Ekran tuvali nasıl oluşturulur?


9

Yeni dairemde çok yer var ve bu yüzden TV ve film izlemek için bir projektör kullanmak istiyorum. Ne yazık ki, profesyonel ekran tuvali çok pahalıdır. Bu yüzden kendi başıma bir tane yapmayı planlıyorum.

Gümüş ekran 3.20 metre genişliğinde ve 1.80 yüksekliğinde olmalıdır. Bunu nasıl yapabilirim? Ekranı oluşturmak için hangi malzemeleri kullanmalıyım? Ne kadar pahalı olacak?


Duvarın büyük pencereleri olduğunu söylüyorsunuz - bu, geri çeken bir ekran oluşturmaya çalıştığınız anlamına mı geliyor? Bu mekanizma için aklınızda bir şey var mı?
gregmac

Yorumunuzu gerçekten anlamıyorum, mobil bir tuval mi yoksa sabit bir tuval mi yapmayı planlıyorsam?
RoflcoptrException

Birçok projeksiyon ekranı (örneğin bunun gibi ) tavana monte edilir ve gerektiğinde (bazıları manuel, bazıları motorlu) çekilebilir ve aksi takdirde yoldan uzak kalabilir. Amacınız bu mu yoksa taşınabilir bir şey mi yapmak istiyorsunuz, yoksa pencerelerinizi her zaman engelleyen bir ekranla bir tür geçici yapı inşa edip etmeyeceğinizi soruyorum, ancak taşınıyorsun.
GregMac

Yanıtlar:


9

Kalbiniz gümüş bir ekrana ayarlanmamışsa, karartma bezi kullanarak iyi sonuçlar aldım - bu, perdeler için kullanılan beyaz, kauçuk emdirilmiş bir bezdir. 48 inç genişliğinde bir alanım var - 1,21 metre, aradığınızdan biraz daha küçük, ama kumaş dükkanında mevcut olan en büyük şey. Tek bir alan kullanarak, ekranda dikişlerden kaçındım. 2.35: 1 ekran yaptım, bu yüzden nihai sonuç yaklaşık 117cm x 275cm idi, bu da odamın işleyebileceği en büyük ekran.

Ahşap bir çerçeve yaptım, kumaşı gerdim ve yerine zımbaladım. Dört yıl sonra hala harika görünüyor ve toplam maliyet 100 doların altındaydı.


4

Projektör ekran boyası satın alabilir ve ekranınızı duvara boyayabilirsiniz. Onunla kişisel deneyimim yok, ama burada bir örnek - 1 galon için 179 $, ekranınız için fazlasıyla yeterli görünüyor.

Ayrıca, herhangi bir şey yapmadan önce projektörünüzü beyaz bir duvar üzerinde denemenizi tavsiye ederim - herhangi bir ekrana yatırım yapmadan kabul edilebilir olduğunu görebilirsiniz. Bunun çalıştığım yerde yapıldığını gördüm ve sonuçlarınız projektörünüzün parlaklığına ve odadaki ortam ışığına bağlı olarak değişse de şaşırtıcı derecede iyi görünüyordu. Sonuçları beğenirseniz, "ekran" ın kasa kaplamasıyla çerçeveleyerek biraz daha düşük bütçeli görünmesini sağlayabilirsiniz.


Teşekkürler. Ne yazık ki bu bir seçenek değil, çünkü karşı çıkmak istediğim duvarın bazı büyük pencereleri var.
RoflcoptrException
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.