Ahşap tahta alt zemin ile parke şerit zemin arasında neler olmalıdır?


6

1905 çiftlik evimdeki bir odaya parke bir zemin döşemek üzereyim. Alt zemin 8-12 "geniş 1" kalınlığında tahtalardır. Ben yerleştiriyorum döşeme 2-1 / 4 "önceden bitmiş masif hickory dil ve oluk.

Bu konuda birkaç kitap ve web okumaları, alt zemin ve zemin şeritleri arasında bir "İnşaat Kağıdı" katmanı olması gerektiğinden bahsetti. Ekteki resimler kahverengi, kağıda benzeyen ve 3 'veya 4' rulo halinde gelen şeyleri göstermektedir. Yerel ev geliştirme dükkanlarımdaki satışları hiç görmedim.

Bu "İnşaat makalesi" nedir? ve gerçekten gerekli mi?

Yanıtlar:


6

Reçine kağıdı olarak da bilinir :

Reçine kağıdı rulosu

Asıl amacı, zeminin altındaki alanın şartsız hale getirilmesi durumunda özellikle önemli olan, alt zemin ve zemindeki çatlaklardan hava sızmasını engellemektir. (Ayrıca, zeminin gıcırtı ya da zeminden zeminden ses iletimini engellediğine dair iddialar bulacaksınız.)


Reçineli kağıdı mümkün olduğu kadar az zımba ile zımbalayın, çünkü zımbalar buhar bariyerinin etkisini azaltır. Gıcırtıları da önleyeceğinden, alt zemininizin kirişlere tam olarak oturduğundan emin olun.
Mark

Rosin kağıdı buhar bariyeri değildir.
Ecnerwal

1

Bir döşeme montajcısı veya uzmanı olmasam da, okuduğum ve gördüklerim şimdiye kadar verilen cevaplarla çelişiyor. Onları aşağı oy kullanmak istemiyorum, çünkü parke zeminlerde bir otorite olduğumu düşünmüyorum, ancak değerlendirmeniz için verdiğim bilgileri sunmak istiyorum. Bence gerçek sıska için birkaç döşeme tedarikçisini aramalısın. Size ürünlerini nasıl kullanacaklarını memnuniyetle söyleyecektir.

Meşe döşemeleri çekerken gördüğüm kahverengi kraft kağıt - kağıt kaplı DEĞİL. Kraft kağıdı temelde alabileceğiniz en ucuz genel amaçlı kağıttır. Takarken panoları yerleştirmek için temiz bir yüzey sağlar ve alt zeminin altındaki alan ısıtılmazsa / şartlandırılmazsa bir hava bariyeri sağlar. Ayrıca, hiçbir kağıt gördüm - hemen alt zeminin üzerinde.


0

Parke zemin tedarikçisi tarafından bana silikon buhar kalkanı (beyaz) önerildi. Kullandım ve muhtemelen tekrar kullanacak. Kurulum sırasında döşemeyi ayarlamak için kaygan bir yüzey oluşturduğunu hissediyorum.

Üreticiler muhtemelen aşağıdaki üstün nem koruması (levhaları üzerine, esas olarak bir faktör) sürmektedir.

Daha önce 15 # keçe (katranlı sızma nedeniyle kirli) ve reçine kağıdı kullandım. Reçineli kağıdın fazla AFA buharı bariyeri olduğunu sanmıyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.