Çamaşır makinesi tahliye hortumumu ne kadar uzatabilirim?


8

Suyun çamaşır makinemden çıkarıldığı atık hortumu, sonunda U şeklinde olan yerden uzanan dikey bir boruya yerleştirilir.

Sorun, atık hortumun yerleştirildiği borudan köpük çıkmasıdır.

Köpüğün oluşması için daha fazla alan bırakması ve umarım aşırı dökülmesini önlemesi için U'dan sonraki (yukarıda) boruyu uzatabilir miyim?

Bir yükseklik sınırı var mı?

Hortum, çamaşır makinesinin 1 metre üzerine ulaşabilirse, hortumun bu kadar yüksek bağlanması güvenli olduğu anlamına mı gelir?

Çok uzun / yüksek bir su sütunu itmesi gerekiyorsa, suyu dışarıya iten çamaşır makinesinin su pompasına zarar verme tehlikesi var mı?


Tuzaktan mı bahsediyorsun? Hortumu tutucudan zorlamamalısınız.
Steven

Tamamen köpük ile ilgili görüşlerinizi yanlış köpük yalıtım / kalıcı şekilli köpük ile ilgili olarak - şekillendirme yapısında olduğu gibi "şekillendirme köpük".
Jeff Ferland

zaten mevcut dikey boru kurulum bir pic gönderebilirsiniz?
Zach

Sadece (@Jeff Ferlands yanıtı tarafından teşvik edildi) Sonra 40 cm kadar boru ekledim ve drenaj atık hortumunu biraz gerdim (veya daha doğru olmak için - sadece sonunu şimdi daha yüksek giriş noktasına yerleştirerek) - hayır gerçek germe dahil). Şimdi görünür köpük veya su boruyu terk etmeden harika çalışıyor. Bu, metaEd tarafından önerilen çamaşır deterjanı miktarını da azaltmaya çalışacağımı söyledi. Hepinize teşekkürler.
epeleg

Yanıtlar:


6

Deneyimler, tahliye hortumu lavabonun su seviyesinin üzerine çıkmadıkça en azından bazı yıkayıcı modellerinin su tutmayacağını söylüyor. Boruların uzatılması hakkında ne söylemeye çalıştığınızı tam olarak anlayamıyorum, ancak suyun tahliye hortumundan maksimum yükseklikte boşalmasını sağlamak güvenli olmalıdır.

Sonunda, tahliye hortumu, su sütununun pompayı (veya hortumları) boğmasına yetecek kadar yüksek olabilir, ancak buna ulaşmak için çılgınca sınırlanan bir şey yapmanız gerekir. Bir su sütunundaki her ayak yüksekliği .43 psi su basıncı ekler, böylece çamaşır makinesinin 15 feet üzerinde yükselen bir hortum bile 7 psi'den daha az geri basınç sağlayacaktır. Bunu halletmeyen bir çamaşır makinesi pompası hayal edemiyorum.


1
Kahretsin, bu yüzden kirli suyu çatıdan boşaltmamalıyım?
Tester101

@ Tester101 Hayır, yapmamalısınız, ancak daha çok bakteri ve çevresel kaygılar nedeniyle. Ayrıca, sonunda çok kötü görünümlü bir çatı elde edersiniz. Gerçekten isterseniz bir hidrofor pompası ve rezervuar ile çatıya deşarj edebilirsiniz, hatta deşarj mesafesi pompayı boğmazsa veya yıkayıcıyı çok fazla doldurmazsa doğrudan tek bir hikayede bile.
Jeff Ferland

1
Bir sonraki kapı komşusunun sıcak küvetine pompalayın. Köpüklerin tadını çıkaracaklar ve deneyimlerini romantikleştirecekler.
lqlarry

Teşekkürler Jeff, su sütunu ağırlığı ve pompa üzerindeki yeniden etki tahmininiz tam olarak aradığım şeydi. Sadece bir metre kadar kaldırmak istiyorum, ama yıkayıcı yüksekliğiyle ilgili bir sorun olup olmadığından emin değildi.
epeleg

10

Çok fazla çamaşır deterjanı kullandığınızda veya çamaşır makinesinde kullanılması amaçlanmayan bir temizleme bileşiği kullandığınızda, köpük taşması elde edilir.

Uygun bir ürün kullanıyorsanız ve fazla köpük alıyorsanız (makineden köpürüyor veya giysilerindeki artık köpük veya drenajdan köpürüyor), kullandığınız miktarı yarıya indirin. Köpük almaya devam ederseniz, tekrar yarıya kesin ve böyle devam edin. Örneğin, normalde 1 bardak kullanıyorsanız, önce ½ yukarı, sonra ¼ bardağa azaltın vb. Köpük problemini ortadan kaldırana kadar bunu yapın.

