Uygun bir bahçe hortumu bulamıyorum


12

Sadece yeni bir eve taşındı ve arka bahçedeki musluk aldığım hortum için çok büyük. Buna uyan bir adaptör veya özel bir hortum var mı?Musluğun ön fotoğrafımusluk yan fotoğraf


Zaman ve bilgi için çok teşekkür ederim. İşte bir yan resim.
Mishelle

5
Harika ek resim için teşekkürler. Birisi iyi ışıklandırılmış ve odaklanmış bir resim yayınlamak için zaman ayırdığında gerçekten harika. Burada gördüğüm şeyden, musluğunuzun ucundaki parçanın çıkarılması gerektiğini söyleyebilirim. Ayar vidası (üstte paslı kısım) hala musluk ucunun dişlerine geçiyorsa, sadece adaptörün kalan kısmının sökülmesinden daha fazla iş gerektirebilir. Adaptöre bir çift uzun saplı pense veya bir boru anahtarı uygularsanız, uygulanana karşı vana tertibatını da tutmaya çalışın (devam)
Michael Karas

3
(yukarıdan devam eder), böylece duvara veya vananın kendisine giden boruların hasarı sürdürmemesi veya borudan diş açılmaması için zorlayın. Valfi desteklemek için en iyi yer altıgen şekilli kısımda olacaktır.
Michael Karas

3
Yaptım! Çok mutluyum! Çok çok çok yaşa !! 😀😀😂
Mishelle

1
Hem önden hem de yandan görünüş resimleri tutmaya değer olabilir
fyrepenguin

Yanıtlar:


15

Bu standart bir bahçe hortumu bağlantısı değildir. Bunun yerine, diğer parçanın ünitenin iç kısmını ortaya çıkarmak için vidalarının söküldüğü bir anti-sifon adaptörünün bir parçası gibi görünüyor. Normal hortum dişi bağlantısı, eksik parçanın aşağı akım kısmındadır.

Oldukça şanslı olmadıkça ve aynı yeni bir tane bulmadıkça ve eksik parça için yamyamamadığınız sürece orada vidalanacak bir anti-sifon adaptörünün sadece yarısını bulacağınız muhtemel değildir.

Ayrıca bana öyle geliyor ki, kalan parçanın aşınması, o parçayı yine de tutmak istemeyeceksiniz ve muhtemelen sifon önleme özelliğinin gerçekten doğru çalışacağı yeni bir parçayla değiştirmek isteyeceksiniz.

Valfin yan tarafından ek bir resim sağlayabilmeniz harika olurdu. Bunu gördükten sonra bazı ek öneriler sunmak mümkün olabilir. Söylememin sebebi, geri kalan parçanın bu resimde gösterilen bir anti-sifon adaptörüne çok benzeyen tırtıllı bir kısmını görmem.

resim açıklamasını buraya girin

Bu tip bir adaptör, vananın normal hortum ucuna geçirilecek şekilde tasarlanmıştır ve daha sonra hortum, resmin sol tarafında gösterilen hortum dişlerine takılır. Adaptörün valfinize hala takılı kalan kısmını çıkarabilirsiniz.

Yine de bazı vanaların, vananın temel kısmına entegre edilmiş sifon önleyici özelliğe sahip olarak tasarlandığını unutmayın. Yan bir resim durumu belirlemeye yardımcı olacaktır. Sizin durumunuzda entegre olmadığından şüpheleniyorum çünkü resminizden orijinal parçadaki kilitleme seti vidasının takılmış olduğu paslı bir delik olduğunu görüyorum. Umarım vananın kendisi pirinç bir vanadır. Bir demir o kadar kötü paslanmış olabilir ki, bozuk anti-sifon adaptörünü çıkarmak / değiştirmek çok zor olabilir.

Merak ediyorsanız ... resimdeki adaptördeki ayar vidası, sifon adaptörünü vana dişlerine sabitlemek ve hortumu adaptörün karşı ucundan takarken veya çıkarırken dönmesini önlemek için kullanılır.


2
Böyle bir öğeyi hiç duymadım - cevabı işlevini içerecek şekilde genişletebilir misiniz? Suyun bir araba benzin / benzin anti-sifonu gibi "çalınmasını" durdurmak mı? Yoksa suyun musluğa geri çekilmesini ve tesisat sistemine hava emmesini durdurmak mı?
17Criggie

3
@Criggie Bence en yaygın (ya da en azından daha fazla teknik ad) bir geri akış önleyicidir. Bağlı hortumdaki suyun (içilemeyebilir) içilebilir su sistemine geri emilmesini durdurmaktır.
derobert

Dero ne dedi. İndüksiyonun iç mekan musluklarının sisteme su çekmesini önler. Onsuz, açık hava musluğunuz açıksa, içme suyunuza hortum suyu çekiyor olabilirsiniz. Bugün, genellikle donma önleyici tıkaçlara yerleşiktirler.
Paul Nardini
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.