4x8 yaprak 70 lbs alçıpanı kendiniz taşımanın en kolay yolu nedir?


9

Geçtiğimiz hafta sonu, sekiz adet 4x8 adet X tipi alçıpanı merdivenlerden yukarı taşıyarak yardım ettim. Kolay değildi. Sayfaları 80 lbs daha ağır olamazdı biliyorum, ama onlar bir ton ağırlığında gibi hissettim. Aynı uçuştan daha fazlasını almam gerekiyor, ama bu sefer yardım etmeyeceğim ve bunu yapmak için birkaç yüz dolar ödemeye hevesli değilim.

Bazı araştırmalar beni Gorilla Tutucu ve PanelHandle'a götürdü. Gorilla Tutucu'nın alçıpana zarar verebileceğini okudum. PanelHandle hakkında başka bir şey bulamadım. Ancak, YouTube'da gördüğüm demolar, onları kontrplak levha taşımak için kullandığını gösteriyor.

Lowe'un geçen hafta yardım edeceğini düşündüğünden bir el paneli taşıyıcısı aldım. Tabaka altına girer ve sağ elinizle kaldırır ve sayfanın üst kısmını solunuzla (veya başka bir şekilde) tutarsınız. Hiç yardım etmedi.

Alçıpana zarar vermemesi koşuluyla Gorilla Tutucu'yı çok seviyorum.


Eğer Gorilla
Tutucu'yı

1
Sanırım Amazon'dan bir tane sipariş edeceğim ve Greebo'nun onunla alçıpan arasına daha büyük bir tahta koyma fikrini kullanacağım. Kesinlikle sonuçlarımı göndereceğim.
oscilatingcretin

1
Ucuz plastik panel taşımamı seviyorum . Denediğin sorunla ne oldu?
Doresoom

Çarşafın altında birkaç farklı pozisyonda denedim ve sabit tutmak bir acıydı. Ayrıca, Gorilla Tutucu'nın tepeyi nasıl yakaladığını da seviyorum, oysa panel taşırken, kağıdı kaldırmanız ve taşıyıcıyı alttaki doğru konuma almanız gerekiyor. Gorilla Tutucu daha pahalıya mal olabilir, ancak basit DIY'er için hayatı kolaylaştıran küçük şeyler için ekstra ödeme yapmaya hazırım.
oscilatingcretin

Yanıtlar:


6

GG'nin alçıpana zarar vermesinin yolu, kaldırırken tek bir noktaya çok fazla tork basıncı uygulamaktır, çünkü GG doğal olarak tutması gereken yol göz önüne alındığında paneli kavradığı noktada bükmek isteyecektir. o.

Alçıpanı, GG ile kenetlerken panelin uzak tarafına koyarak 1/2 "kalınlığında bir tahta parçası (3" x 12 "e kesilmiş bir kontrplak şeridi gibi) kullanarak alçıpanı koruyabilirsiniz. Ahşabın bu şekilde tork basıncını emecek ve alçıpan boyunca daha eşit bir şekilde dağıtacağı için basınç noktasına yapışması daha az olası olacaktır.


1
Bu, basıncı daha geniş bir alana dağıtmaya yardımcı olacağı için iyi bir fikir gibi geliyor. Muhtemelen ahşabın bir tarafına alçıpandan kaymadığından emin olmak için bir tür kaymaz kauçuk yüzey uygulayacağım. Ben yavaşça döndüğüm sürece bunun işe yarayacağını düşünüyorum.
oscilatingcretin

6

Greebo ve BMitch araştırmamda iyi katkıda bulundukları için burada kendi soruma cevap vermekten gerçekten nefret ediyorum.

Daha önce hiç alçıpan tam yaprak ele almadım, bu yüzden X tipi alçıpanın normal alçıpandan çok daha ağır olduğunu fark etmedim. Evimde bir pencereyi kapatmak için 1/2 inçlik normal alçıpan satın aldığımda bunu anladım. Çıplak ellerimle göreceli olarak kaldırmayı başardım. Sadece 5/8 "daha ağır olurdu, yine de kendim kaldırabilirdim. BMitch'in cevabı bu durumu çok iyi tatmin ediyor, ancak 72+ kiloda 5/8 "tip X tartı başka bir hikaye.