Bu noktada yeterli temizliği alamıyorsanız, miktarı by artırın. Örneğin, miktarı bir bardağa düşürdüyseniz, bardağı deneyin. Köpürtmeden yeterli temizlik sağlayamazsanız, deterjanız arızalıdır. Daha kaliteli bir deterjan alın ve baştan başlayın.

Üstten yüklemeli bir makineniz varsa, herhangi bir standart makinede çamaşır deterjanı kullanabilirsiniz. Önden yüklemeli bir makineniz varsa, kendinizi ön yükleyicilerle uyumlu deterjanlarla sınırlamalısınız. Bunlar genellikle "yüksek verimli" deterjanlar olarak etiketlenir. Narin giysilerin elle yıkanması için yapılanlar gibi köpüklü ürünler ile elde bulaşık deterjanı veya el temizliği için sabunlar gibi diğer köpüklü ürünler hiçbir zaman bir çamaşır makinesinde kullanılmamalıdır.

Bu cevap, bir deterjan imalat şirketi ve laboratuvarını yönetirken öğrendiğim bilgilere dayanmaktadır.


Bu aynı zamanda annemin bulaşık makinesini düzenli bulaşık deterjanı ile doldurmasıyla son derece komik oluşuyla da ilgilidir. Makine kapısından gelen bir en.wikipedia.org/wiki/Foam_party'ye yaklaştı.
Jeff Ferland

1
teşekkürler, bunu deneyeceğim, ama bunun gerçek sorun olduğunu düşünmüyorum. "Açık alana" itilirken deterjan köpüğü olan su olmamalı mı? Köpüğün hortumdaki su U'ya çarptığında oluştuğunu düşünüyorum ve U'nun üstündeki boru çok kısa olduğu için suyun akışı ile yıkanmak yerine taşar. (Yine de yanlış olabilir).
epeleg

Reklam ajansları halkı deterjanların köpürdüğüne ikna etti, ancak bu bir yanlış anlama. Formülasyona bağlıdır. Dikey yüzey temizleyicilere, örneğin, yüksek köpüklü bir yüzey aktif madde ilave edilir. Öte yandan, makinede bulaşık makinesi, makine çamaşırları, halı yıkayıcıları ve parça yıkayıcılar gibi kapalı bir alanda çalkalama ile kullanılan deterjanlar, düşük köpüklü yüzey aktif maddeler ve gerekirse silikon yağı gibi köpük giderici bir madde kullanırlar. Bunu söyledikten sonra, sade su bile kapalı bir alana yüksek basınçta enjekte edildiğinde, köpüğün dağılabileceğinden daha hızlı köpürecektir.
MetaEd

4

U'dan sonra (yukarıda) boruyu uzatabilir miyim (şekillendirici köpük için daha fazla yer bırakmak (ve umarım aşırı dökülmesini önlemek için)?

Hortumu herhangi bir uzatıcı kullanmamalı veya birleştirmemelisiniz. Bu, kolayca tıkanabilen veya belki çekilip kelepçelerden çekilebilen bir yer olabilir. Ayrıca, su pompası sadece makine ile birlikte gönderilen yükseklik için tasarlanmıştır. Eklenen herhangi bir uzunluk, pompanın arızalanmasına veya tüm suyu dışarı pompalamamasına neden olabilir.

Bir yükseklik sınırı var mı?

ABD'de 42 inç. (Kötü metrik olmayan toplumun bir parçası olduğum , kötü metrik ölçümde ne kadar olduğunu bilmiyor.) 106.68cm En sevdiğiniz DIY'de yerel bir tesisatçıya veya tesisat tesisatındaki birine sorun.

Hortum, çamaşır makinesinin 1 metre üzerine ulaşabilirse, hortumun bu kadar yüksek bağlanması güvenli olduğu anlamına mı gelir?

1 Numaralı cevabımı görün

Çok uzun / yüksek bir su sütunu itmesi gerekiyorsa, suyu dışarıya iten çamaşır makinesinin su pompasına zarar verme tehlikesi var mı?

1 Numaralı cevabımı görün


"uzatmak" dediğimde yanlış terimi kullanmış olabileceğime inandığım için açıklığa kavuşturalım: Hortumun uzunluğuna eklemek istemiyorum. Sadece ayarlayabilir miyim bilmek istiyordum ki sonu makinenin kendisinden daha yüksek olacak.
epeleg

Hortum çok fazla gerilirse, makine hareket ettirilirse hortumun makineden veya duvardan çekilebileceğini unutmayın.
lqlarry
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.