4 awg devre kesiciler için çok büyük


8

Bir meradaki stok tankı ısıtıcısına uzun bir devre yapmam gerekiyor. Bu bir 120V, 20 Amp hattır. Uzunluk nedeniyle, voltaj düşüşünü% 3 içinde tutmak için 4 AWG çağrılır.

Devrenin çıkacağı panel Siemens G2040'tır. Bu panel için 15A ve 20A devre kesicilerinin yalnızca maksimum 6 AWG boyutunu kabul ettiği anlaşılıyor.

2 ila 4 ft uzunluğunda 6 AWG kabloyu çalıştırmak ve bunu 4 AWG kablosuna bağlamak güvenli mi?

- Güncelleme - lütfen aşağıdaki cevabımı görün.


1
Kodun birkaç ipliğin kesilmesi hakkında ne söylemesi gerekir? Ne yazık ki bu daha kötü IMO olacak bir ek yerine tercih edilir ve aynı şeyi etkili bir şekilde yapar mı? Ancak muhtemelen her ikisine de hayır diyor ve bir alt paneli kurmalısınız, çünkü birincisi kod (?) Ve ikincisi cihazın özelliklerine karşı açık bir şekilde olacaktır.
Mazura

1
Düzgün yapılmış bir ek yerinde kesinlikle hiçbir voltaj kaybı olmamalı, ek yerinde aşırı ısıtma olmamalı ve onlarca yıl sürmelidir.
Jim Stewart

1
Devreyi 15A'ya küçültememenizin bir nedeni var mı? Çiftlik hayvanlarına sıcak duşlar vermiyorsunuz, bu yüzden muhtemelen birkaç amper seviyesinde oldukça düşük akımlı bir cihaz.
isherwood

1
Bir sarmal 4 AWG varsayarsak, 4 AWG'nin uzun çalışmasına bağlı 2 ila 4 ft 6 AWG'de 20 AMP kesici için 4 AWG'nin birkaç sarmalının kesilmesine karşı herhangi bir fayda olup olmadığından şüpheliyim. İkisi de bu kadar iyi bir fikir değil, ama ikincisi daha basit.
chux - Monica

1
@ Mazura: Kesinlikle telin bir kısmını koparamazdım. Bu, birisinin daha sonra tanımlanması neredeyse imkansızdır ve tel yeniden kullanılırsa ve 4 AWG olduğu varsayılırsa yangın tehlikesine neden olabilir.
Hank

Yanıtlar:


5

Neden 4 AWG'yi panele sonuna kadar getirip oraya eklemeyin. 20-A kesici kullanıyorsanız, kesiciye gitmek için 6, 10 veya 12 AWG kullanabilirsiniz. Nötr ve topraklama çubukları 4 AWG'yi kabul ederse, 4 AWG kablosunun nötr ve topraklaması eksiz bağlanabilir.


1
Yanılıyor olabilirim ama, çok emin bölünmeye kod değil değilim de panelde. Panele giren teller doğrudan kesicilerine gitmelidir. Panel bir bağlantı kutusu değildir.
UnconditionallyReinstateMonica

19

Kalın tel yerine 240V güce giderdim

İlk önce ısıtıcının üreticisine başvurur ve 120V yerine 240V'luk bir versiyon yapıp yapmadıklarına bakarım. Daha sonra 120V yerine 240V devre olarak, tipik olarak amperlerin yarısı olan bir yerde çalışardım.

Gerilimi iki katına çıkardığınızda ve amfileri yarıya indirdiğinizde, yararlı güç aynıdır, ancak kayıpları 4 kat azaltırsınız. Bir voltaj düşümü hesaplayıcısına takın ve göreceksiniz.


