Bu garajdaki nemi azaltmak için en iyi strateji nedir?


9

Her şeyden önce, bu garajın asla kuru olmayacağını biliyorum . Evimin oturduğu tepenin yanına yerleştirilmiş bağımsız bir araba garajı. Komşunun bahçesine dayanıyor, peyzajı ve sık sık suladıkları çiçekleri var. Hatta komşum garajda çok su içtiğinde garajda daha fazla su olduğunu söylüyor. Garaj http://plk.webimages.s3.amazonaws.com/garage1.JPG

Garajda, suyu etkili bir şekilde tahliye etmeyen iki oluklu kauçuk bir çatı vardır. Alüminyum kenarlar kauçuğa sızdırmaz değildir, bu yüzden sanırım çoğu su oluk yerine doğrudan aşağıya iniyor. Garajın 3 tarafında da fırça kapağı var. Oluk portre http://plk.webimages.s3.amazonaws.com/garage4.JPG

İçinde bazı çatlaklar ile beton zemin. Duvarlar mühürsüz kül blokudur. Kuru olmasına rağmen, burada ne kadar nem olduğunu görebilirsiniz. Duvarları DRYLOK ile kapatmalı mıyım? Garajın içinde http://plk.webimages.s3.amazonaws.com/garage2.JPG

Bunu kurutmaktaki nihai amacım garajda küçük bir tırmanma duvarı inşa etmektir. Kontrplak ile 2x4 kare olacaktır. Nemli olup olmadığına aldırmıyorum, ancak sert bir şekilde küf kokmamasını tercih ederim. Ahşabın nemden çürümesini istemiyorum.

Saldırı planı ve açık sorular:

  • Çevreye bir hendek kazmayı ve basit bir drenaj karosu sistemi kurmayı düşünmüştüm. Bu değerli mi? Ne kadar derine gitmeliyim?
  • DRYLOK duvarları?
  • Açıkçası, oluk sistemini ve tavanı sabitleyin.

Yapmam gereken başka bir şey var mı?

Yanıtlar:


4

Bu garajda su / nemi önlemeye çalışırken çok fazla sorun yaşayacağınızı düşünüyorum.

Söylediğiniz gibi, olukların iyileştirilmesi iyi bir ilk adımdır. Bu garajın temeli etrafında drenaj sistemi olmaması muhtemeldir, bu nedenle bir sorun çıkarır. Dışarıdan bir su tahliye sistemi koyarak ve onu garajdan uzağa bir kenara boşaltarak yer altı suyunun bir kısmını azaltabilirsiniz. Çok derin olması gerekmez (6 "büyük olasılıkla yeterlidir), ancak duvarların etrafında akacak suyun herhangi birinin yönlendirileceği kadar geniş bir çakıl yatağı olmalıdır (unutmayın, su en az direnç yolunu izleyecektir. ).

Sonuçta, drenaja rağmen, yoğuşma ile ilgili problemleriniz olacak. Sıcak nemli hava serin temeli karşıladığında, duvarlarda yoğuşma meydana gelir. Bu kaçınılmazdır, çünkü bir garajdır ve dışarıya dev bir açıklığı vardır. Çerçeveyi, içini kurutmak için hala hava akımı olacak şekilde inşa ederseniz, etkiyi azaltmak ve en azından bir şekilde kokuyu önlemek mümkün olabilir. Buradaki her şey için kesinlikle basınçlı işlem görmüş ahşap kullanın.


1
İyi bir plana benziyor. DRYLOK'un duvarlarda yapılacak iyi veya kötü bir şey olduğunu düşünüyor musunuz?
Peter,

1
Söylemesi gerçekten zor. Kesinlikle içeriye giren su ile biraz yardımcı olabilir gibi görünüyor - ama nihayetinde sorunu maskeliyor, hala orada bir su var, bunun gerçekten bir sorun olup olmadığından emin değilim. Bence sorun, nemli bir iklimde olmanız durumunda alacağınız yoğuşmaya yardımcı olmayacağıdır. Bir kalay folyo parçasını betona yapıştırmayı (bantla) deneyebilirsiniz: dış kısımdaki ıslaklık yoğuşma, iç kısımdaki ıslaklık betondaki nemden kaynaklanır. Bu, en azından ne kadar yoğunlaşma olduğunu anlamanıza izin verecektir (mevsimsel olarak değişmekle birlikte).
gregmac

Ayrıca, iç mekan kullanımı için basınçlı işlem görmüş ahşap kullanımı uygun mudur? Bouldering duvarının çerçevesi garajın içinde olacak, bu yüzden haftada birkaç saat boyunca kapalı bir alanda olacağım. Genellikle sadece açık havada kullanılır, değil mi?
Peter,

1
Garajı çatıdan tamamen tekrarlayarak bitirdim. Temel etrafında çakıl olduğunu ve fırtına giderine aktığını öğrendim. Duvarları kurutdum. Şimdiye kadar, çok iyi, ama burada oldukça kuru.
Peter,

7

Bunu düzeltmenin doğru yolu, altlığın altına 6 "kadar kazmaktır - sonra drenaj kiremitini ve çakılyı takmaktır. Duvarların dışını katranla kaplayın, sonra plastik koruyucu tabakaları takın. geri dolumdan zarar görmüş olabilir. Yoğuşma hala sorun olabilir - belki de dışına kapalı hücreli köpük takmak (örneğin 2-4 "kalınlıkta) duvarları önlemek için yeterince yalıtır mı?

