Bu ne tür bir cıvata?


8

Bazı duvar panellerini sökmeye çalışıyorum, ancak resimde görülen cıvatayı nasıl çıkaracağımı bilmiyorum - ekli kapatın. Başında bir taşıyıcı cıvatanın kubbe şekli vardır, ancak ortasında kare şeklinde bir pim bulunan daha derin bir delik vardır. Deliğin dairesel olduğunu ve altıgen olmadığını unutmayın, bu yüzden bir allen cıvatası değildir. Metal bir çerçeveye bağlı ahşap ve fiberglas levha. Tahtayı kesmeyi çok isterim, ancak metal çerçeve tüm tahtayı çevreler ve bu tuhaf cıvatalarla tutturulur. Herhangi bir öneri veya fikir en çok takdir edilecektir. Teşekkürler!

vida yakın çekim

Yanıtlar:


16

Bu pop perçin , cıvata değil. Sadece yıkıcı bir şekilde kaldırılabilir.

Merkezi, flanş çıkana kadar metal için bir matkap ucu (örneğin, bir brad nokta bitinin aksine) delin. Flanşın çapının kabaca yarısını kullanın.

Flanş serbest kaldığında, matkap ucunuzun ucuna takılır ve daha sonra pense ile çıkarılır.


2
... geçmişi bilenler bunu tekrarlamaya mahkum ...
User95050

2
Kabaca söylemek gerekirse, matkap ucunun çapının flanş çapının yaklaşık 1/2 olmasını istiyorsunuz.
User95050

4
"Pop perçin" i değiştirmeyi düşünüyorum. " This is a [pop rivet](https://en.wikipedia.org/wiki/Pop_rivet), not a bolt. It can only be removed destructively." yanıtını önemli ölçüde artıracaktı - OP açıkça daha önce bunlarla karşılaşmadı.
zwol

8
@ User95050 Yaptığım düzenlemeler cevabınızla hiçbir şekilde çelişmedi ve açıkça geliştirdi; sonuçta ortaya çıkan ilave oyları bile almış olursunuz. Mülkiyet sahibi olmak, burada nasıl çalıştığımız değildir, çünkü amaç en iyi cevaba sahip olmak değildir; amaç toplu olarak en iyi cevabı vermektir.
Daniel Griscom

5
Daniel'in düzenlenmiş versiyonu daha iyi, daha bilgilendirici bir cevaptır.
Mark
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.