6
Zaten tutmak istediğiniz 120 V'luk bir ısıtıcıya sahipseniz, tanka 240 koşabilir ve ısıtıcıdan önce 240 ila 120 kademeli bir transformatör kullanabilirsiniz.
Jim Stewart

9
Isıtıcı ağır, pahalı, ticari bir ünite ise, üreticinin üniteyi 120V'den 240V'a yeniden yapılandırılabilmesi için tasarlaması muhtemeldir. Fabrikaya danışmanızı öneririm.
Harper - Monica

6

Teklifinizle ilgili bir sorun görmüyorum ve neden bir kod ihlali olabileceğini düşünemiyorum, ancak bunu yaparsanız 4AWG kablosunun her iki ucunu da 20amp devresinin bir parçası olarak işaretlemeyi deneyebilirsiniz. Birinin bundan yıllar sonra bulmasını ve panele kadar 4 AWG olduğunu düşünmek istemiyorsunuz.

Başka bir seçenek de uzak konuma bir alt panel kurmak ve daha sonra 120V devrelerinizi oradan çalıştırmaktır. 60 amperlik bir çift kırıcı, 4 AWG almakta zorlanmamalı ve bu size gelecekte biraz esneklik sağlayacaktır.


2

Bunları bulmakta zorlanabilirsiniz - ancak devre kesici ucundaki bir "pim terminali" muhtemelen işe yarayacaktır. Terminalin ucu, sonlandırdığı kablodan çok daha küçük. Bunları birkaç kez kullandım. Buradaki resme bakın ->

http://ecat.burndy.com/Comergent/en/US/adirect/burndy?cmd=catProductDetail&showAddButton=true&productID=YEV4CP20X75FX

Ayrıca sıkıştırmak için uygun bir yola ihtiyacınız olacaktır. Biraz arama yaparak bir sıkıştırma aracı kiralayabilirsiniz.

[DÜZENLEME] Bunu yasaklamak gerekirse, elektrik panosunun içinde # 6'nın bükmek için bolca yer olduğu ve esnek. Kesicinin bir ayağı içinde söyleyin.

[EDIT2] Farklı boyuttaki büyük kabloları birleştirme tecrübeniz yoksa, mavi bir tel ağı kullanmamanızı tavsiye ederim. Sorun şu ki, iki telden daha büyük yayı ek yerinin içine sokma eğilimindedir ve birkaç yıl içinde yanmış bir wirenut potansiyeline bakacaksınız. Eğer varsa do bu yol gitmek karar Eğer emin birleşme yapmak üzere ayrı ayrı telde römorkör ederken sıkıca wirenut tutmak için splice sonra, ardından "aldı" emin olun.


2

Sanırım burada yanlış bir şey yapıyorsun. Ya matematiğiniz kötü ya da evinizden bir mil uzakta olan dünyanın en büyük su ısıtıcısına sahipsiniz.

120VAC su ısıtıcısını son gördüğüm zamanı hatırlamıyorum; tam olarak yaygın değiller.

Tarif ettiğinizden daha fazla olan 50amp elektrikli sobalar için 6 awg kullanılır. 6 awg su ısıtıcıları için de kullanılır (240vac @ 50amp) 8 awg 240vac çamaşır kurutucuları @ 30amp için kullanılır

Su ısıtıcım, sadece 50amp'lik utangaç olan 5500w'lık çift elemente sahip ve bu büyük kutu mağazasında sattıkları en büyük şey.

Ayrıca, 120VAC bir cihazın tam olarak 120VAC'ye ihtiyaç duymadığını unutmayın. Yerel komşuluk transformatörünüzdeki dalgalanmalar bunu 110VAC'ye kadar düşürebilir.

Normal büyüklükteki bir evde, genellikle klima hatlarındaki voltaj düşüşü hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Örneğin, evimde, olası voltaj düşmesini telafi etmek için hat voltajım 120VAC. Kulübem evden 300 'yeraltı koşusu var ve mükemmel 110VAC'de önlemler.

