Elektrik kesintisi olduğunda, şarap soğutucu GFCI çıkışı güç geri geldikten sonra söner ve sıfırlanması gerekir, bunun nedeni nedir?


8

20 amperlik bir kesicide toplam üç çıkış:

  • 12 numaralı bağlantıyı kesiciden Priz # 1 hattına bağlayın.
  • Ütü bezleri için yuva # 1 . 20 amper GFCI yuvası.
  • Priz # 1'den # 12/2 numaralı kabloyu Priz # 2 hattına yükleyin.
  • Kurutma Makinesi veya tıraş makinesi için banyo odasında 2 no'lu priz. GFCI yuvası.
  • Priz # 2'den # 14/2 kablolaması Priz # 3'e yükleyin.
  • Priz # 3 Mutfakta Şarap Soğutucusu için açık dolap. 15 amp priz (GFCI olmayan).

Bölgemde her elektrik kesintisi olduğunda, her iki 20 amperlik prizi de sıfırlayana kadar soğutucu kapalı kalır . Ana kesici asla sönmez, sadece GFCI. Sebep ne olabilir? Ya da ne yapmalıyım?


Bazı GFCI yuvaları güç kaybettiğinde, açık (atmış) durumuna geri döner. Güç geri geldiğinde, bu GFCI cihazlarının sıfırlanması gerekir.
Tester101

Yanıtlar:


18

Bütün bunlar sıcak bir karmaşa.

Bu kesici derhal 15 amper olarak ZORUNLUDUR.

İlk olarak, devrede 14 AWG tel var, ancak kesici 20A. Buna izin verilmiyor. Devredeki en küçük kablo 14 AWG olduğundan, kesici 15A'dan daha büyük olamaz. Bir 12AWG bölümünün aşağı akışında olması hiç fark etmez. GFCI, aşağı yönde 14AWG'ye aşırı akım koruması sağlamaz. Bunun yasal olmasının tek yolu sigorta korumasını bir şekilde eklemenizdir.

Papatya zinciri GFCI'lar anlamsız

En iyi ihtimalle, elektrik kesintilerinden sonra GFCI'nın açıldığı durum gibi garip etkileşimlere neden olur. (Dikkat edin, bu aynı zamanda başlangıçta veya güç kaybında arıza yapan bir alt cihaz topraklaması olabilir).

En kötüsü, 2 GFCI'nizi daha iyi kullanırsanız, koruyabileceğiniz başka bir devre korumasız bırakıyorsunuz. Akış yönündeki GFCI'yi yararlı bir yere taşıyın.

Zemin buzdolaplarında GFCI bulunmamalıdır

Bu yüzden. Bir GFCI gezisi buzdolabını dışarı atar, biri donduğunu fark eder ve buzdolabını kapattığından habersizdir, böylece aşçıdan bahsetmez. Buzdolabı geri soğur, aşçı gelir ve buzdolabında soğuk yiyecekleri beklendiği gibi keşfeder, şımartıldığından habersiz, hasta aile.

Elektrik kesintileri buna neden olabilir, ancak bu GFCI açma sorunu kısa kesintileri uzun olanlara dönüştürür.

Elektrikçinizi ateşleyin

Bütün bu kurulum korkunç. Dikkatsizce, kurallar ve en iyi uygulamalara dikkat etmeden veya kavramlar olmadan rastgele parçalar bir araya getirilerek bir araya getirildi.

Orada olanları etkileyici bir hassasiyetle açıklayacak kadar zeki göründüğünüz için, okula gidip bu evi doğru bir şekilde koymak size düşebilir. Bir kütüphane veya ev geliştirme mağazasının kitap bölümüne gidin, sizinle konuşan bir kitap bulun (erişilebilir) ve hevesle yiyip bitirin ... elinizdeki iş için kesinlikle gerekli olandan çok daha fazlasını öğrenmek istersiniz , bu yüzden ne olduğunuzu biliyorsunuz ne zaman beklenmedik görüyorsun.

Söylemeliyim ki, kırık kabloları alıp sıkı ve doğru yapmak, çok eğlenceli ve önyükleme yapmak için ucuz bir hobidir.


Buzdolabı-GFCI sorunu hakkında daha fazla bilgi

"Buzdolaplarında GFCI yok" tavsiyesi bazı ilgi alanlarına neden oldu. GFCI tedavisi ABD'de Avrupa'dan farklıdır ve Avrupalılara bütün ev RCD'si (GFCI) olduğu için yanlış demiyorum. Bu farklı duyarlılıklardan kaynaklanıyor: Avrupa, eski evleri elektrik çarpması da dahil olmak üzere birçok faydan korumakla ilgileniyor ve tüm ev birimleri daha yumuşak bir tespit eşiğine sahip, bu yüzden neredeyse çok fazla sıkıntı gezisi yok (ayrıca yeterli, ama gergin değil) , ölümcül elektrik kesintilerini durdurmada.)

