Duvar kağıdı tutkalı üzerine boyayabilir miyim?


8

Resim hazırlarken duvar kağıdını çıkardığım bir odam var. Şaşırtıcı bir şekilde, çok eski duvar kağıdı hemen soyulmuştu, tutkalının çoğunu geride bıraktı. Arka duvar kağıdından bazılarının geride kaldığı birkaç noktayı hızlı bir şekilde temizlemek için bazı duvar kağıdı sökücü spreyi kullandım, bu yüzden duvar sadece neredeyse tamamen ince bir tabaka duvar kağıdı tutkalı ile kaplanmış.

Yapıştırıcıyı çıkarmak için duvar kağıdı sökücüyü kullanmayı denedim ve iyi çalışıyor, ancak sıkıcı ve zaman alıcı (duvar kağıdının kendisinin ne kadar kolay çıktığıyla karşılaştırıldığında).

Bu tutkalı çıkarmak gerçekten gerekli mi? Yeni astar ve boya, alçıpanın yanı sıra yapışacak mı yoksa erken soyma boyası veya yoldaki diğer problemlerle ilgili sorun mı soruyorum?


Değişir. Bitmiş ürünün iyi görünmesini ister misiniz?
The Evil Greebo

@TheEvilGreebo Evet, ama bu öznel. Nasıl görünmesini bekleyebilirim / beklemeliyim?
Jon Garvin

5
Tutkal üzerine boya yaparsanız, yüzey tutkal üzerine boyanmış gibi düzensiz görünecektir.
The Evil Greebo

Yanıtlar:


11

İyi bir bitiş istiyorsanız tüm yapıştırıcıyı çıkarmanız gerekecektir.

Boya tutkalı kaldırır, ancak düzensiz olarak ve boya ile karıştırılır. Bu, boyanın kümelenmesine ve düzgün bir şekilde örtülmemesine neden olur ve sonuçta korkunç görünecektir.

Bunu sahip olduğum ilk evde yaptım ve mümkün olduğu kadar çok tutkal almak için bu birkaç kez denedim bir odanın duvarlarını yıkamak zorunda çünkü biliyorum. Tamamen çıkardığımı sanmıyorum ve hala söyleyebilirsin.

Sadece odayı boyamak istiyorsanız, astar kağıdı asmak ve daha sonra boyamak daha iyi olurdu. Bunun, duvardaki kusurları örtme avantajı (özellikle 1000 g / m2 kağıt kullanıyorsanız) vardır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.