Ev fırınları için BTU ve MBH arasındaki fark nedir?


9

Yeni bir ev fırını seçerken, çoğu hesap makinesi sonuçları BTU olarak görüntüler (kare görüntüleri, seviye sayısını, tahmini sıcaklığı vb. Temel alır). İlginç olan, yeni fırınların çoğunun MBH'de belirtilmesidir.

Fark veya korelasyon nedir?


1
1 MBH = 1000 BTU / saat. Saatte Bin BTU (MBH).
Tester101

16.000 BTU fırına ihtiyacım olursa 16 MBH birim mi arıyorsunuz?
jdiaz

1
Belki ... BTU bir durumda ne kadar ısı üretilir, BTU / saat bir saat içinde üretilen ısı miktarıdır. MBH 1000 BTU / saattir. Bununla birlikte, BTU bazen BTU / saate eşdeğer olarak kullanılır, bu nedenle dönüşüm işe yarayabilir. Wikipedia'da bazı şeyleri temizleyebilecek bir makale var.
Tester101

1
SI öneki alarmım kafamda M (Mega) kullanımı için 1.000x (K veya Kilo) anlamına geliyor. Yalnızca BTU'lar metrik olmadığı için kabul edeceğim. Ama kalbimde KBH olması gerektiğini biliyorum.
shufler

@ shufler M, mega için M değil, 1000 için Roma rakamıdır.
Tester101

Yanıtlar:


9

BTU bir anda ne kadar ısı üretilir, BTU / saat bir saat içinde üretilen ısı miktarıdır. MBH 1000 BTU / saattir. Bununla birlikte, BTU bazen BTU / saate eşdeğer olarak kullanılır, bu nedenle dönüşüm işe yarayabilir. Wikipedia'da bazı şeyleri temizleyebilecek bir makale var.

1 MBH = 1000 BTU / saat. Saatte Bin BTU (MBH).

Yorum cevaba dönüştürüldü


1

MBH, saatte binlerce BTU'dur. BTU enerji için bir ölçü birimidir. Bir BTU, bir pound suyun sıcaklığını bir derece Fahrenheit arttırmak için kullanılan enerji miktarına eşittir.

Yorumlar cevabınızı verdi, ancak kimse kabul etmeniz için gerçek cevabı göndermedi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.