Gazlı bir şöminenin üzerindeki şöminenin ısınmasını nasıl önleyebilirim?


11

Bu eve taşındığımda, havalandırılmamış gazlı şöminenin şömine veya kaputu yoktu. Her ne kadar ben şömine (ve arkasındaki sheetrock) üstündeki kiremit oldukça sıcak var düşündüm, Tamam çalıştı. Uzun süre yaktığımda, üzerinde asılı kaldığımız resmi çekerdim. Birkaç yıl önce tahta bir şömine aldım, beyaza boyadım ve şöminenin üstüne astım. Şimdi şömine ısınıyor. Alevler içinde patlayacağından şüpheliyim, ama dokunmak için çok sıcak ve çok uzun süre bırakılırsa muhtemelen boyayı soyar.

Bir şömine davlumbazına ihtiyacım olduğunu düşündüm. Ebay'e gidip bir davlumbaz aldım. 4,5 inç dışarı çıkıyor. Pirinç bir 30 $ için bir pazarlık buldum ve iyi görünüyordu ama eşim bana çirkin olduğunu söyledi ve 70 's bir şey gibi görünüyordu. Bir kez daha tadım olmadığını öğrendim.

Pirinç Başlıklı Şömine

Kaputun çok yardımcı olmadığı ortaya çıktı, şöminenin üzerindeki karo ve şömine hala ısınıyor. Sadece bu değil, şöminenin üstündeki talimatların hayır olduğu söylenen bazı delikleri engelliyor.

Bana ısının yukarı ve dışarı doğru yönlendirilmesi gerektiği ortaya çıktı. Biraz alüminyum yanıp sönüyor ve prototip bir kalkan yaptım. Benim fikrim sadece test etmekti ve işe yararsa, şeffaf ve frenli bir dükkan bulduğumda sacdan bir tane yap. İyi haber şu ki, harika çalışıyor. Kötü haber çirkin olması.

Ev yapımı kalkan ile şömine

Ev yapımı ısı kalkanı yan görünüm

Tamam, sorular:

  • Başka birinin şöminenin bu kadar ısınmasıyla ilgili bir deneyimi oldu mu?
  • Satın alabileceğim böyle bir şömine ısı kalkanı gören var mı?
  • Eğer ev yapımı rota ile sopa - nasıl daha iyi görünmesini nasıl herhangi bir fikir. (Siyah boyamayı ve belki biraz kesmeyi planlıyorum)
  • Bu sorun için neler yapabileceğime dair başka yaratıcı fikirler var mı? Belki de doğrudan şöminenin altına bir kalkan koyulur?

Gaz şöminemiz hakkındaki şöminemiz de aynı şeyi yapıyor. Pirinç kalıbınıza benzer bir ısı kalkanımız var, ancak rengi şöminemize uyuyor. Mantelin aşırı ısınmasını önlemek için hiçbir şey yapmaz.
Doresoom

Yanıtlar:


3

Havayı dolaştırmaya yardımcı olması için odaya tavan fanı koymayı deneyin.


1

Aynı problemimiz var, havalandırmasız bir gaz şöminesi ve beyaz boyalı bir şömine. Bir davlumbaz taktık, ancak sıcak manteli düzeltmedi. Çalıştığımız ateş ekranının üstüne kalay folyo koydum! Yapışkan görünüyor, ama hey, endişelerimi hafifletiyor. Şirket için kaldırıyorum!


2
Tam olarak ne demek istediğinizi göstermek için bir fotoğraf gönderebilmeniz harika olurdu.
Niall C.

0

Eski bir fırın tepsisi kullandık. Şeklini kesin ve göbek siyahı ile boyayın. Resmim yok ama aslında çirkin gözükmüyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.