Yük taşıyıcı duvarlarda argümanı çözün [kapalı]


8

İşte hem inşaatçı mavi baskıları hem de temel planları. Planlara göre tüm dış duvarlar ve garajlar yük taşıyıcıdır ve iç duvarlar değildir. Dahili olarak yerleşik bir temel / başlık yoktur, sadece dış duvarlarda kalınlaştırılmıştır.

Garajdan yatay olarak çalışan duvarı, dolap, mutfak duvarı, yarım duvarlar (lv rm) ve kiler (artık yok) belirtilen mutfağa tamamen aşağı çekmek istiyorum. Kafesler dik olarak çalıştığı ve kafes kirişin ortası (A'nın ortası) duvarın olduğu yerde olduğundan, S / O'm yük taşıdığını savunuyor. Tam açıklama: Bu planlara dayanarak o duvarın dörtte birini (dolabın yanında) 10 yıldan fazla bir süre önce kaldırdım - bugüne kadar sarkma yok.

Taslak Yapı temeli


Merhaba, Stack Exchange'e hoş geldiniz. Asıl sorunuza herhangi bir diyagram eklemek en iyisidir, ancak bu görüntüler burada yararlı olamayacak kadar ayrıntılıdır.
Daniel Griscom

4
İnşaatçıların planlarını tam olarak takip ettikleri, belirtilen yerlerde doğru kafes kirişleri kullanarak ve daha az sağlam kafes kirişleri veya daha kısa kafes kirişleri kullanmadıklarını, para kazanmak için bazı duvarları yük taşıyan duvarlara dönüştürdüklerini program vb.? Sadece planlar iyi tasarlanmış değil, aynı zamanda takip edildiklerine dair açık bir onay olmadan, bu soru bir İnternet Soru-Cevap sitesi tarafından güvenli bir şekilde cevaplanamaz.
Adam Davis

2
LV RM? Oturma odası
spicetraders

2
Bana verilen kural, tahta kiriş için sınırın 14 feet olmasıydı. Doğru anlarsam, 18+ ayağın desteklenmesini istemezsin. Biraz çıkartmaktan kurtulmuş olabilirsiniz ama zorlamam. Yapısal mühendis alma zamanı.
JimmyJames

2
Bu soruyu konu dışı olarak kapatmak için oy kullanıyorum çünkü bu durumun yerinde profesyonel yapısal mühendislik tavsiyesine ihtiyacı var.
ThreePhaseEel

Yanıtlar:


14

Gerçekten bir uzman kiralamak istiyorsunuz. Bir ev muhtemelen sahip olacağınız en pahalı şeydir; herhangi bir şüphe varsa riske atmayın.

Genellikle zemin kirişlerine dik uzanan duvarların, aksi ispatlanana kadar yük taşıdığı varsayılır. Bu, zemin kirişleri boyunca duvarların yük taşımadığı anlamına gelmez, ancak daha az olasıdır.

Eski evlerde, duvarlar başlangıçta amaçlanmadığı zamanlarda bile çökme veya geçmiş değişiklikler nedeniyle yapısal yük taşıyor olabilir.

Hatta yük taşıma duvarlar o Not edebilirsiniz yeterli destek noktalarına bu yükü transfer etmek yükü ve sütunlar almak için bir ışın içinde koyarak, yukarı açılabilir. Bunu benim evimde yaptım, 10 metrelik bir geçit açarak. Ama bu gerçekten bir duvarı neyin değiştirmesi gerektiğini belirlemek için çağırıyor ve bu süreçte ağırlığı almak için yanında geçici bir duvar inşa etmeyi içeriyor .... Benim durumumda sonuçta açıklık boyunca çift Paralam demeti gerekiyordu (bir parke 12x4 kirişe eşdeğer?), bundan temel ve kirişe kadar benzer şekilde üretilen kereste sütunları ve temel ve ana kirişe yük aktarmaya yardımcı olmak için bodrumda çelik bir C-kirişli kirişe sahiptik. Kesinlikle yerinde uzman tavsiyesi olmadan denemek için bir şey değil.


5

Kendi evim çatının çoğu için çift Fink kafes kirişe sahip ve kafeslerdeki kuvvetler hakkında okuma yaparken, kafes kirişlerin alt akorlarının (tavan kirişleri olarak hizmet ediyor) alttan dikey olmayan bölümler tarafından değil, dokuma tarafından desteklendiği açıktır. Aslında, alt akorlar, kirişlerin sıcaklık ve nem farklılıkları kafes kirişlerin biraz deforme olmasına neden olduğunda, kirişlerin bölümlerin üzerine çıkmasına izin vermek için kayma bağlantılarına sahip bölümlere bağlanmalıdır.

resim açıklamasını buraya girin

Bununla birlikte, dikey bölümler yanal stabilite sağlayabilir ve bu bölümün kaldırılmasının etkisi hakkında profesyonel bir fikir almalısınız. Belki tavan kirişlerinin üstünde dik bir 2 x 4 veya 6 bunu sağlayabilir, ancak kafes kirişlerin "nefes almasını" sınırlandırmaz. Ancak bkz. Http://seblog.strongtie.com/2015/10/ac Accommodationting-truss- movement- besides-vertical- deflection/ .

Ayrıca, bu bölümün kaldırılmasının, kafeslerin bir rüzgar fırtınası veya bir sürü zona veya kılıf yığınlayan çatı gibi belirli canlı yükleme koşullarına direnme kabiliyetine ne yapacağı sorusu da vardır.

Düzenleme Kafes kirişlerinin alt kordonlarının üzerine 2 x kereste koymak, muhtemelen çılgınca bir fikirdir. Benimki gibi kirişli 45 yıllık bir evin yanımdaki bir yinelemede, duvarlar istediğiniz gibi büyük bir açık alan yapmak için çıkarıldı ve kirişler yerleştirildi. Bu proje, belki de " kafes kirişler ve direkler tarafından desteklenir.


5
Veya kar. Kuzey iklimlerinde yaşıyorsanız kar bir yük cehennemidir - ve genellikle bir rüzgar fırtınasından veya zona yüklerinden çok daha uzun süre kalır!
Doktor J
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.