DRYLOK kullanmamalısınız; Zaten sorunu çözmez. Su, bir delik bulana kadar kül bloklarını doldurur.

Çatı da kesinlikle bir konudur. Bu kauçuğu kopardım, yanıp sönen ve olukları çıkarıp, tüm saçakları tekrar yapıp (su, yanıp sönen ve ahşap çerçevenin altına batırıldığı için), daha sonra yanıp sönen ve olukları tekrar takıp çatıyı kiremeliydim (çünkü doğru bir lastik çatının nasıl yerleştirileceğini bilmiyorum).


Evet, bunun en iyi çözüm olduğunu biliyorum, ama aynı zamanda oldukça pahalı olurdu. Benim için buna değer değil.
Peter

2
Öyle düşünmedim - ama "en iyi" dedin. ;-)
nstenz 24:10

2

Bence ilk önce olukları düzeltmelisin, işte yapman gereken şey: Olukların bir sokak gibi gitmesi veya uzun boruların çamurun altındaki oluklara girmesi ve uzun boruların bir sokağa çıkması gereken iyi bir yer bul biraz su. Bu öneri hakkında emin değilim ama size biraz yardımcı olabilir, çünkü garajınız çamurun altında olduğundan dolayı yapılacak çok iş var. Umarım iyi olacak. Tekrar kazmak ve tekrar inşa etmek çok pahalı ...:)

Benim için yapmanın en iyi yolu, tekrar yapmak ve doğru şekilde yapmak. Bu bütçeniz için uygunsa. ( ÜZGÜNÜM! )


Bir başlangıçla aynı şeyi yapardım (olukları düzeltir), ancak suyu garajın çatısından alıp mümkünse bir drenaj alanına gönderirdim. (Mümkünse doğrudan yağmur suyuna doğrudan su göndermek istemezsiniz, hem su kalitesi hem de arıtıldığında kapasite sorunları için) Bundan sonra, hala su problemleriniz olup olmadığını ve ek önlemler aldığınızı görebilirsiniz. (Daha sonra sadece vakfa kadar, sadece garajın etrafına bir fransız tahliye koyardım).
Joe,

2

Soruyu tekrar okuduktan ve komşularınızın çok fazla su verdiği yorumunu fark ettim -

Aşırı sulandılarsa ve yüzeysel akışa neden oluyorsa, yüzeydeki bir Fransız drenaj / drenaj kiremit sistemi en iyi çözüm olabilir (@gregmac).

Çatınıza püskürüyorlarsa veya doğal olarak çok yağmur yağarsa, ilk önce olukları tamir etmek isterim (ama yine de olukları düzeltmek istiyorum).

Aşırı sulanıyorlarsa, ancak uzun, yavaş bir ıslanma, zemini önemli bir derinliğe doyuracak şekilde, temeli kazma ve duvarı sızdırmaz hale getirme yoluna gitmeniz gerekebilir; ayrıca, içeriden keserek ve temel seviyesinin altına bir yağ pompası monte ederek nemi de tahliye edebilirsiniz, ancak bu da pahalı bir hal alacaktır.


-2

mülkünüz etkilenmemesi için komşunuza dava açarak onu drenaj kurmaya zorlayın. Komşunuzun mülkünüze sızması yasadışıdır.


Sadece mükemmel bir yasal değil, ikinci tur komşunun mülküne gitmesi de normal.
Chenmunka

Bunun soruyu cevaplamadığı kabul edildi, ancak bir not olarak, birçok alanda "bitişik özelliklere su tahliye edilmesi" yasadışı. - Şimdi kendinize sorun, eğer bir lağımda gidemezse nereye akıtırsınız? Elbette etrafınızdaki bitişik özellikler var. Yasanın asıl amacı, birinin kelimenin tam anlamıyla kucağına sularını atmasını önlemektir. Erozyon meydana geldiğinde, bazen "yeni kanallar" dan kaçınmak için drenajları yeniden konumlandırmanız gerekebilir. Dava etmeye değmez. Bu duruma uygulanmış olsa bile, uzun
mesafedeki
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.