Amerika (her zamanki gibi) maliyetle motive edilir, aynı zamanda daha küçük akımın bir kişiyi zar zor sersemlettiği ve boğulduğu bir Amerikan kabusu, göl ve küvet elektro kesimi tarafından da motive edilir. Bu nedenle, eşiklerimiz o kadar düşük ki rahatsızlık verici geziler çok oluyor . Ve sıfırladığınız çoğu devrede bu iyi.

Altta topraklanmış, metal dış, plastik iç, HV elektrikli bir dişli olan buzdolabının, bir GFCI'nin bir insanı koruyacağı şekilde kaybolması pek olası değildir . Bu yüzden rahatsız edici geziler kötü haber.

Sorunlar yalnızca iki yerde ortaya çıkar: buzdolabı topraklanmamışsa (GFCI olmasını istiyorsanız) veya buzdolabı çıkışı bir dubleks çıkış ise (2 soket) ve bir tüketicinin GFCI korumalı olması gereken diğer mutfak aletlerini takabileceği bir yerde. Bu durumda, dubleks, bunun olmasını önlemek için bir simpleks veya kabı hareket ettirerek değiştirilmelidir.

NEC özellikle buzdolaplarının GFCI korumalı olmamasına izin verir. Hatta swerves yolu özellikle yerlerde sigara GFCI buzdolapları ve dondurucular izin yolunda dışına her şey böyle garajlar ve bitmemiş bodrumlarda olarak GFCI ihtiyacı. Yine, topraklı bir buzdolabı sadece GFCI'nin yardımcı olacağı bir durum sunmayacaktır.

Kod , gerçekten isterseniz , GFCI korumasını bir buzdolabına koymanızı sağlar . Ancak yeni yapılmış birçok buzdolabı "GFCI korumasını kullanma" talimatlarında belirtildiği gibi ... Ah, bekle. Evet, bu talimatları dikkate almazsanız, etiketine aykırı bir elektrikli ürün kullanıyorsunuz - bu aslında elektrik kodunun ihlalidir. Afedersiniz.

Ayrıca, "cook oughta şımarık biliyorum" argümanı ile ilgili. Çoğu zaman, burada, Amerika'da en azından basitçe buzdolabı ve elinden hazırlanmış yiyecek kapmak "pişirmek" denenmemiş incelenmemiş, gençlik, yaş, veya sakatlığın nedeniyle, buzdolabı kendilerini baskın başka bir insan yapamaz için. Bunlar besin zehirlenmesi ölümcül sonuçlara en savunmasız ve algılamak veya en az yetenekli çok millet başarıyla sinyal alışılmadık bir sorun.


1
Bu harika ve kapsamlı bir cevap.
Ramrod

1
Bu harika bir yanıt, ancak buzdolaplarının bir GFCI'nin arkasında olmamasına katılmıyorum. Bununla bir kaynağın var mı? Muhtemel mutfak felaketlerinin elektrik kablolarının nasıl yapıldığına bir etkisi olmamalıdır.
Mast

Elektrik güvenliği SADECE güvenlik değildir ve bir elektrikçi zanaatını o kadar kör bir şekilde izlememelidir ki diğer el sanatları için tehlike oluşturur. Kol sallıyorsun, ama gıda zehirlenmesi gerçek ve öldürüyor. Mutfak GFCI koruması için kullanım çantası, düzenli olarak prizden çekilmemiş, topraklanmış bir buzdolabı için gerçekten geçerli değildir. Aklıma gelen tek istisnası buzdolabı takılı nerede dubleks bir ile değiştirin - çıkış diğer çıkış kolayca GFCI gereken şeyler için tüketici tarafından kullanılabilir nerede konumlandırılmış simpleks çıkış.
Harper - Monica'yı

1
GCFI'da, zaten mevcut olmayan spesifik bir gıda bozulma tehlikesi yaratan hiçbir şey yoktur. Gıda bozulma senaryosu, birisinin takılı olmayan bir kablo bulup tekrar takması veya hafta sonu için uzaktayken elektrik kesintisi ile ortaya çıkabilir. Çoğu gıda zehirlenmesi çapraz kontaminasyondan veya yanlış soğutmadan kaynaklanır. Buzdolabı bozulmanın yerleşmesi için yeterince uzun süre kapalı kaldığında, aşçı tarafından fark edilir.
Barbekü

@Mast Neyse, orada bir fikir bulutu var, ancak bir google'daki "buzdolabı GFCI olmalı" sorgusunun ezici çoğunluğu bunu söylüyor: NFPA'nın çoğu yerde GFCI'ler için tam mahkeme basına rağmen, buzdolabı çıkışlarının her zaman -GFCI, aksi takdirde% 100 gerekli oldukları bodrumlarda ve garajlarda bile. Hafifçe istisnalar yapmazlar, bu yüzden bununla çok ilgili bir vokal koşulu var. İşte bu tür birçok bağlantıdan biri. answer.angieslist.com/…
Harper - Monica'yı Yeniden
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.