Termal Bırakma Cihazı (TRD) nasıl çalışır


11

Rheem sıcak su ısıtıcılarının yanma odasında Termal Tahliye Cihazı (TRD) adı verilen bir cihaz vardır. Esnek bir metal plakaya monte edilmiş gibi görünen sıvı ile dolu bir flakon içerir. Yanma odası içindeki sıcaklık güvenli sınırın üzerine çıktığında tetiklenmesi gereken bir güvenlik cihazıdır. Bu, "Yanıcı buhar insidansı" nedeniyle veya çeşitli başka nedenlerle olabilir. Bu çevrimiçi hakkında fazla bilgi yok. Bu cihaz gazlı su ısıtıcısı için açıldı ve ilk tesisatçı bunun hakkında hiçbir şey bilmiyordu. Termokuplun kötü gittiğini düşünüyordu. Başka bir tesisatçı da aynı şeyi düşündü, ancak GE desteği ile en azından anlayabildi ve bunu biliyordu. Ancak, bu cihazın nasıl çalıştığını açıklayamadı.

DÜZENLE

Amerikan Su Isıtıcısı teknik bülteni - dedikleri Yanıcı Buhar Ateşlemeye Dayanıklı (FVIR)

DÜZENLE

Cihazın bazı resimleri var

TRD-01 TRD-02 TRD-03 TRD-04

ve talimatlar

TRD-Talimatlar-01 TRD-Talimatlar-02 TRD-Talimatlar-03


Harika bir soru, Tabii ki merakım zirveye çıktı.
shirlock evleri

Termal Bırakma Cihazı - Aşırı aşırı ısınma durumunda olduğu gibi yanma odasına giren temiz havayı kesmek için tasarlanmış küçük bir cam kabarcık veya şişe. Nasıl çalıştığından tam olarak emin değilim, ama şimdiye kadar kazabileceğim şey buydu.
Tester101

Ayrıca, bu şey gezilirse, yeni bir su ısıtıcısı almanız gerekecek gibi geliyor. 17. Termal bırakma cihazı değiştirilebilir veya sıfırlanabilir mi? Cevap: Hayır. Ünite herhangi bir nedenle termal serbest bırakma cihazını açarsa, bunun farkında olmak isteriz. Bu, yanma odası sıcaklıklarının normal olduğunu düşündüğümüz sıcaklığı aştığı anlamına gelir. Su ısıtıcı değiştirilmelidir Kaynak
Tester101

Cihazın resmini ve beraberinde gelen talimatları yayınladı.
amit_g

@ Tester101, araştırma ve bilgi için teşekkürler. GE teknik desteğine göre, TRD federal olarak düzenlenmiş bir cihazdır ve en fazla bir kez değiştirilebilir. Bu tekrar meydana gelirse, su ısıtıcısının değiştirilmesi gerekir.
amit_g

Yanıtlar:


5

Genişletme / pop veya eriyebilir bağlantı eriyiği kullanılan iki yöntemdir. Yangın sprinkler başlıkları da bu cihazları kullanır.

Erime yöntemi genellikle, metal parçalarının güvenlik mekanizmasının açılmasına izin verdiği belirli bir sıcaklığa sahip olan, lehim benzeri bir kalibre edilmiş alaşım ile birleştirilen iki metal parçasıdır.

Genleşme genellikle, güvenlik mekanizmasının açılmasına izin verecek şekilde ayarlanmış bir sıcaklıkta patlayacak şekilde kalibre edilmiş bir sıvı ile doldurulmuş bir kapsüldür.

Yangın fıskiyelerinde güvenlik mekanizması, contanın üflenmesine ve suyun akmasına izin verir. Fırınlarda, yakıt akışını keser, bu su ısıtıcısında hava beslemesini kesmek için bir damper.

İşte bir güvenlik bültenine bağlantı (Rheem / Ruud)

Görsel olarak, aşağıdaki dizide oldukça açıklayıcıdır. Ampul patlar, yay yoldan çıkar ve yaylı damper üzerindeki pim artık damper plakasının yanma odasını kapatmasına izin vermez.

güvenlik bülteninden alıntı


2

Bu cihazın nasıl çalıştığı hakkında özel bir bilgi bulamadım, ancak genel olarak cihaz iki bölümden oluşuyor. Birincisi, sabit bir sabit pozisyonda bulunan ankrajdır. İkinci parça hareketlidir ve eriyebilen bir madde kullanılarak birinci kısma bağlanır. Bağlayıcı madde erime noktasına ulaştığında, cihazın hareketli kısmı ankrajdan salınır.

Bir su ısıtıcısı durumunda, hareketli kısmın yanma havasının yanma odasına girmesini engellemek için kullanıldığı görülmektedir. Hava beslemesi kesildikten sonra alev söner ve ısıtıcı çalışmaz hale gelir. Bulabildiğim kadarıyla, cihaz 375 derecenin üzerinde bir yerde su ısıtıcısında etkinleştirilir.


0

TRD, belirli koşullar altında ana brülörü kapatan bir güvenlik cihazıdır. Dört şey bir TRD'nin açılmasına neden olabilir:

  1. Gaz basıncı spesifik tolerans dışındadır (5-10 "wc) ( manometre ile test )
  2. Emme manifoldunda yanlış makyaj havası
  3. Yanıcı buharların varlığı
  4. Yanlış havalandırma

Şimdiye kadar, en yaygın neden 1. tolerans dışı gaz basıncıdır. Bu, örneğin, su ısıtıcısı açıkken evin ana gaz hattı kapatılırsa olabilir. Bu, TRD'yi tetikleyen girişte bir basınç düşüşüne neden olur.

TRD tetiklendiğinde, yay yüklü bir metal damper çubuğunun (brülör düzeneğinin altındaki su ısıtıcı çerçevesine yerleştirilmiş) yayılmasına izin veren cam ampul kırılır ve böylece brülörü söndüren hazneye hava beslemesi kesilir. alev.

İşte TRD'nin nasıl değiştirileceğini gösteren bir Youtube videosu.

İşte birkaç faydalı bağlantı daha:

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.