Alçıpanın mutfak dolabının arkasında çıplak bırakılması standart mıdır / kabul edilebilir mi?


8

Mutfağımızda çalışan müteahhitlerimiz var ve bu biraz karışıklık yarattı. Şu anda, odanın yaklaşık 3 / 4'ü alçıpan / bantlı / yüzdürülmüş / astarlanmış / boyanmış (tek kat) ... ve bazı dolapların arkasındaki duvarın küçük bir bölümü ve ocağımızın çıplak bir duvar olduğu yer.

Dolaplardan biri bir set çekmecedir, diğeri ise gömme bir mikrodalga fırın için tasarlanmış, arkası açık bir kabine sahiptir ve ayrıca gaz hattı ve soba bağlantısı da vardır.

Kabinin içindeki alan şuna benzer:

Alçıpan kabine içinde görüntüsü
genişletmek için tıklayın

Alçıpan hiç işlem görmeden zarar görür mü? Bantlamak, yüzmek ve resim yapmak gerekli midir?

Asıl endişem ocaktan gres / su emmek.

Yanıtlar:


9

Eğer görünüyorsa, bitmesi gerekir. Eğer temizlemeyi planlıyorsanız, o zaman bitmesi gerekir. Eğer su ile temas ederse ya da üzerine gres yağarsa bitmesi gerekir. Asla göremeyeceğiniz bir kabinin arkasındaysa, bitmemiş halde bırakmak oldukça yaygındır.


9
Bu 30 yıldan birazını gördükten sonra, (her ne kadar iş teklif edildiğinde özelliklerin bir parçası değilse, en azından) HER ŞEYİ bantlanmış, çamurlanmış ve astarlanmış olarak almayı tercih ederim (ve biraz daha fazla ödeyeceğim). Gizli alanlardaki işlenmemiş eklemler, diğer şeylerin yanı sıra kullanışlı haşarat erişim noktaları sağlar. Süslü, kusursuz bir iş olması gerekmez - göstermediği yerde çirkin ve işlevsel bir şey yapmaz - göstereceği alanlara duvarların geri kalan kısmı gibi davranılmalıdır.
Ecnerwal

@Enernerwal Bu, gaz hattının geçtiği ... büyük sorunlarımızdan biri, çok düzgün yapılmadı. Alçıpan kurulduktan sonra koydular, bu yüzden etrafında kesilmiş ve değiştirilmiş ancak borunun etrafına yerleştirilmemiş büyük bir kare var. Bakalım şimdi evde olduğum bir resim ekleyebilir miyim?
Catija

2

Boyalı Hayır, bantlanmış ve çamurlu evet. Kabine adamları genellikle alçıpanlar yapıldıktan sonra gelirler, ressamlar diğer işçilerin bitirmesi için çizilme tehlikesi nedeniyle en son ziyaret edilenlerden biridir.

Bununla birlikte, resminize bakıldığında, alçıpandan kesilmiş olan, FACT-THE-FACT’tan sonra yapılmış gibi görünüyor. Sanırım sobanın gaz hattını kim kurduysa, bunu yapmak için duvar açmak zorunda kaldı ve gerçekten kötü bir restorasyon işi yaptı.

Eğer burası yeni bir ev / iş ise ve hala garanti süreniz dahilindeyse, düzeltmek için müteahhit / yüklenici bulabilirim. Olmazsa, biraz polistiren ve bir boya sıçraması sizi rahatsız ederse yeterince çabuk kapatacaktır.

Islanma veya yağ sıçraması olasılığı yüksekse, kesinlikle bir fırçayla ulaşabileceğiniz kadar yıkanabilir boya ile doldurmak ve boyamak isteyeceksiniz. Bundan başka muhtemelen zaten sıçramayacak.

Örneğin bulaşık makinesi kurulumu için büyük bir dökülme olasılığı varsa, uygun bir doldurma dolgusu kullanarak açıklığın etrafındaki boşlukları kapatmanızı da tavsiye ederim. Sızdıran bir bulaşık makinesi, kabinin arkasına uzun süre damlaması durumunda tahribata yol açabilir.


+1 - bu gaz hattını kim çalıştırdıysa, o berbat yamayı tamir etmekten sorumludur - ister kendileri ister, ister başka birisine ödeyebilirler. En azından düzgün şekilde bağlanmalı ve bantlanmalıdır.
tahwos

0

Yapmaları için ödediğiniz şeyleri yapmaları standarttır. Onlara alçıpan için para ödedi ve odayı çamurladıysan bunu yapmalılar. Açıkça kabine bölümlerinin arkasını atlayacaklarını söylemedikleri sürece, ondan bahsetmemek ve sizin meselesi olan bir şey değil. Onlara işi tamamlamalarını söylemelisin.

Yapılması gerekiyor mu? Bence de. Bunu söyleyeceğim. Öncelikle biraz yeniden düzenlemek istiyorsanız, biraz rötuş yapmak yeterli değildir, ancak işlevsel bir mutfakta taze bantlama / çamurlama yapmak 3 günlük bir karışıklıktır. Ayrıca dolaplar mümkün olduğu kadar düz durmalıdır. Bantlanmış / çamurlanmış / boyanmış bir dikişe tamamen dokunmamış alçıpan ile 1/8 inç arasında iyi bir değişiklik olabilir.


Dolabın ardında ya da çamurlaşmanın bir yolu yok, çünkü dolapların arkasındaki (çoğunlukla) ... tezgah açıldığında, yapabileceğimiz pek bir şey yoktu. Tesviye ile ilgili sorun anlaşılabilir bir durumdur, ancak bu gerçekten bizim için geçerli değildir, çünkü duvarın alt yarısı alçıpandır ancak üst yarısı çıplak ahşaptır (aslında duvarların arkasında ahşap kaplamaya sahip eski bir evdeyiz, yani mutfağın bir duvarında çıplak olarak bırakıyoruz).
Catija

1
O zaman neden soruyu soruyorsun?
DMoore

Sayaç henüz gelmedi çünkü ...
Catija
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.