Bir devrede birden fazla GFCI alabilir miyim?


8

Çok uzun tezgahlı 70'lerin mutfağım var. Aşağı akış çıkışlarını korumak için yalnızca bir GFCI'ye ihtiyacım olduğunu biliyorum (örneğin, lavabonun yanında). Bununla birlikte, her ünitedeki hat konektörlerine giden pigtailleri kullanarak 3 ayrı GFCI kurmak yerine karar verdim. Gereksiz gibi görünse de, amacım evin herhangi birisinin hangi prizi açtığını anlamasını kolaylaştırmak ve netleştirmek. Sorum şu, bunun iyi bir kurulum olup olmadığı. 3 için 20a devresi. 12-2 tel.


1
Yaşadığım yerde 7 farklı kasaba var ve bazıları tüm mutfak tezgahı kaplarını bireysel GFI'ler olmaya çağırmazsa bazıları var.
lqlarry

Yanıtlar:


8

Evet, her şeyin doğru yapılmasını sağlamak için çalışmanızın doğru olduğunu varsayarak sorun yok (sıcak, nötr ve tüm pigtailleri topraklayın, ayrıca metal ise kutu da topraklanmalıdır). Emin olmak için her bir kabı ayrı ayrı açık ve kapalı durumdayken test edebilirsiniz.

Bulunduğunuz yerin kablo boyutlandırma için kullanılan devre kapasitesine ve terminolojisine dayanan Kuzey Amerika olduğunu varsayıyorum.


Bir not olarak, bunları paralel olarak yerleştirebilirsiniz. GFCI'den sonra bir GFCI koymayın. Sebep, eğer biri seyahat ederse, hangisinin olduğu belli olmalı. Bazı kodlar altında bir GFCI'den sonra normal bir çıkış da kurabilirsiniz, ancak tetiklenen GFCI'yi bulmak zor olabileceğinden kaşlarını çattı. Ayrıca, her bir kablonun 20a yükünün tamamını kaldırabileceğinden emin olun. Buradaki bazı bilgiler yardımcı olabilir: diy.stackexchange.com/questions/14029/…
MikeP 6:16
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.