Ön kapıma bir Schlage kilit takımını nasıl takabilirim?


8

Kapıda bir Kwikset lockset ile bir kınamak taşındı. Bir Schlage lockset ile değiştirmek istedim, ancak sürgünün gerçek cıvata kısmı önceden delinmiş deliğe sığmayacak kadar büyüktü. Ahşap bir kapı olsaydı, deliği biraz genişletirdim, ama çelik bir kapı. Kilidin delikleri kapıya önceden imal edilmiş ve plastikle kaplanmış gibi görünüyor.

Deliği genişletebilir miyim? Değilse, Schlage kilidine uygun yeni bir çelik kapı almak kadar seçeneklerim nelerdir? Son olarak, ön kapımı korumak için başka hangi önlemleri alabilirim? Bu savunmasız tek giriş noktası ve son zamanlarda kınamak kompleksimde bir dizi kırılma oldu.


1
Bakınız [bu yazı] [1] [1]: diy.stackexchange.com/questions/10391/…
Steven

2
Direk, daha büyük bir delik açmak için kilit kılavuzunu nasıl kullanabileceğinizi açıklar, böylece daha büyük bir sürgü takmanıza izin verir.
Steven

1
@Steven Bağladığınız soru , ahşap bir kapıdaki bir deliğin nasıl büyütüleceğini açıklıyor , OP'nin çelik bir kapısı var. Bir tipik delik testere çelik kapı durumunda yararsız olacaktır.
Tester101

1
Bu kit, bi-metal delik testeresi ile birlikte geliyor.
Steven

1
İşlem ahşap bir kapı ile aynıdır, sadece metal için uygun kesme aletleri kullanmanız gerekir
Rory Alsop

Yanıtlar:


7

Deliği genişletmeye gelince, bu yazının sorunuzu cevaplayacağından hala eminim .

Schlage sürgüleri ile ilgili olarak, bunlar büyük sürgü değildir. Gerçekten yüksek güvenlik istiyorsanız, Mult-T-Lock veya Medeco'ya bakmanız gerekir. Bunlar birkaç nedenden dolayı çok daha güvenlidir. İlk olarak, çok daha sert metallerden yapılırlar - eğer onları başka bir sürgü ile karşılaştırırsanız fark edilir bir ağırlık farkı vardır. Bu sürgülerin sonunda, tamamen genişletildiğinde cıvatanın dışına itilen toplar da vardır, böylece geri zorlanamazlar. Ayrıca, bu kilitlerin anahtarları sadece orijinal olarak yaratan çilingir tarafından (kopyalanamaz) yapılabilir. çilingir bir "kama" atanır ve anahtarları üretebilir tek çilingir), bu bir temizlik bayan ya da başka bir servis kişi varsa, çünkü onlar arkadaş için anahtarın bir kopyasını yapamaz emin olabilirsiniz.

Kapı menteşeleriniz dışarıdaysa, kapının içine cıvata takılmış olup olmadığına da bakabilirsiniz. Bu şekilde, menteşeler çıkarılırsa (pimler dışarı çıkarılır veya bir av tüfeğiyle üflenir), sadece kapıyı çekemezsiniz.

Daha uzun vidalarla bir göbek guage (sürgünün girdiği deliğin üstüne giren metal parça), sürgü için ekstra güç ekler ve kapıyı deviren birini engeller.

Ayrıca kapının önüne bir kafes yerleştirebilirsiniz (bu da bir sürgü var) ama çekici değiller ve kapınızı açmak için fazladan bir adım ekleyebilirsiniz.

Bir alarm yararlıdır, ancak çoğu durumda, bir kişi ne istediğini bilir, herhangi bir yanıt vermeden önce içeri girip çıkabilir.

Bir kamera ekstra bir "benimle uğraşma" katmanı ekler ve ayrıca size davetsiz misafirleri tanımlama şansı verir.


Yukarı oy kullandım çünkü gönderi ve içeriklerin soruna bir cevap verdiğini kabul ediyorum. Yapabilseydim, paylaştığın güvenlik bilgilerine tekrar oy verirdim. Aferin!
lqlarry

4

Güvenlik yönüyle ilgili konuşacağım.

Auujay ön kapı ve pencereler konusunda haklı - zayıf bir nokta. Ancak, çoğu suçlu önce -en mümkün olan- mümkün olan yolu (fırsat) arayacaktır. Kapıları / pencereleri kilitli / kapalı tuttuğunuz sürece, "sıradan" bir hırsızlık olasılığı büyük ölçüde azalır. Ayrıca bir yan not olarak, eğer görebiliyorlarsa, eşyalarınızı ve ne çalacaklarını görebilirler. Ne dediğimi anladın sen? Ayrıca organik bir alarm (bir köpek) çok etkilidir.

Bu bir yana, çelik takviyeli kapılar doğru bir şekilde monte edildiğinde en iyisidir. Güvenlik çubukları etkili ve oldukça ucuzdur, ancak bunları yerine koymayı hatırlamanızı gerektirir. Tüm kapı donanımı için bazı uygun 4 "vidaların kullanılması yardımcı olur. Tipik olarak birisi kapınıza geldiğinde, kilidi hedefler, çünkü vidalar çoğunlukla bir şey yerine o ince ahşap parçasında olduğu için kapı sıkışmasının bir kısmının başarısız olmasını isterler. Orada 4 "vida varsa, en az 2x4 vuracak ... 2x4 tekme deneyin, eğlenceli değil.

