Bağış zarar görmeden mutfak dolapları ve tezgahı çıkarmak için ipuçları?


8

Mutfak dolaplarımızı ve tezgahlarımızı yükseltmek için bir proje alıyoruz, ancak mevcut dolapların oldukça yeni ve kullanışlı olduğunu düşünüyoruz (sadece tarzımız değil). Onları bağışladığımızda değerlerini koruyabilmeleri için hasarı en aza indirirken onları kaldırmak istiyoruz. Bunun nasıl yapılacağı hakkında herhangi bir ipucu / bilgi var mı?

Mutfak dolapları bağışlamak için en iyi yerler hakkında herhangi bir fikir de takdir edilecektir.

Yanıtlar:


9

İlk olarak, tüm kapıları, çekmeceleri ve tezgahları çıkarın. Çoğu zaman, tezgahlar taban dolaplarınıza yapıştırılır ve cep cıvataları ile dikişlere birlikte cıvatalanır. Bunları yeniden kullanmayı veya bağışlamayı planlıyorsanız bunları dikkatli bir şekilde çıkarmaya çalışın.

Ardından, taban dolaplarının üst kısmına yakın bir tahta arayın, bu genellikle dolapları duvara vidalamak için kullanılan panodur. Onları duvara sabitlemek için kullanılan vidaları çıkarın ve muhtemelen duvardan çekilebilirler. Bununla birlikte, bazen, baz dolapların birbirine vidalandığına dikkat edin, bu yüzden görmek için taban dolaplarının iç kısımlarına bakın.

Aynı temel işlem üst dolaplar için de yapılabilir, ancak birini kaldırmaya çalışmadan önce birbirlerine vidalanmadığından emin olmalısınız. Bu neredeyse her zaman iki kişilik bir iştir.

Bağışlara gelince, bölgenizde bir Yeniden Mağaza aramanızı öneririm. Habitat For Humanity tarafından işletiliyorlar ve ben şahsen onlardan birçok şey (dolaplar dahil) satın aldım. Bağışlanan eşyaların satışından elde edilen tüm gelir, düşük gelirli ailelerin ev sahibi olma gururunu kazanmasına yardımcı oluyor!


İpuçları için teşekkürler, onlar da kaldırma yardımcı olmak istekli olup olmadığını herhangi bir fikir?
HOCA

1
Emin değilim, bunun bölgenizdeki gönüllülerin mevcudiyetine bağlı olduğunu düşünüyorum. Çoğu varsa, ücretsiz karşılama kapalı olacaktır.
Zach

İnsanlığın Yeniden Depolanması / Habitat için saldırıya oy verin yorum.
lqlarry

4

Yerel İnsanlık Habitatı bu bağışları kabul eden bir ReStore'a sahip olabilir. Hatta kaldırma konusunda size yardımcı olabilirler.

Feragatname, yerel Habitat bölümümde düzenli bir gönüllüyüm, ancak onlar tarafından herhangi bir şekilde ödenmiyorum.


İnsanlık için Yeniden Mağaza / Habitat yorumu için başka bir saldırgan oyu
lqlarry
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.