Bu yüzden bir Gorilla Tutucu aldım ve aslında 4x8x23 / 32 OSB'den daha ağır veya daha ağır görünen X tipini taşımak için harikalar yarattı. Tip X, normal alçıpan ile karşılaştırıldığında çok yoğun olduğundan, Gorilla Gripper'ın kelepçesi ile alçıpan arasına koruyucu bir tahta parçası koymak konusunda endişelenmem gerekmiyordu. Ancak, Gorilla Tutucu ile düzenli alçıpan taşımam gerekiyorsa, kesinlikle Greebo'nun dayanıksızlığı, köşeleri döndürürken özel bir tehlike nedeniyle alçıpanın zarar görmesi riskini tercih etmeyi öneriyorum.

Yine de Gorilla Gripper'ı adım adım bir sayfa almak için kullanamazsınız. Bu durumda, tek başına yapıyorsanız, Tutucuyu bir kenara koyun, alçıpanı üst ve alt uçtan tutun ve adımları yukarı çekin / kaydırın. Halı kaplı adımlar var, bu yüzden kaydırmak kolay oldu. Ahşap veya beton basamaklarla uğraşıyorsanız, adımları kalın bir damla bezi ile kaplarım veya bir arkadaşınızın yardımına başvururum.


1
Bir şeyin yanması iki kat daha uzun sürüyor. Ve ne yazık ki, bu da kaldırmak için bir acı anlamına geliyor. Takip ettiğiniz için teşekkürler. +1
BMitch

Güzel bir araç. Muhtemelen daha ucuz bir seçenek, 'erişim genişleticiler' dir. Adı emin değilim, ama temelde sadece bir elinizle Sheetrock'un dibini tutmanız ve diğer elinizle sabitlemenizi sağlamak için tasarlanmış 2 'uzunluğunda bir kanca.
DA01

Panel taşımaktan mı bahsediyorsun? Eğer öyleyse, sorumun altındaki yorum bölümünde bunu yorumladım.
oscilatingcretin

4

Düz bir yüzeyde 1/2 "4x8 yaprak taşımak için, sadece fantezi araçları olmadan kendim yapıyorum. Bir kolu alçıpanın altında parmaklarınızla doğrudan aşağıya, diğer kolu da sabitlemek için başınızın üzerine kilitleyin. Ellerinizi yok etme (kalın avlu eldivenleri veya güzel kış eldivenleriniz değil, iyi bir kavrama ile inşaat eldivenleri) Tahtanın merkezinde dengelenmişseniz ve sırtınız düzse, çok kötü değil. tahta alt elinizde olacak ve omzunuza yaslanacak, üst el sadece sabitlemek içindir.Alternatif el ve kendinizi zorlamamak için mola verin.

Merdivenlerin olduğu için, bir arkadaşımla birayla rüşvet alırdım. Tahtayı bir açıda tutmanız gerektiğinden karmaşıklaşıyor. Sonunda elinizden kaymasını önlemek için alttan daha sıkı tutuyorsunuz ve üst eliniz düşmesini önlemek için çok daha fazla destek yapıyor. Araçlar da burada pek yardımcı olmaz.


