Toprak telindeki boyayı temizlemenin güvenli yolu?


11

Evimizin inceleme raporunda bir GFCI prizinin topraklanmamış olduğu bir öğeye hitap ediyorum. Kesici kutusundaki gücü kapattım, çıkış kapağını çıkardım ve topraklama kablosunu düzgünce köşeye sıkışmış buldum. Çıkardığımda, aşağıda gösterildiği gibi zemini kaplayan boya gördüm:

Bakır tel biraz boyanır.

Şimdiye kadar araştırdıklarımdan, zemini olduğu gibi bağlamamalıyım, çünkü boya metal-metal temasına müdahale ediyor. Boyayı çıkarmanın en iyi yolu kimyasal bir sıyırıcı kullanmak mı? Değilse, ne kullanmalıyım?

Yanıtlar:


20

Sadece biraz zımpara kağıdı iyi olacak. Bakır ile zayıf etkileşime girebileceğinden kimyasal bir sıyırıcı kullanmak istemezsiniz.


1
Zımpara kağıdı boyayı çıkartmada harika bir iş çıkarıyor! Kimyasal sıyırıcı kullanılmamasının bir nedenini de gönderdiğiniz için teşekkür ederiz; Bunu düşünmemiştim!
Chris Forrence

4
Bununla birlikte, çoğu boya sıyırıcı, genellikle metale, bakıra özellikle fazla bir şey yapmayan organik çözücüler (metilen klorür, belki ksilen, tolüen) olacaktır. Sulu çözeltiler daha tehlikelidir. Zımpara kağıdı en hızlı ve en kolay yoldur ya da düz bir şekilde kaplanmışsa bir bıçaktır.
Nick T

1
Ek olarak, zımpara kağıdı daha iyi bir elektrik teması için oksitlenmeyi giderir.
Criggie

0

Lateks boyaysa, normal yalıtım gibi “sıyrılabilir”. Metallere normal yalıtımdan daha fazla yapışsa bile, soyma havuçlarıyla aynı hareketi kullanarak bir bıçakla dilimlenebilir.


-1

Belirtildiği gibi gayet hafif aşındırıcı, zımpara kağıdı, kesinlikle tavsiye ederim. (Hayır pun), çelik yünü gibi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.