Alt satırda olsa da, farkında olmak yenemezsin ... ve belki de iyi bir çelik kapı. Sadece yerel polis memurunuza sorun (bunun için harika bir kaynaktır).

Ayrıca aklınızda bulundurun, eğer birisi-GERÇEKTEN- isterse, içeri gireceklerdir, bu onların içeri girmelerini mümkün olduğunca zor hale getirmektir (ve mümkün olduğunca yüksek).


3

Kapıdan içeri girme (sınırlı) anlayışım, kilit setinin kendisinin genellikle zayıf nokta olmamasıdır. Daha yaygın olarak bir hırsız iki yoldan biriyle giriş kazanacaktır:

  • Camı kolun yakınına (kapıda veya kolun kapının yanındaki kolun erişebileceği bir pencerede) parçalayın ve kilidini açmak için içeri girin.
  • Genellikle kapı çerçevesinin kırılmasına neden olacak kapıyı asın (güçlü sağlam kapıyı hala tek parça halinde bırakarak).

İlk sorunun çözümü, kapı kolunun yanında pencereli bir kapıya sahip olmamaktır (ön kapımda bu "sorun", kapının ortasında 1 büyük cam parçası vardır).

İkinci sorun için birkaç çözüm var. Kapı kasası üzerindeki çarpma plakasını daha kalın olanla değiştirebilir ve evin çerçevesine sağlam bir şekilde bağlanması için gerçekten uzun vidalar kullanabilirsiniz (sadece kapı çerçevesini oluşturan ince ahşap değil). Gerçekten aşırı almak istiyorsanız, temelde kapıyı "darbeye dayanıklı" yapan ürünler var, temelde kapının tüm yüksekliğini çalıştıran büyük bir metal grev plakası / kapı pervazıdır ( Door Devil ™ sadece bir örnek, bu şirket hakkında hiçbir şey bilmiyorum ).


1

Metal güvenlik kapımdaki cıvata deliğini açmak için delik testereli bir kurulum jigini kullandım. Biraz zor ama delik / testere sapı / lockset için jig içine koymak ve titreşim dışarı tutmak için koli bandı ile sabitleme delik testere çelik biterken jig dizilmiş tutmak oldukça iyi çalıştı. Bu her zaman kapınızı, jiginizi veya vücudunuzu kaldırabileceğinizi bilerek yapılır, bu yüzden dikkatli olun. Güvenli bir kilit gelince, Medecos hala tehlikeye atılmış ve başka bir şey için birkaç yüz dolar harcamak inanıyorum, ama yine bu sadece benim görüşüm.


0

Bu yardımcı olacak. Eğer bir terbiyeniz varsa kendinize birkaç saat veya daha kısa bir sürede kurabilirsiniz. Kapı ile birlikte gelen pirinç grev plakasını çıkardım ve bu cihazın üzerine koydum. Ancak bu ürünle hiç bir grev plakasına ihtiyacınız yok. Bir dosya alıp sürgü deliğini biraz daha büyütmek zorunda kaldım, ama zor değildi. Takarken, 4 'uzun parçasının kenarını mevcut hava sıyırma işleminin altına kaydırın. Kapımızın söve ile kapının kenarı arasında 1/4 "boşluk vardır - bu ürünü kurmak için muhtemelen kapınızın kenarı ile söve arasında en az 1/8" boşluk olmalıdır. 4 'parçasındaki ve menteşe parçalarındaki vidaları sıkarken, metalin üzerine değecek kadar içeri sokun - kapı sıkışmasını bükecek kadar sürmeyin! Menteşelerde, eğer yapmazsan

Bu kapı söve onarım kiti , kapı takıldıktan sonra (mevcut kapılar) kurulum için tasarlanmıştır. Kapıyı çıkarabiliyorsanız veya yeni bir kapı takıyorsanız, benzer şekilde çalışan ve görünümden gizlenecek ürünler mevcuttur; ve TÜM YAPI KODLARINDA GEREKLİ OLMALIDIR !!!!!

Bu ürün muhtemelen daha iyidir, ancak kurulumu daha zordur:

Bu görünür olmaz, ancak daha zor görünür: http://www.youtube.com/watch?v=hKk4woC6ZqM

Medeco kilitleriniz veya "çarpması" zor bir şey olduğundan emin olun.


2
Ne önerdiğini anlayamıyorum. Bir resim yardımcı olacaktır.
alx9r

0

Çelik bir kapı olmasına rağmen deliği genişletebilirsiniz. Bunu yapmak için doğru araçlara ihtiyacınız var. Eğer Medeco ile daha iyi bir şey daha güvenli bir şey istiyorsanız Schlage yanında farklı bir kilit kullanmak istiyorum.

Bir elektrikli testere kullanırım, onları Home Depot'ta veya herhangi bir parke mağazasında alabilirsiniz. Elektrikli testere bölümünde, testerenin çelik ve ahşap gibi kapılara delmesi için ekleri olmalıdır. Home Depot'un kilit bölümünde, kilidiniz için mükemmel boyutta deliği almanızı sağlayan ve bu deliği açmanıza yardımcı olacak bir araç satın almak üzere olduğunuzu biliyorum. Medeco için başka bir formdaydım ve hala seçilebilir olduklarını belirttiler, ancak çoklu kilitleme mekanizmaları nedeniyle yüksek güvenlik kilidi

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.