Mermer ve granit yüzeyler nasıl restore edilir?


11

Banyolarımızda mermer zemin, duvar ve lavabo, ayrıca mutfağımızda granit tezgahlar bulunmaktadır. Bunların hepsi biraz donuk görünüyor. Parlaklıklarını nasıl yenileyebiliriz?

Yanıtlar:


4

Tezgahlarınızda geniş bir çizik veya hasar olmadığınızı varsayarsak, bazen basit bir akrilik mühürleyen / rafinerisi harika çalışır. Üstleri aşındırıcı olmayan bir temizleyici ile iyice temizlemeniz ve tamamen durulamanız gerekir. Kuruduktan sonra, akrilik sızdırmazlık maddesini tüy bırakmayan pürüzsüz bir bezle tüm yüzeye eşit olarak uygulayın. Bunu bir veya iki saat kurumaya bırakın ve uygulamayı tekrarlayın. Son kat tamamen kuruduktan sonra yumuşak bir bezle parlatın. Genellikle iki veya üç çok ince kat ve iyi bir parlatıcı güzel bir parlaklığa kavuşur. Bu, üstlerin aldığı kullanım miktarına bağlı olarak bir yıl veya daha fazla sürmelidir. Gelecekte aşındırıcı temizleyiciler kullanmayın. Basit cam veya çok amaçlı temizleyici iyidir. Hızlı ve güvenli temizlik için bir sprey şişesinde bazı antibakteriyel solüsyonlara (suya benzeyen) sahip olmayı da düşünebilirsiniz.


0

Parlak taş yüzeyler çok güzeldir, ancak çizikler, sıvılar vb. Nedeniyle kolayca zarar görebilirler. Ayrıca kendilerini yenilemek de çok zordur. Bu nedenle, özellikle çocuklarınız varsa, onları bir ev ortamında kullanmamanızı tavsiye ederim.

Ayakkabı cilası ve araba mumu da dahil olmak üzere bir dizi ajan denedim, ama gerçekten işe yaramıyor. Bu yüzden temas kurduğum profesyonellerin, yüzeyleri bir taş parlatma şirketine göndermesini tavsiye etmek şaşırtıcı değil, ki bu elbette oldukça maliyetli olabilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.