Ikea masaüstümde nasıl bir gromet deliği açabilirim?


8

Geliştirmek istediğim bir bilgisayar kurulumum var. Benim planım, kabloları geçmek ve genel kurulumumu daha temiz göstermek için masanın orta kısmından bir delik açmak.

Bilmek istediğim şey, masa üstü yapıldığında masaya zarar vermeden uygun bir delik delip delemeyeceğim: sunta, Dişbudak kaplama, Leke, Şeffaf akrilik vernik, Folyo, Şeffaf akrilik vernik ve ABS plastik. Spesifik olarak, bu IKEA Bekant köşe masası .


1
Masanızın ortasındaki bir delikten geçen kablolarınız varsa, bacaklarınızı gererseniz ayaklarınızla bağlayabilirsiniz. Bunu yaparsanız, telleri tutmak için alt tarafa bazı kancalar takın.
Jim Stewart

1
Bu yüzden masanın arkasındaki deliği genellikle üçte bir oranında yaparsınız. Kabloları yoldan uzak tutmak için.
Grant

Ekipmanın arkasındaki telleri kavramak ve arka kenardan yönlendirmek için küçük bir kanal satın alın veya yapın. Masanın ortasında bir delik açmayın. Siz veya bir başkası sonunda tüm yüzeyi kullanmak isteyebilirsiniz ve delik onu mahveder. Kendinize sorun, "IKEA buraya bir delik açmadı, değil mi?"
Jim Stewart

2
Ayrıca bazı IKEA mobilyalarının sadece kenarlardaki yonga levha olduğunu, ortada oluklu mukavva olduğunu unutmayın.
Peter Green

Etkileyici, şu anda tam olarak aynı tablo ile aynı sorunu var ve "Sıcak Ağ Soruları" yardımcı oldu;)
devRicher

Yanıtlar:


20

Tabii ki yapabilirsiniz ve bunu yapmak çok kolay.

Tek ihtiyacınız olan uygun bir delik testeresi.delik testeresi

Yukarıdan aşağıya doğru delin. Yapabiliyorsanız, kestiğiniz yerin altında bir parça hurda ahşabı tutun veya sıkıştırın. Bu, tabanın parçalanmasını önleyecektir.

Sonra gerçekten güzel görünmesi (ve gelecekteki kıymıkların önlenmesi) için deliğin içinde kayan bir masa rondelası isteyeceksiniz. Deliğin boyutuna ve salmastralarınıza uyduğunuzdan emin olun.

Grommeti


8
Salmastra küçük parçalayıcıları / talaşları kaplasa da, delik testerenin kaplamaya çarptığı tüm alanı bantlamanızı tavsiye ederim. Büyük kıymıkların hafifletilmesi gerekir.
Matt

8
Deliğin üstten başlatılmasını öneririm , daha sonra yolun yaklaşık 3/4'ü aşağıdan bitirir. Bu, alt yüzeyin kapanmasını önleyecektir. Ya bu ya da çok hafif basınç ve yüksek kesme hızı ile bitirin.
isherwood

@isherwood kabul etti - işaretleyici olarak pilot delme deliğini kullanıyorsunuz ve bu her iki çizgiyi de güzelce kesiyor. Deliğin sert olmayan bir uyum olması gerektiğini unutmayın. Gevşeklik almak için bağlantı parçasının etrafına bir miktar maskeleme bandı yerleştirebilirsiniz.
Criggie

Birçok tablonun içi boş olması ve alt deliğin kenarının üst deliğe bağlanmasını istiyorsanız ya da altında savunmasız bir kaplama kenarı bırakabileceğiniz gerçeğiyle başa çıkmak için iki taraflı 'grometler' olmalıdır.
KalleMP
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.