Slayt açısı için uygun aralık nedir?


11

Bir slayt oluşturuyorum, ancak hangi açıların güvenli ancak eğlenceli olduğu hakkında hiçbir bilgi bulamıyorum.

Slayt için uygun açı aralığı nedir?


Sürgünün uzunluğuna, genişliğine, kenarların ne kadar yüksek olduğuna bağlıdır. Düşük açılı slaytlar daha tehlikeli IMO'dur. Çocuklar bunları geriye doğru yürüyorlar.
DMoore

@DMoore Gözlemlerim, çocukların açıdan bağımsız olarak herhangi bir slaytta yürüyeceklerini gösteriyor. Tehlike, düşmekten başka, slayttan çok hızlı çıkmaktan kaynaklanır.
Carl Witthoft

Duyduğum gibi, 23.5 olan Dünya açısı ile aynı olmalıdır.
mario

Bu bir perspektif
Hobbes

Yanıtlar:


14

Michigan Devlet Oyun Alanı Güvenliği El Kitabı'na göre :

Slayt oluğunun ortalama eğiminin 30 dereceden fazla olmaması tavsiye edilir. Bu, yükseklik-uzunluk oranının (Şekil 18'de gösterildiği gibi) 0.577'yi aşmadığı belirlenerek ölçülebilir. Kaydırma oluğu üzerindeki hiçbir açıklığın 50 dereceden fazla bir eğimi olmamalıdır.

Bu kitapçıkta slayt tasarımıyla ilgili başka iyi bilgiler de var.


Orada birçok iyi bilgi var. İyi bir slayt tasarımı hakkında söylenebilecek çok fazla şey fark etmemiştim.
Seph

50 derecelik bir slayt oldukça çılgınca olurdu. Gerçekten 45 derece, bu gerçekten dik. Ve şimdi bir tane yapmak istiyorum.
Wayne Werner

@WayneWerner 80'lerde bir çocuk olarak bazılarıyla karşılaştığımdan eminim (ama uzun zaman önce kolayca arızalı olabilir hatıra). Ortada gerçekten hızlı olma eğilimindeydiler, ancak sonunda daha uzun bir çıkış düzlemi ile yavaşlamaya zaman verdiler. Bugün gördüğüm slaytlar dik değil ama gerçekten kısa bir çıkışa sahip olma eğilimindedir (bazen bile yok).
phyrfox

@phyrfox oyun alanları çok daha eğlenceli / tehlikeliydi. Muhtemelen 30'-60 'bir rampa oluşturan bazı aşınmış elmas kaplamaya sahip bir roket gemi parkımız vardı. Doğru kaygan ayakkabı olsaydı aşağı "kayak" olabilir. Yandan 20 'düşmesini önlemek için onu çevreleyen zincir bağlantı.
Wayne Werner
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.