Banyolarda hava şartlarına dayanıklı GFCI gerekli mi?


10

Yeni WR olmayan GFCI prizim arkasındaki diyor ...

İKAZ: Hava koşullarına dayanıklı olmayan cihazları en yeni NEC koduna göre ıslak veya nemli yerlerde KURMAYIN. Hava koşullarına dayanıklı cihazları ıslak yerlere monte ederken onaylı hava koşullarına dayanıklı kapaklar / muhafazalar, kalafatlar ve contalar kullanın.

Bu, WEATHER-dirençli (WR) GFCI'lerin artık "NEC koduna" göre İÇ Nemli yerlere (banyolar, mutfaklar) takılması gerektiği anlamına mı geliyor?


Yanıtlar:


14

Cihaz talimatlarının NEC'in ne söylediğine veya söylemediğine karar verme kararı yoktur.

Bununla birlikte, cihaz talimatları olabilir ve yapmak , cihazın kendisi nasıl kullanılabileceği konusunda bildirim yapıyoruz. Bunların da hukuk gücü var.

NEC 110.3 (B) Kurulum ve Kullanım. Listelenen veya etiketli ekipman, listeleme veya etiketlemede yer alan talimatlara uygun olarak kurulmalı ve kullanılmalıdır.

Alıntı verdiğiniz talimatlar, NEC'e “ıslak yerler” tanımını açıkça erteler.

100.1

Yer, Nemli. Hava koşullarından korunan ve su veya diğer sıvılarla doymaya maruz kalmayan ancak orta derecede neme maruz kalan yerler. Bu tür yerlerin örnekleri arasında kanopiler altında kısmen korunan yerler, kayan yüzeyler, çatılı açık sundurmalar ve benzeri yerler ve bazı bodrumlar, bazı ahırlar ve bazı soğuk hava depoları gibi orta derecede neme maruz kalan iç mekanlar bulunur.

Yer, Islak. Yerle doğrudan temas halinde olan yer altı veya betonarme döşemelerde veya duvarda bulunan tesisatlar; araç yıkama alanları gibi su veya diğer sıvılarla doygunluğa maruz kalan yerlerde; ve hava koşullarına maruz korunmasız yerlerde.


2
Yani başlığa cevap "Hayır" dır.
Navin

2
Belki de değil. Ben "nemli" unuttum ve bir wobbler gibi görünüyor. NEC 2011'den alıntı yapıyorum, bir şeyler değişmiş olabilir.
Harper,

1
Kod biraz değişti, ancak bir evdeki iç mekanların (küvet ve duş dışındaki) kuru olduğu kabul edildi.
Ed Beal,

1
Banyomun uzun ve güzel bir duştan sonra ne kadar ıslandığını düşününce (tankless ısıtıcı sayesinde!) Ne düşündüklerini merak ediyorum.
Harper,

Harper ile “nemli” hakkındaki düzenlemenin gerçekten “titretici” olduğu konusunda hemfikirim. Ed Beal'in tavsiyesine göre WR olmayan GFCI'yi kurdum, ancak Harper'ın "güzel uzun duşları" hakkındaki yorumunu okuduktan sonra, bunu bir WR-GFCI ile değiştirmem gerektiğine karar verdim. Bu yüzden Ed Beal'in tavsiyesine uymuş olmasına rağmen başını Harper'a verdim. Soruma cevap verdiğiniz için ikinize de teşekkür ederim.
MJCallinall,

10

Banyonuzun duvarları, çoğu iç mekan olduğu gibi kuru yerler olarak kabul edilir. Standart bir GFCI ihtiyaçlarınız için doğru. Korunmayan kapı dışı yerler ıslak / nemli yerlerdir.


Harpers'ın cevabını tam olarak takdir etsem de, aslında soruyu doğrudan cevaplamıyor. Bu bana doğru cevap gibi görünüyor, insanlar WR-GFCI'yi iç mekanlarda kullanmayı seçebilirken, bunun gerekli olduğuna inanmıyorum.
FreeSoftwareServers
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.