Ev Geliştirme projelerinin temellerini nasıl öğrenebilirim?


9

Ben yeni bir ev sahibiyim ve kelimenin tam anlamıyla ev geliştirme hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyorum. Her seferinde bir şeyler yaparak temel kavramları öğrenmek istiyorum ... ama sadece atlayıp çoğu şeyi yapamam. Çok temelden çok ileri düzeye kadar proje fikirleri veya öğreticiler sağlayan iyi kaynaklar (web siteleri / kitaplar) var mı? Bunu son derece basit şeylerle başlamak ve beceriler öğrenmek ve giderken fikir edinmek için kullanabilirim.


10
bir ay bekle. Bir şey kırılacak. O zaman ilk projeniz var!
DA01

home builders regulationsHangi kuralları, ipuçlarını ve işleri doğru şekilde yapmanın yollarını içeren bir şey arayarak başlayabilirsiniz . Ayrıca diğer home builder diykitapları da arayabilirsiniz - ama en önemlisi. Search DIY Stack Exchange and ask us! We love to help! :)
Piotr Kula

Bugün sorulursa, bu soru açık uçlu ve görüşe dayalı olarak kapatılacaktır, ancak mevcut cevaplar başkaları için yararlı olabilir, bu yüzden kilitliyoruz.
BMitch

Yanıtlar:


7

Hoşgeldiniz! Bu sitede kesinlikle çok sayıda özel soru ve cevap bulacaksınız, ancak bu kadar genel nasıl yapılır; sonuçta bir Soru-Cevap sitesidir.

İlk olarak, bazı araçlara ihtiyacınız var! Bu sitede herkesin sahip olması gereken araçlar hakkında büyük bir iplik var, bir okuma vermenizi öneririm!

İnternet harika bir kaynaktır ve sahip olduğunuz hemen hemen her soruna veya projeye cevap bulacaksınız. Daha genel bir bilgi arıyorsanız, yerel donanım mağazanızın kitaplar bölümüne göz atmanızı tavsiye ederim. Genellikle sıhhi tesisat, elektrik, boya ve diğer ortak ev işleri hakkında iyi başlangıç ​​kitapları var. Bu özel kitap Amazon'da "her şey nasıl yapılır" kategorisinde iyi değerlendirildi. Ev sahipleri için ortak görevler listesinde kesinlikle en üst düzey temel elektrik ve sıhhi tesisat: Işık fikstürlerini, anahtarları, dimmerleri, termostatları, tahliye kanallarını ve tuvaletleri çıkarmak, muslukları ve / veya bileşenleri değiştirmek. Tipik olarak, daha kolay projeler mevcut bileşenlerin yerini almak etrafında dönerken, daha karmaşık projeler yeni yüklemeler veya büyük değişiklikler içerir.

Ayrıca bazı iyi geçişler olduğu gibi bu siteler bloguna bir göz atın .

Sana herhangi bir tavsiye verebilirsem, zihnini ve ellerini koyduğun her şeyi yapabilirsin - korkma! Okuyun ve bir deneyin! Ama aynı zamanda ne zaman kafanın üzerinde olduğunu ve bir profesyonel getirmek gerekir biliyorum. Ciddi elektrik işlerinden uzak durun ve asla gazla ilgili hiçbir şeyi kendi başınıza denemeyin.

İyi şanslar ve iyi eğlenceler!


7

Reader Digest'ten Yeni Komple Kendin Yap Kılavuzunun bir kopyasını alın.

Reader's Digest: Yeni Komple Kendin Yap Manuel Kapak

Bu harika bir kitap ve ev onarımına yeni başladığınızda harika bir kaynak.


Bu hatırlamaya çalıştığım kitabın adıydı! Nedenini bilmiyorum ama "tüketiciler hazmetiyor" diye çalışıyordum. Birisi topa sevindik :)
Steven


3

Muayene raporunuzun nasıl gittiğinden emin değilim, ama benimki ev geliştirme fikirlerinin "harika" bir listesi oldu!

Ama gerçekten, evinizin ne olmadığını anlamanız, bir liste yapmanız, her işin karmaşıklığını anlamanız ve oradan gitmeniz gerekiyor.


3

Eviniz size hangi projelerin yapılması gerektiği konusunda fikir verecektir, çünkü “gelişmesi” gereken şeyleri göreceksiniz. Küçük başlayın ve daha büyük projelere ulaşın.

