DIY yenileme stresiyle nasıl başa çıkılır?


11

Yıllar boyunca birkaç DIY projesi yaptım ve zamanla eğlenceli ve heyecan verici bir şekilde başlıyor ve sonra stresli ve çok eğlenceli değil.

En son projemiz bodrumumuzu yeniden yapmaktı. Bu temelde evimize bir zemin katmaktı. Bir çamaşır odası, banyo, çocuk oyun odası ve bonus oda ekliyoruz.

Bu yenileme sırasındaki tipik günüm, gece 5-6'ya kadar normal işime çalışmak, sonra 8'e kadar eve geldiğimde, gürültülü bir iş yapana kadar, çocukları yatağa koyuyorum ve daha sonra 10'a kadar daha az gürültülü çalışmaya devam ediyorum. veya 11 gece. (7 yaşındayım)

Kendi başıma çalışmak bir meydan okumaydı (keşke 4 kolum olsaydı) ama genel olarak aile ilişkilerimin acı çektiğini ve normal bir işimin daha az üretkenliğe sahip olduğunu buldum.

Stresle çok iyi başa çıkıyorum, ama ailem her şeyle uğraşmakta zorlandı. Buna ek olarak, zamanla projenin bana karşı olduğunu ve hiçbir şeyin planlandığı kadar pürüzsüz olmadığını buldum.

Büyük bir projenin stresiyle nasıl başa çıkıyorsunuz? Herkes için işleri kolaylaştıracak ipuçlarınız veya önerileriniz var mı?

Yanıtlar:


11

Halihazırda yaşadığınız bir evde çalışmak çok daha streslidir, çünkü bir inşaat bölgesinde yaşıyorsunuz. İşte birkaç ipucu:

 • İnşaatın yapılamayacağı evin bir bölümünü seçin. Diğer bölümler kaostayken aileniz bu alanda rahat olabilir.

 • Her günün sonunda temizleyin. Bu, inşaat alanını daha az stresli hale getirecektir.

 • Yardım alın, böylece işi daha erken halledebilirsiniz, bu da daha az stres demektir. Bazen bu, bir duvarı asmak ve alçıpan bantlamak için yapabileceğimden çok daha hızlı bir şekilde işe almak anlamına gelir. Bazen benimle çalışmak için kullanışlı bir tanıdık işe almak anlamına gelir.

 • Projeyi daha küçük parçalara ayırın, böylece yeni bir kaos başlatmadan önce bir alt projeyi tamamlayabilirsiniz. Bu, bağımlılıklar nedeniyle her zaman yapılabilir değildir, ancak yapabildiğiniz zaman yapın.

 • Ailenizin refahına dikkat edin ve proje beklentilerinizi onların ihtiyaçlarına göre ayarlamaya hazır olun. Aile evden daha önemlidir.

 • Evden defol. Birlikte bir piknik yeniden bağlanmanıza yardımcı olabilir. Çok fazla iş yaparken eşinizi ve çocuklarınızı bir hafta boyunca büyükannenize gönderin. Ve bunun gibi.


8

Bu sorunun gerçekten DIY kategorisine girip girmediğinden emin değilim, ama ilginç ve birçok ilham verici DIYer tarafından paylaşıldığından eminim.

Projeye zaten karar verdiniz, bu nedenle bu tavsiyelerin bir kısmı zamanında değil. Bence DIY çalışmasında en önemli faktör, projenin kapsamını ve bunları tamamlamak için gereken becerileri anlamaktır. Eski evlerde çalışmak, tadilat yapmak her zaman kara mayınlarıyla doludur. Beklenmeyeni bekleyin, tahmin ettiğiniz sürenin en az iki katı ve genellikle% 20 ila 30 daha fazla para harcamaya hazır olun. 40 saatlik bir işin mucizevi bir şekilde 30 dakika içinde mükemmel bir şekilde tamamlandığı TV'deki aşırı basitleştirilmiş DIY şovlarına avlanmayın.