Düzenle - şimdi sorunu daha iyi anlıyorum. 20 amper kesiciyi panelinize koymak yerine, içine 50 amper yerleştirin ve uzak bir yerde ayrı bir 20amper kesiciyle bir kız kutusu çalıştırın. RV panelleri bunun için harika [ http://www.menards.com/main/electrical/circuit-protection-distribution/rv-panels/120-240-volt-20-amp-gfci-rv-power-outlet-plus -50 amfi ile kesiciler / p-1444427371346-c-6440.htm? tid = 8800702129165764672]

  • Uzak sitede 50 amper kazanacaksınız! Bir kaynakçı da takın!
  • 50 amperlik bir kesici 4awg tel alır
  • Panelde ek yeri yok
  • Voltaj düşmesi yok

1
500 metrelik bir 1500W depo ısıtıcısı bir çiftlikte hiç mantıksız değildir. Bu koşullar OP için% 3 voltaj düşüşüne neden olur.
Bryan Boettcher

İnsta tarafından belirtildiği gibi, burada dikkate amper değil, voltaj düşüşüdür. Kabloların saf bir amper açısından büyük olduğu kesinlikle doğrudur. Ancak kullanılacak mesafeye bağlı olarak, (en azından potansiyel olarak) doğru para voltaj düşüşü akıllıca.
Chris Parker

Bak, bir stok tank ısıtıcısı olduğunu görmedim. Stok tankı ısıtıcıları voltaj düşüşünü umursamıyor; hassas elektronik değildirler. Stok tank ısıtıcılarının 500 fit için 12awg dropcord ile çalıştığını gördüm. Evet, voltaj mesafenin üzerine düşer, ancak yine, tank ısıtıcıları umursamaz. Sadece ısınırlar.
W. Smith

1

Standart bir stok tankı ısıtıcısıysa, voltajı% 3 içinde tutmak için çok az neden vardır. % 10 yeterli olacaktır ve eğer gerçekten% 3 veya daha fazlasına ihtiyacınız olacak kadar küçük bir marjınız varsa, muhtemelen daha güçlü bir stok tankı ısıtıcı kullanmalı ve kendinize makul bir marj vermelisiniz.

Bunu yapmanın doğru yolu, stok tankına yakın daha büyük kesicilere sahip bir alt panel kurmak ve 20A kesiciyi daha küçük tel ve uygun kesiciye koymaktır. Hala aynı 4awg koşusuna sahip olacaksınız, ancak 4awg teline uyması gereken 40A kesicilere bağlayacaksınız.

Tam 240 veya tek bir 120 çalıştırmak size kalmış, ancak 120 daha az kablolama almalı, ancak yine de 4awg telini bu kadar uzun bir mesafeye yerleştirme zahmetine girecek olursanız, kurulumu ve geleceği kanıtlayabilirsiniz. tam 240.


1

Yorumlarınız ve yardımlarınız için herkese teşekkürler. Neyi kastettiğimin farkında olamayanlarınız için lütfen örneğin, bir hayvancılık sulama tankının tahliye tapasına vidalanan bu tahliye tapası ısıtıcısına bakın . Bunlar açık havada oturduklarından (yarın gece 10 derece F'ye bakarak), çok fazla akım çekebilirler.

4 awg ile gelmek için Southwire voltaj düşüş hesap makinesi kullandım. Yerel bir elektrik tedarik mağazası memuru sonuç attı ve bana 10 awg satmak istedim ama ben voltaj düşüşü yönergeleri içinde tutmak için 4 awg gerektiğinden eminim.

Daha iyi bir ön planlama yapmış olsaydım, kablo maliyetlerini azaltmak için uzak bir panel ve 240 voltluk bir bacakta tasarlamış olabilirdim, ancak bunun bir ders olması gerekecek!

Tasarım gereksinimleri göz önüne alındığında, okuduğum her şeyden, 4 awg'ye eklenmiş olan kesiciden daha küçük çaplı bir telin kısa bir bölümü, çalışma boyunca voltaj düşüşü üzerinde neredeyse ölçülebilir bir etkiye sahip olmayacak ve bu benim çözümüm olacak.

Tekrar teşekkürler!

başsız çivi


Bu gerçekten büyük bir yorum seti, bir cevap değil
ThreePhaseEel

Gerilimi, söz konusu ürün için panel voltajının% 3'ünde tutmanıza gerek yoktu, ancak tel zaten takılıysa, bu noktada tartışmaya değmez. Bir çözüm bulduğuna sevindim!
Adam Davis
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.