Kurutma makinemin kuruması neden daha uzun sürüyor?


9

Kurutucu hakkında hiçbir şey bilmiyorum ... ama kurutucumun çamaşırları kurutması daha uzun sürüyor. Bunun kurutucular arasında çok yaygın olduğunu duydum ve bunun ne anlama gelebileceğini merak ediyordum. Bakmam gereken belirli bir kısım var mı?

Tüy bırakmayan şeyin sabun ve suyla yıkanması gerekebileceğini duydum, bu yüzden bunu etkilemeden yaptım.

Yanıtlar:


13

Bu genellikle kurutucu havalandırmasının tiftik ile tıkanması nedeniyle olur (tiftik alıcı% 100 etkili değildir, bu nedenle bazıları kaçar). Tıkanmış bir havalandırma deliği yangına neden olabileceğinden düzenli olarak temizlemelisiniz. Havalandırma deliği yeterince kısaysa, temizlemek için elektrikli süpürge kullanabilirsiniz; Aksi takdirde , vakumun yapamayacağı yerlere ulaşmak için bir kurutma havalandırma fırçası kullanın (kurutma makinesi kanalı fırçası olarak da adlandırılabilir):

Amazon'dan kurutma havalandırma fırçasının resmi


1
Hmmmm ... Daha önce kontrol ettiğimi sanıyordum ... belki de tekrar kontrol etmeliyim.
Webnet

4

Bir gaz kurutucunuz varsa ve kurutucuyu ısıtan alevi görebiliyorsanız, alevi izleyin. Aleve tıkladığında, tamburun içine ve yukarı doğru çıkan havalandırmayı doğrudan göstermelidir. Her şey temiz olduğunda böyle çalışmalıdır.

Alev bir mum gibi yanarsa, alev yukarı doğru giderse ve havalandırmayı takip etmiyorsa, kurutucuda uygun hava yoktur. Bu, kurutucunun hızlı bir şekilde ısınmasına neden olur ve termostat kesme sıcaklığına çok hızlı bir şekilde ulaşarak ısıtma döngüsünü keser.

Elektrikli bir kurutucuya nasıl söyleyebileceğinizden emin değilim.

Eğer biraz kullanışlı iseniz nasıl kurutma makinesi ön çıkarmak için internette arayın. Ardından kurutucuyu fişten çekin ve arkasına geçip havalandırma hortumunu çıkarın. Kurutma makinesini dışarı kaydırın ve fişi takılı değilken ön tarafı çıkarın ve motora dikkat ederek temizliğini sağlayarak içini iyice vakumlayın. Niall C'nin önerdiği gibi bir fırça alın ve duvardaki havalandırmayı temizleyin. Umarım havalandırmanız 45 ve 90'lar için çekimleri maksimum 25 ft'den (duvarda) daha az yapar. Çok uzun bir havalandırma deliği de soruna neden olacaktır.

Duvar ve kurutucunuz arasına takılan plastik veya vinil bir hortumunuz varsa Mylar, folyo veya alüminyum ile değiştirin. Kurutma makinesini geri koyduğunuzda, hortumun herhangi bir yerde buruşuk veya kıvrılmış olmadığından emin olun. Kıvrımlı hortum, kirli bir havalandırma deliği gibi davranmasına neden olur.

Yıllar önce bir Maytag tamircisiydim, neyse ki sadece ticari idi.


3
  1. Dışarıdaki havalandırma deliğini kuş yuvaları açısından kontrol edin.
  2. Kurutucunun yanındaki havalandırma deliğinde sıkışmış bir miktar tüy bırakıp bırakmadığınızı kontrol edin.
  3. Havalandırma hortumunda su olmadığından emin olun. Bazen yoğuşma havalandırma hortumuna yerleşir (içinde bir daldırma varsa) ve hava akışını keser.

3

Gaz kurutucum için, solenoidler en sık ölüyor gibi görünüyor. Belirti düşük ısı ve uzun kuruma süresidir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.