Mutfak dolaplarımın altına parke zemin döşemeli miyim?


11

Masif parke döşeme ile toplam bir mutfak yenileme yapıyorum. Dolapların altından duvarlara kadar sert tahtaya mı gidiyorum yoksa ayak parmağı tekme hareketinden mi geçiyor ve geri kalanını aynı kalınlıkta kat ile bitiriyor muyum?


Yanıtlar:


10

Sizin durumunuzda, gerçek 3/4 "parke döşeme kullanmak ömür boyu bir zemin olmalıdır. Gelecekte başka bir zemin döşemesi yapılabileceğinden, kaldırılması için herhangi bir neden göremiyorum. aslında parke kaldırmaya ihtiyaç duymak yerine bazı kabine yükseltme, parke duvar duvara monte ve bunun üzerine dolapları yüklemek istiyorum.Kabine alanı altında kullanılan gerçek ekstra ahşap miktarı minimum ve kurulum daha kolay ve daha hızlı hale getirecek kabine ayak izi etrafında çalışma.


5

İkisini de yapabilirsiniz, ancak bence kontrplak taban olarak kullanmak daha iyidir çünkü:

  • parke döşemeden çok daha ucuzdur.
  • Gelecekte bir noktada parke döşemeyi değiştirmeniz gerekiyorsa, sadece parke ağacını çıkarmak çok daha kolay olacaktır: dolapların altında tahtalar çalıştırırsanız, ayak tekmelerinin altına gittikleri yerden kesmeniz gerekir. hangi dolapları yerinde çok daha zor olacak.

7
Ancak zemini korumak ama dolapları değiştirmek (veya düzeni değiştirmek) istiyorsanız, parke döşemenin dolapların altına gitmesi daha iyidir.
auujay

3

Benimkini duvara kadar koştum. İyi bir şey olduğu ortaya çıktı çünkü her şeyi altı inç aşağı iten bir kabin değişikliği yaptım.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.