Profesyonel tavsiye almak veya projenizin özel bilgi ve araçlar gerektiren kısımlarına yardımcı olmak uzun vadede daha akıllıca ve daha ucuzdur. Rahatça neler yapabileceğinizi planlayın ve "şimdi ne yapacağım!" Bu durumların çoğu uygun planlama ve gerçekçi beklentiler ile ortadan kaldırılabilir. Çok fazla DIYer çiğneyebileceğinden daha fazla ısırır, yıpranmış sinirler, bitmemiş projeler ve standart altı inşaat ile sonuçlanır.

Sizin durumunuzda, bir mola vermeniz, yapılacak iş miktarını yeniden değerlendirmeniz gerekir. Dürüst olmak gerekirse, ailenizi ve profesyonel yaşamınızı bozmadan projenizi bitirmek için becerilerinizin ve zamanınızın yeterli olup olmadığına karar verin. Belki hafta sonu bir gün sadece bir veya iki akşam ve bütün gün çalışmayı planlayabilirsiniz. Başlamak, alet ve malzemeleri hazırlamak her zaman çok zaman aldığından, 2 ila 4 saatlik segmentlerde bunu yapmaya çalışmak üretken ve çok sinir bozucu değildir. Bir plan yapmalı, işi ısırık boyutunda parçalara ayırmalı ve diğerine geçmeden önce birini tamamlamanız gerekiyor. Belki de kaba noktalardan geçmenize yardımcı olması için bir profesyonel veya iyi bir tamirciyle işe değer. sadece proje daha hızlı hareket etmekle kalmayacak, aynı zamanda bir eğitim ve araç ve teknik kullanımı ve en önemlisi, olayların gerçekleştiğini görmenin rahatlığını yaşayacaksınız.

Size iyi şanslar. buraya projenizle ilgili herhangi bir soru ile gelebilirsiniz. Burada, sorularınıza ayrıntılı ve doğru cevaplar vermeye istekli olan çok fazla akıllı ve deneyimli insan var.


3

Hiçbir şey için "boşanma tozu" olarak adlandırılmaz. Çalışmalarınızda bir ev geliştirme projesi ile yaşamak gerçekten çok streslidir, çünkü kendi evinizde "yerleşmiş" hissedemezsiniz ve bu tür projeler genellikle parayla ilgili kavgalar için çıldırır (boşanmanın iki numaralı nedeni)

 • Projeleri aynı anda bir oda veya evin bir alanı ile sınırlayın. Tamamen paramparça bir çukurda yaşamak kesin bir stres etkeni.
 • Neye dahil olduğunuzu bildiğinizden ve projeye bol zaman ve para harcadığınızdan emin olun. İşlerin bitmemiş olarak kalması veya düşük top sözleşmeli işlerin yapılması gerekecek şekilde tükeniyor, böylece umursamayan veya yarı yolda yürüyen bir adam olsun, toz durumlarını boşamak için iki büyük katkıda bulunuyorlar.
 • Yukarıdakilerin başarısız olması, ne zaman kafanızın üzerinde olduğunuzu ve profesyonel yardıma ihtiyacınız olduğunu bilin. Nasıl yapılacağından emin olmadığınız bir şeyi DIY yapmaya çalışırken ne kadar çok zaman ve para harcarsanız, alan parçalara ne kadar uzun kalır ve devam edebilmek için birisini işe almak için o kadar az para harcamanız gerekir.
 • Düzenli olarak çalışmakta olduğunuz alanda olmaktan veya hareket etmek zorunda kalmadan kaçınmanın herhangi bir yolu varsa, bunu yapın. Mutfak veya aile odası gibi ortak odalar için bu daha zordur, ancak yenilenirken bodrumunuzdan uzak durmak genellikle daha kolaydır.
  • Yeni bir bebeğimizin kreşini bir odayı tamir ederken bunu başardım; bir yol oda oldu ve biz sadece kapıyı kapatmak ve hafta sonları arasında unutmak. Bu projeyi, mutfağımız için benzer bir işten çok daha keyifli hale getirdi, burada alanı sınırlı kullandık ve işi yapmak için zaman ve enerji bulduğumuz için günlerce devam eden işe bakmak zorunda kaldık.
 • Yenilenen alandaki toz ve kokuların evin başka bir yerine sürüklenmesini önlemek için plastik bölme perdeleri koyun. Evin bu alanında dönüş havası varsa, sistemin evden dağıtacağı toz ve kokuyu azaltmak için bir HEPA filtresi takın veya inşaat kanalından geri dönüşü geçici olarak bir miktar esnek kanalla yönlendirmeye çalışın. .
 • Evden defol. Evet, bunun bedelini ödüyorsunuz ve içinde yaşamak istiyorsunuz, ancak inşaat devam ederken bir tatil yapmayı veya en azından bir otele veya bir arkadaşınızın / aile üyesinin evine taşınmayı düşünün.
  • Bu, en iyi işi hızlı bir şekilde halledebilecek ve hala işi bitirmiş olsalar bile sizi eve geri alabilecek bir mürettebatla sözleşme yaparken en iyi şekilde çalışır.
  • Bu, asbest veya küf azaltma içeren projeler veya evi büyük elektrik, sıhhi tesisat, HVAC veya yapısal değişiklikler, pişiremediğiniz mutfak işleri veya pişirebileceğiniz karo işleri gibi uzun süreler boyunca yaşanmaz kılan projeler için bir zorunluluktur. yüksek trafik alanlarının hareketsiz bölgeler yapmasını sağlar.