Bunlar 5/8 "sayfalar. Geçen hafta sonu yardım ettim ve çok daha kolay hale getirdi, ama yine de bir canavardı. YouTube videoları görmeme rağmen birinin kendi başına bir sayfa nasıl yapabileceğini bilmiyorum. Yaklaşık 50 sayfa taşıyan normal boyutlu adamlardan. Adımları yukarı çekip çekebildiğim kadar kötü değil. Geçen hafta sonu en üst sıradaydım ve yardımım aslında bana yetişmek zorunda kaldı. Başardım, bu yüzden asıl meselem düz bir zeminde taşıyor olabilir.Belki pratik yapmalıyım.Bence yine de bir Gorilla Tutucu sipariş ediyorum, bu yüzden nasıl gittiğini göreceğiz.
oscilatingcretin

1/2 "de duruyorum, 5/8" sınırımı aşacak. GG ile iyi şanslar, nasıl geçtiğini bize bildirin. Bir alçıpan yükü ile sıkışmadan ve kolay bir yoldan önce mağazada denemek isteyebilirsiniz.
BMitch

3

2006 yılından beri yaşamak için alçıpan taşıtı yapıyorum ve gerçekten işe yarayan tek aracın doğduğunuz araçlar olduğunu gördüm. Stanley Panel Carry'yi alçıpan taşıma sıkıntılarım için her şeyin çaresi olacağını düşünerek satın aldım, ancak sadece birkaç sayfa taşımaya çalıştıktan sonra attı. Gorilla Tutucu, düz bir yüzeye taşımak için uygun olsa da, deneyimlerime göre, bu tür araçlar merdiven veya düzensiz arazide çok iyi çalışmıyor. BMitch cevabı ile paraya haklıydı. Her seferinde 12 'yaprak halinde taşırken her zaman bir partnerle çalışıyorum ve bulduğum tek yol, BMitch'in bir kolu doğrudan parmaklarınızla alçıpanın altına kilitleyerek ve diğer kolu başınızın üzerine yerleştirerek belirttiği gibi sabit. Ayrıca, uzatılmış kolunuzun dirseğinden biraz stres almak için alçıpan tabakasını omzunuza yaslamanıza yardımcı olur. Kesinlikle alçıpan taşımanın daha kolay bir yolu olsaydı. Bugün taşıdığımız 250 12 'yapraklara bir atış yapacağımı biliyorum ve belki de var, ama henüz bir tane bulamadım. İyi şanslar.


Alt eli kavrama için döndürmenin iki yolu vardır. Ben backhanded kavrama tercih ederim.
mike

12 'yaprak tamamen başka bir canavar. 4x8 yaprak ağır tip x tabaka başına yaklaşık 75 lbs ağırlığındadır. 4x8 OSB alt zeminin ağırlığı ile karşılaştırılabilir. Bu sorunun gönderilmesinden bu yana, saymak için bile daha fazla x, OSB alt zemin ve 4x8 QuietRock 525 85 lb yaprak taşıdım. Hiçbir yardımım olmadığında ağır, garip panelleri taşıyabildiği için bugüne kadar hiçbir şey Gorilla tutucuya yaklaşamadı.
oscilatingcretin

1

Benzer boyutta kontrplak taşımak için iyi bir hile, burada gösterildiği gibi bir kol genişletici olarak bir prybar kullanmaktır. Ben hiç alçıpan panelleri ile denemedim.

bir prybar ile kontrplak bir panel taşıyan adam

Popüler Mekanikten Resim.


-1

Düz bir zemin üzerinde kaydırmak için eski bir halı kullanın ve basamaklara gitmek için 24 inç genişliğinde bir karton parçası kullanın. Kaydırmak kolaydır; 30x80 "meşe kapılarımı alçıpan taşıyıcı ile iki uçuşa getirdim. Bir yardım al, taşıdığın her şeyi sabit tut ve mola ver çünkü ağırlaşıyorlar.


-2

Avustralya'da yapılan testlerde şu anda daha iyi bir ürün var, 100kgs'den fazla tahtayı destekleyebilir ve elbette boyutları değişebilir, emin değilim ama onun denilen ezy liftini sanmıyorum im emin değilim, bunu tavsiye ederim 110%


3
Maalesef, bunun sitenin genel kitlesi için çok yararlı olduğunu düşünmüyorum - testte bir ürün ve adından bile emin değilsiniz.
Steven

-3

Sol ve sağ elinizle kavrayın, arkanızdan tahta çıkın, kaldırın ve yukarı çıkın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.