Tavan arasında sonlanan bir tahliye deliğini uzatmalı mıyım?


13

Son zamanlarda, bizim su ısıtıcı taşındı çünkü çatımdan gelen eski bir su ısıtıcı soba borusu kaldırıldı. Hemen yanında, su ısıtıcısı için havalandırma ile ilişkili olduğunu düşündüğüm sıhhi tesisat havalandırma borusu vardı, bu yüzden çatının altından kesip çatımı yamaladım. Şimdi sıhhi tesisat borum tavan arasında, tam olarak küçük bir köşede sonlanıyor. Bu ne kadar kötü? Bir buçuk hafta önce yaptım ve hiçbir kötü koku fark etmedim.

Yanıtlar:


30

Kötü. Tavan arasına sadece kıyameti ve nem vermekle kalmaz, aynı zamanda toksik ve potansiyel olarak patlayıcı gazlar da verirsiniz.

Kamu ve özel kanalizasyon ve fosseptik sistemlerde atık maddelerin ayrıştırılması kanalizasyon gazları oluşturur. Metan, hidrojen sülfür, karbon dioksit, amonyak, azot oksitler ve sülfür dioksit gibi zehirli ve toksik olmayan gazların bir karışımını içeren kanalizasyon gazının en büyük tek bileşenidir. Yanlış yerleştirilmiş benzin ve mineral ispirikleri de kanalizasyon gazlarına katkıda bulunabilir.

https://www.nachi.org/sewer-gases-home.htm?loadbetadesign=0

Şimdi tamir et.


3
Bu, son paragrafta 'şimdi nasıl düzeltebiliriz' ile çok daha iyi bir yanıt olurdu.
Tim

5
Çok emin değilim. Bir kere, ne olması gerektiği oldukça açık. Bir diğeri için, web'de sayısız yerde zaten mevcut olanları yeniden yazma işinde değilim . Zamanımı benzersiz veya daha zor problemlere yardımcı olarak geçirmeyi tercih ederim.
isherwood

1
Adil yorum, benim için açık olan, tavan arasında bir hava giriş valfi olurdu. Çatıdan geçmeye gerek yok. Tüm u-kıvrımlarının ve su tuzaklarının zaten o borudan koku ve gaz gelmesini durduracağını düşünürdüm. Sadece bir tuvalet yıkandığında hidroliklemeyi durdurmak için orada olmalı, inanıyorum.
Tim

14

Bunu düzeltmelisiniz ( isherwood'un cevabına bakın ), ancak sistemde başka bir yerde dışarıdan en az bir havalandırmanız olduğu varsayılarak, onu tekrar çatıdan uzatmanız gerekmez.

Bunun yerine dahili bir drenaj deliği (hava giriş valfi olarak da bilinir) ile kapatabilirsiniz . Bu, kanalizasyon gazlarını dışarı çıkarmadan havanın içeri girmesini sağlar (iyi drenaj için gereklidir).


1
Çok geç. Zaten çatıyı tekrar söktüm ve bir boruyu dışarıda tuttum. Ve Henry Wet Patch ile büyük bir karışıklık yarattı, çünkü mevcut zona eski ve sert ve hepsi yapıştırıcıdan (ve bir sökük).
Ian

1
AIUI drenaj sisteminde en az bir açık hava deliğine sahip olmak istiyorsunuz. Aksi takdirde çürüyen atıklar, bir tuzağı geçene kadar zorlayana kadar sistemde basınç birikmesine neden olabilir.
Peter Green

1
AAV üreticileri tavan aralığınızdaki havalandırma yığınınızı sonlandırmak için kullanılabileceklerini söylerken, çatıdan kolay erişiminiz varsa oldukça çirkin görünüyor. Ana havalandırma yığını kanalizasyon gazlarından pozitif bir basınç durumuna sahip olduğunda ne olur? Gazlar nereye gidiyor? AAV açık veya kapalı konuma yapıştığında 20 yıl içinde ne olur? Hemen şimdi yap. Uzun vadede daha ucuz.
self.name

@ self.name Ya da, çatınızın biraz daha eski olması koşuluyla, yeni bir çatı zamanı gelene kadar AAV'yi kullanın ve ardından AAV'yi çıkarın ve aynı zamanda çatıdan alın. yeni çatı kuruldu :-) Muhtemelen birçok insan için 20 yıldan az kullanım.
statueuphemism

1
@AndyT Çatı malzemesine bağlı olduğu konusunda haklısınız. Bölgemdeki çoğu çatı asfalt zona ile yapılır ve zona kalitesi ve işçiliğe bağlı olarak 15-30 yıl sürer. Bununla birlikte, eski bir evde bir çatıyı değiştirmeye ihtiyaç duyulması nadir değildir: Kiremitli çatı, 95 yıl önce evinize ne zaman kuruldu? :-)
statueuphemism

0

Muhtemelen bir tahliye deliği değil. Evet, tavanınıza nem ve koku girmesine izin verir ve bitişikteki çatının en az 12 "üzerine uzatılması gerekir. Eğer kapatırsanız, gelen fikstür düzgün tahliye edilmeyecektir. çatı da.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.