Cam duş kapımdaki sert kalıntıları nasıl temizleyebilirim?


9

Genellikle düzenli olarak temizlemediğim için çerçevesiz cam duş kapımla ilgili bir sorunum var. Olan şey, cam kapının alt kenarının zaten çok bulutlu ve dokuda çok kaba olmasıdır. Doğal temizleyiciler kullanmayı tercih ettiğim için gazeteye biraz sirke ve su koymaya çalıştım ama işe yaramadı. Belki de zorlukla çıkarılabilecek kadar çok birikmiştir.

Kaldırmak için hangi doğal yöntemi kullanacağınız hakkında başka bir fikriniz var mı? Mümkünse, piyasada satılan ortak cam temizleyicilerini kullanmak istemiyorum. Bu benim için son seçenek.


1
Muhtemelen kireçlidir. Uygun kireç çözücü ile çıkardıktan sonra, anahtar duştan sonra her seferinde kapıyı bir bez veya silecekle silmek. Bu, tekrar birikmesini önleyecektir.
Tom Pickles

Yanıtlar:


9

Doğrudan bir sprey şişesinden düz sirke kullanmayı deneyin. Önce ısıtılırsa daha iyi çalışabilir. Ardından kullanılmış bir kurutma kağıdıyla silmeyi deneyin.

Bu işe yaramazsa, muhtemelen en azından ilk temizlik için CLR gibi bir şeye başvurmanız gerekecektir .


7

Sabun pisliği de dahil olmak üzere çözünmeyen kalsiyum ve magnezyum tuzlarının büyük birikimi için, sitrik asit asetik asitten daha iyi bir seçimdir.

Asetik asitten farklı olarak, sitrat oldukça iyi bir şelatördür . Metal iyonlarına sıkıca bağlanır ve çözünür kalır. Bu, sabun pislik kompleksinizin karşı iyonunun serbestçe çözülmesini sağlar.

Bununla birlikte, sirkenin aksine, sitrik asit bir toza kurur, bu nedenle sabun pisliğini temizledikten sonra bunu temizlemeniz gerekir. Ayrıca sirkeden farklı olarak, sitrik asit kokmaz. Hafif işler için sirke ve işler kötüleştiğinde sitrik asit kullanıyorum.

Sitrik asit, kahvehanede temizleyici (etiketi kontrol edin) olarak markette ve dökme baharatlar satan kümeslerde ve sağlıklı gıda mağazalarında satılmaktadır.


2

Bay Clean Magic Eraser'ın bu konuda iyi çalıştığını gördüm.

Bu ürünle hiçbir şekilde ilişkili değilim, onu kullanırken iyi deneyimler yaşadım


0

Wayfaring Stranger'ın hakkı vardır. Sitrik asit, kalsiyum-magnezyum-sabun pislik karışımının çözülmesinde sirkeden çok daha iyidir.

Burada Dallas yaşadığım en kötü kireç / sabun pislik birikmesi var. CLR, sirke ve diğer bazı ilaçları denedikten sonra, ne kadar etkili, kolay ve kokusuz sitrik asidin olabileceğine hazır değildim.

Ucuz ve hazır bir kaynak için önerim, aktif bileşen olarak Sitrik Asit (tercihen% 6 veya daha fazla) içeren bir sprey şişesindeki (kuru aşındırıcı karışım değil) bir banyo temizleyicisidir.


0

TÜM REMEDİLERİ ÇALIŞTIK VE KORKUNÇ SONUÇLARI SAĞLAR. Aşağıdaki tarif kesinlikle duş cam kapılar ve sert su lekeleri ve lekeleri tüm sabun pislik kötü çalışacaktır. Mağazaya gitmeli ve yeni bir LAVA EL SABUNU BAR almalısınız - LAVA BAR SABUNU dışında başka bir şey veya marka değil. az miktarda köpük oluşur. Islak tutarken yaklaşık 30-60 saniye silin. Tek bir noktada 30-60 saniye sürdükten sonra durun ve temizleyin ve kurulayın ve BAKIN! Vay be vay o adam bu şeyleri her şeyi biliyor! Camı çizmez. Kapıyı tamamladıktan sonra su, izopropil alkol veya cam temizleyici ile silin ve ardından kurutun. Şimdi, duş camının kapısını arka arkaya 2 kez cilalamak için seçtiğiniz bir otomobil mumu kullanmaya devam edin. Eğer mutlak en uzun istiyorsan. Bunun süreceği zaman, otomobil ürünleri için alışveriş yaptığınız her yerde otomotiv balmumu bölümünde bulunan bir seramik boya sızdırmazlık maddesi satın almanız gerekecektir. Uzun süreli sonuçları seveceksiniz ve bu bcuz hakkında daha sonra bana teşekkür edebilirsiniz, camdaki sabun pisliği için çalışan tek şey. Bu, otomotiv camındaki "lekelenmiş" su lekelerini çıkarmanın tek yollarından biridir. Bu bcuz hakkında daha sonra bana teşekkür edebilirsin, camdaki sabun pisliği için çalışan tek şey. Bu, otomotiv camındaki "lekelenmiş" su lekelerini çıkarmanın tek yollarından biridir. Bu bcuz hakkında daha sonra bana teşekkür edebilirsin, camdaki sabun pisliği için çalışan tek şey. Bu, otomotiv camındaki "lekelenmiş" su lekelerini çıkarmanın tek yollarından biridir.


1
Lav bar sabunu, camı ve üzerinde kullandığınız metalleri neredeyse kesinlikle çizecek gerçek pomza içerir. Birkaç kez kullanana kadar her zaman belirgin değildir.
isherwood

0

Uzun zamandır aynı problemi yaşadım ve şimdi çözdüm.

  • Duştan sonra daima kapıyı silecek ve:
  • Bir film geliştiğinde ıslak kapıyı Ka-Boom ile püskürtün, plastik bir mutfak ovma pedi ile hafifçe silin. Ped camı çizmez ve kireç skalasını kolayca çıkarır. Çoğu mağazada satın alabilirsiniz.

0

Su, beyaz sirke ve bulaşık deterjanı (bulaşık deterjanı değil) kombinasyonunu eşit miktarda bir sprey şişesine karıştırın.

Kullanmadan önce hafifçe sallayın.

Temizlemek istediğiniz yüzeylere püskürtün ve en az 10 dakika bekletin. Ne kadar uzun oturursa, o kadar az dirsek yağı kullanmanız gerekecektir.

Belirtilen süre boyunca oturduktan sonra, yüzeyi silin ve durulayın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.