida'daki evimi inşa ettim. Ulusal Bina Kodu uyarınca, yatak odası olarak kabul edilmek için bir dolap ve klima eklemeniz gerekir. Ayrıca, oda dışarıya çıkarsa, o zaman dışarıya bir çıkış noktası olması gerekir ya da çok kod dışında. Ayrıca, her 6 metrede bir çıkışlara sahip olmalısınız.
Brian

@ 0A0D "Ulusal Bina Kodu" yok. ABD yargı yetkileri, tipik olarak, yerel değişikliklerle birlikte Uluslararası Yapı Kanunu'na uyar. İşte Florida'nın versiyonunun ilgili bölümüne bir bağlantı, dolap veya klima gerektiren hiçbir şey görmüyorum: ecodes.biz/ecodes_support/free_resources/2010Florida/… .
Mike Powell

@MikePowell: Mimarım ve Mühendisim, Uluslararası Bina Kodunun bir parçası olduğunu belirtti. Bu benim şehrim ile de doğrulandı. Uluslararası Kod'un ücretsiz olmayan bir sürümü olduğunu anlıyorum.
Brian

11

Bir odayı yatak odası yapmak için dolabın gerekli olduğunu söyleyen sağlam bir kaynak bulamadım . Daha çok mülkleri listeleyen ajansa ve söz konusu mülkün satışını finanse eden ipotek şirketine bağlı gibi görünüyor.

Federal Konut İdaresi'nden (FHA) gelen yatak odaları ile ilgili bulabileceğim tek gereklilik , acil bir çıkış yapılması gerektiğiydi.

resim açıklamasını girinburaya

Bir oda bir yatak odası olarak tanımlarken , Çoklu Liste Servisi (MLS) , bir dolap gerektiriyor öneren bazı bilgiler buldunuz .

resim açıklamasını buraya girin

Kaynak

En iyi seçeneğiniz, yerel bir emlakçı ile iletişime geçmek ve odayı yatak odası olarak listeleyip listeleyemeyeceklerini sormak olacaktır.


1

Gerçekten bölgenizdeki koda bağlıdır. Bazı yerlerde, bir dolap ve bir pencere yoksa, yasal olarak bir yatak odası diyemezsiniz ve yeniden satış için satış yapamazsınız. Diğer yerler, bir yatak odasının gerektirdiği temelde 4 duvar.

Kod izin verse bile, bir emlakçı artık MLS'ye eklerken yatak odası olarak adlandırılmasına izin verebilir.

Bodrum odalar neredeyse her zaman büyük bir çıkış penceresi veya bazen yatak odası olarak kabul edilmesi için bir kapıya doğrudan bir yol gerektirir. Dürüst olmak gerekirse, bu genellikle iyi bir güvenlik gereksinimidir, çünkü insanlar genellikle çocuklar için bodrum odalarını kullanırlar.

Elektrik müfettişi diğer mesleklerde uzman bilgisine sahip olmasa da, bir dolaba sahip olması gerektiğini belirtmesi, beni eklemeyi ciddiye almamı sağlayacaktır.


1

Geçenlerde bu duruma girdim, eşim ve ben şu anda bir ev satın almak için çalışıyoruz. 4 Yatak odalı bir ev olarak listelenmiştir, ancak muayene sadece bir yatak odası gerçek bir dolap vardı bulundu. Tüm yatak odalarında dolap alanı ("girinti" görebiliyordu) kanıtı vardı ama gömme için alan geri almak için diğer yatak odalarında tüm dolap kapıları kaldırıldı, et al.

Emlakçımız, özellikle VA / FHA alıcıları için bunun potansiyel bir sorun olacağını hemen belirtti. Borç verenimize (USAA) danıştık ve bize (Washington Eyaletinde), değerleme amacıyla, bir dolap, bir ısı kaynağı ve bir çıkış penceresi içermiyorsa bir yatak odasını bir alan olarak düşünmeyecekleri söylendi. Geleneksel bir ipotek veya diğer finansman yöntemlerini kullanmayı tercih ederseniz herhangi bir fark olup olmadığını bilmiyorum. Neyse ki satıcılar bizim için kapı kurmayı kabul etti, bu yüzden sorun artık tartışmalı.

TL; DR - Yeni 4 yatak odalı evim, satıcı dolap kapılarını açmasaydı bankam tarafından sadece 1 yatak odalı ev olarak değerlendirilirdi.


Evin yaşı için bazı konaklama olmalı ... aksi takdirde benim yatak odası hiçbiri dolaplar var çünkü beş yatak odası yerine sıfır yatak odalı ev olurdu. Ev 100 yıldan daha eski olsa.
Dave Nay
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.