Banyo duvarımı döşemeye nereden başlamalıyım?


8

Döşemek üzere olduğum banyo karmaşık bir düzene sahip ve daha önce bir duvara fayans koymadım. Bakalım sözlü bir resim çizip çizemeyeceğim ...

Oda yaklaşık. 6 '("kısa taraf") ile 10' ("uzun taraf"). Kısa tarafta bir ucunda kapı ve uzak ucunda küvetin üzerinde ortalanmış bir pencere vardır. Pencere, teknenin yaklaşık 3 'üzerindedir ve (tipik olarak) tipik bir ev penceresidir. Küvet odanın bir tarafından diğer tarafına uzanır. Tuvalet ve lavabo uzun kenarı boyunca.

Karo, kapı sövesinden yerden yaklaşık 5 'uzağa, tavanın yakınına kadar yükselen küvetin üzerine, pencerenin arka duvarının etrafına, daha sonra tekrar ve tuvaletin ve lavabonun arkasına doğru uzanır.

Bu yüzden, döşemeye başladığım - pencere ve küvet - etkileyen birkaç özelliğim var.

Pencereden başlamam ve dış döşemeyi yapmam gerektiğine inanıyorum, bu da döşemenin o noktaya odaklanmasını sağlıyor. Ancak ben muhtemelen banyoda her köşesinde tuhaf kesilmiş fayans ile sona erecek.

Başka bir seçenek, doğrudan küvetin üzerinde merkezlenmeye başlamaktır. Bu şekilde, karo pencereye kadar düzenli büyüklükte karolarla büyür, bu da etrafında tuhaf bir şekilde kesilmiş karo ile sonuçlanır.

Korkarým ki kötü iţi bitirdiđimde, yanlýţ yolu seçeceđim ve lanet banyoda her gittiđimde ona bakacađým ve kararýmý takıntı haline getireceđim.

Hangisi - pencere dışa mı, küvet yukarı mı? Yoksa seçmem gereken üçüncü bir seçenek daha var mı?


Fayanslarınız ne kadar büyük ve cieling'e fayans mı yapacaksınız yoksa belirli bir yükseklikte mi duracaksınız?
Mark Henderson

Yanıtlar:


6

İki şey:

  1. Çoğu köşe veya pencere çerçevesi kare değildir, bu nedenle bunları kılavuz olarak kullanmayın.
  2. Kenarlarda ve pencerenin çevresinde garip kesilmiş fayanslarınız olacak.

Gerçekten kaçınmak istediğiniz şey, bir döşemenin kesilmemiş kenarının bir köşeye veya pencere çerçevesine yakın olmasıdır. Kare değilse, duvarın veya pencerenin kare olmayan çizgisinin hemen yanında düz harç çizgisine sahip olacaksınız. Gözünüz buna çekilecek ve banyoda her yalan söylediğinizde gerçekten geçeceksiniz. Daha da kötüsü, can sıkıcı büyük bir boşluğu doldurmak için küçük bir karo şeridini kesmeniz gerekebilir ...

İdeal durumda, duvarın genişliği bir kiremit artı harç hattının genişliğinin tam katı olacaktır. Ardından, solda yarım karo genişliğine ve sağda yarım karo genişliğine sahip olacak şekilde şeyleri ayarlayabilirsiniz. Bu durumda, duvarın ortasında ölü bir çizgi çizin ve oradan her iki yönde çalışın.

Duvarınız bir döşeme artı harç çizgisinin genişliğinin tam katı değilse, bu çizginin solunda veya sağında bir döşemenin dörtte biri ile yarısı arasında başlayın. Fayansları zemine (ara parçalarla!) Yerleştirmek en iyisi olabilir, böylece dikeylerin nerede biteceğine dair iyi bir resim elde edebilirsiniz.

Son olarak, iyi bir elmas karo kesici kiralayın veya satın alın. Fayansları kolay ve hızlı bir şekilde kesebilmek, özellikle fayanslarınız büyükse, gerçekten önemlidir!


Nokta 1) çok doğrudur. Biz bizim fayans bizim banyo kapalı aldı, hiçbir şey düz ya da 90 derecede oldu aslında şok oldu . Fayanslar çok sayıda günahı kapsar!
Mark Henderson

Duvarın kiremitli kısmının üstü, odanın her tarafında alçıpan ile buluşuyor. Tam bir kiremitin üst kısımdaki bullnose ile buluşmasını sağlamalı mıyım yoksa sadece aşağıdan yukarıya doğru çalışmalı ve üstte kesilmiş kiremit mi?
Off Rip

1
Çizgi düz ve düz ise, tam bir kiremit alırım. Muhtemelen duvarın altında ne yaptığına bağlıdır - eğer altta küçük bir karo şeridine ihtiyacınız varsa, o zaman yarım karoya giderdim.
Jeremy McGee

Kesinlikle ıslak bir testere kiralayın veya satın alın! Bu oda için çok fazla fayans yapacak gibi görünüyor.
Theresa

0

Ben küvetin üstünde pencere ile duvara başlar. Duvara giderken yere bir sıra fayans döşemelisiniz. Harç hattının pencerenin kenarlarıyla nasıl hizalanacağına ve buna göre ortalanmasına dikkat etmek istersiniz. Kesilen karoları her zaman gizlenecekleri köşelerde istiyorsunuz. Ardından küvetten döşemeye başlayın.

Bu duşta ahşap bir pencere eşiği mi? Eğer öyleyse, ahşabı çıkarmayı ve pencereyi de döşemeyi düşünmek isteyebilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.