2
 • Tam bir yeniden modelleme girişiminde bulunmadan önce daha küçük projeler yapın, böylece hem siz hem de eşiniz, işlerin ne kadar sürdüğüne ilişkin beklentilerinizi kalibre edebilir ve böylece sürecin tadını çıkardığınızdan emin olabilirsiniz.

 • Proje büyükse ve sadece akşamları ve hafta sonları varsa, bunu sadece eşiniz de işe katılıyorsa yapın (sizden daha az olsa bile). Bu şekilde, birlikte yapmaktan hoşlandığınız bir hobi olacaktır, sizi birbirinden ayıran bir çile olacaktır. Eğer marangozluk eşinizin işi değilse, belki zımparalama ve boyama olabilir.

 • Evin inşaat alanı olmayan bir bölümünü korumaya çalışın. Bir seferde bir alt projeyi veya bir seferde bir odayı bitirin.

 • Yaşam için zaman ayırın. Peki ya projeniz fazladan bir yıl alırsa? Aile aktiviteleri ve tatiller için zaman ayırın.


2

Daha önce söylenenlere katılıyorum ve size empati kuruyorum - DIY yenilemesi bir acıdır. Ben (3 küçük çocuklu) içinde yaşıyordu bir kınamak için bazı yenileme yapmak zorunda kaldım, eşim ve ben sadece çocuklar biz olabildiğince yapılması için uykuya sonra her gece birkaç saat tayin.

Benim tek tavsiyem, bazen alçıpan gibi bir kısmını kiralamak için paraya değer . Kendiniz bir şey yapabilmenize rağmen, genellikle gelip oldukça ucuz alçıpan uzmanları bulabilir ve projenin bu bölümünü hızlı bir şekilde kapatabilir, geri kalanını kendi başınıza bitirmek için ivme ve yenilenmiş bir özverim sunabilirsiniz.


1

3 yıllık evim Reno'da nasıl hayatta kaldım? Her sabah düşündüğüm tek şey, bu ruh emme, para kapma, toz üreten odun / sıva ve granit yığınının yüzeyini yudumlamak için bir Tanrı eylemi için dua ettiğimde bile “bırakma” idi. bitirilen eve odaklanın ve görmek için ısrarcı olun.

Ah. Ve çok içtim


0

Bir diğer düşünce: gerçekten yapmak Bazen doğru şey olduğunu bunu hayatının geri kalanını bozmayan yüzden kapalı işi bölme olamazsa, bir süreliğine evden dışarı taşımak için.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.