Eski 2 uçlu prizleri nasıl topraklayabilirim? (120V)


Yanıtlar:


12

Doğru cevap, ayrı bir toprak iletkenine sahip 2 iletken kullanmadan 3 uçlu topraklı bir priz kuramayacağınızdır, bu üç iletkendir. İnsanların hile yaptığını ve prizin toprak vidasından metal kutuya bir tel koyduğunu biliyorum ve zırh muhafazasının kutuya sıkıca bağlandığını ve panele topraklandığını umuyorum. Bu, 14 veya 12 / 2WG'ye iyi bir alternatif değildir ve potansiyel olarak çok tehlikeli olabilir. Örneğin, açık bir nötrünüz olsaydı, zemin potansiyel olarak ele geçirebilir, şimdi zırh kalkanında akımınız var, iyi değil. Btw, boyayı bir prizden çıkarmanın iyi bir yolu yoktur. Sadece değiştirin. Sizin durumunuzda bazı yeni kablolara bakmalısınız.


2
Shirlock sadece haklı değil, çok haklı. Topraklama ile ilgili her şeyi yaptığınızda, ne yaptığınızdan emin olun. Topraklama hataları hayatın hatalarını yapabilir ve almış olabilir. Söylediği gibi, sadece sizi öldürmekle kalmaz, aynı zamanda çok acı verir.
lqlarry

İlginç. NYC'de büyüyen, zemin olarak BX kılıf kullanarak SOP ve (bildiğim kadarıyla) kod kadar.
JoeFish

İlkokul, sevgili Watt oğlum.
Kaz

NEC 2014 artık topraklama tellerinin güçlendirilmesine izin veriyor, böylece iletkenleri bırakabilir ve ayrı bir topraklama kablosunu mümkün olan her şekilde yönlendirebilirsiniz. Toprak, devreden çıkan aynı alt panele geri dönmelidir; aynı panelden birkaç devre aynı topraklamayı paylaşabilir.
Harper - Monica'yı

2

Bunu yapmanın tek yolu, zırhlı kablo dediğiniz şeyin içinde bir topraklama kablosu avlamak için yeterli alana sahip olması. Zırhlı kablo yaklaşık 3/8 turda ise, muhtemelen cevap hayırdır. Zırhlı kablo 7/8 ise (1/2 alüminyum ve çelik esneklik için OD) yer olacaktır.

Balık Teyp

Balık bantları birçok farklı uzunluk ve tipte gelir ve eğer kullanabiliyorsanız bazı yerler onları kiralayabilir. Ne yaparsanız yapın, sahip oldukları en düz bandı alın.

Bir balık bandı kullandığınızda, nereye ve nereden geldiğinizi bildiğinizden emin olun. Kesinlikle canlı teli olan bir kablo borusunu çekmeyin ve bir panele çekerseniz panelin enerjisi kesilmelidir.

Bir balık bandı geçirebilirseniz, teli takabilir veya teli ona bağlayabileceğiniz bir ip çekebilirsiniz.

Bir balık bandı kullandığınızda bunun bir topraklama kablosu tuttuğunuz anlamına geldiğini unutmayın, bu yüzden canlı devrelerin etrafında çalışmayın.

Bir topraklama kablosu için yeterli alanınız yoksa, bir balık bandı duvardan kutunuza yeni tel almak için yardımcı olabilir. Ne tür bir kablo kullanabileceğinizi, zırhlı kablo, romex veya ???

İyi şanslar.


6
BX kılıfından balıkçılık! İyi şanslar. Büyük ihtimalle tüm balık kasetlerini geri alamayacaksın.
Tester101

1

Eski 2 uçlu prizleri kabloları yeniden işlemeden değiştirmenin en iyi yolu GFCI tipi bir priz kullanmaktır. Bu, mevcut NEC topraklama gereksinimlerinin, yuva başına biraz daha yüksek maliyetle de olsa sağladığı tüm güvenlik ve korumayı sağlar.

GFCI "ekipman topraklaması yok" olarak işaretlenmelidir. GFCI ile GFCI tarafından sağlanan diğer prizler arasına hiçbir ekipman topraklaması bağlamanıza izin verilmez.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.