Bazı iyi başlangıç ​​projeleri:

 • Bir oda boya
 • Işık fikstürünü değiştirme
 • Muslukları veya diğer donanımları değiştirin
 • Duvara düz bir ekran monte edin
 • Kapı veya pencerelerin etrafındaki kalafat çatlakları veya cereyanlı alanlar
 • Tuvaleti değiştirin
 • Tavan arasına yalıtım ekleyin

Küçük bir proje, bir gün veya daha kısa sürede tamamlayabileceğiniz projedir ve talimatları takip etmek ve bazı temel araçları kullanmak dışında herhangi bir özel beceri seti gerektirmemelidir.

Daha büyük projeler planlama, daha fazla kaynak, daha kapsamlı bir araç seti gerektirir ve tamamlanması bir günden uzun sürer. Ayrıca profesyonel yardım (uzman ticaret) ve bina kodları hakkında bilgi gerektirebilir.

Bu nedenle, büyük projeleri ele almadan önce akıllıca planlayın ve seçin.


2

DIY'i öğrenmek ve yeni ev geliştirme becerileri edinmek bir süreç olarak düşünürseniz oldukça basittir. Youtube, Lowe web sitesi vb. Hakkında çok fazla bilgi var, ancak bu bilgilerle ne yapacağınızı bilmelisiniz. Daha önce hiç yapmadığım zaman ev geliştirme projeleriyle nasıl başa çıkacağımı düşünmek istiyorum:

Bir proje yaparak öğrenin Her şeyden önce DIY ev geliştirme becerilerini öğrenmenin en iyi yolu bir proje üzerinde çalışmaktır. Özette ev geliştirme kadar somut ve uygulamalı bir şey öğrenmek zordur, bu nedenle yeni bilgilerinizi uygulayabileceğiniz bir durumda öğrenmek yardımcı olur.

Birden çok yolla öğrenin Ev geliştirmenin nasıl yapıldığını öğrenmenin birçok yolu vardır. YouTube videolarını izleyebilir veya internette nasıl yapılır kılavuzlarını okuyabilir, uygulamalı deneme ve pratik yaparak öğrenebilir veya bir öğretmen veya bilgili arkadaşınızdan öğrenebilirsiniz. Ama dürüst olmak gerekirse, öğrenmenin en iyi yolu bu şeylerden en az ikisini yapmaktır. İdeal olarak, ister dijital ister sınıfta veya yüz yüze eğitim olsun, uygulamalı denemeyle birlikte talimat kullanmak istersiniz. Başka biri yaptığında kolay görünen şeylerin nasıl pratik yapabileceği şaşırtıcıdır, ancak aslında kendi iki elinizle öğrettiğiniz şeyleri uygulamak bilginizi güçlendirir.

Yaklaşım aşamalı öğrenme Kendin yap ve ev iyileştirmesi yapmayı öğrenmek, belirli bir yaklaşımı ele almak kadar ellerinizi kirletmektir. İşleri bu şekilde parçalamaktan hoşlanıyorum - yeni bir şey öğrenmeyi daha yönetilebilir hissettiriyor ve bu adımlar gittikçe güven kazanmama yardımcı oluyor:

 • Vizyon - ne yapmak istediğinizi tanımlayın. İster belirli bir ev geliştirme projesini tamamlıyor ister yeni bir araç kullanmayı öğreniyor olun, istediğiniz sonucu düşünün. Bu, gittikçe sizi motive edecek ve elbette bu çok yönlü becerileri öğrenme bağlamını sağlayacaktır.

 • Yapısızlaştırma - vizyonunuzu parçalarına ve adımlarına ayırın. Bu bilgi toplamak için önemli bir andır ve bir ev geliştirme projesine neler girdiğine dair tüm bilgileri bir araya getirmeye çalışıyorsunuz - hangi araçlara ihtiyaç var, hangi malzeme ve malzemelere ihtiyaç var, bu projeyi yapmak için adımlar neler? bu projenin birden fazla aşaması, vb ...? Yukarıda da belirttiğim gibi, Yapısızlık kesinlikle hem bilişsel hem de fizikseldir; hem dijital bilgilerin hem de uygulamalı denemenin yararlı olduğu bir adımdır. Youtube ve eğitici videoları izlemeyi ve sonra tinkering yapmaya başlamayı seviyorum. Örneğin, tavan vantilatörü monte etmeden önce, satın aldığım yeni fanı aldım. Parçalara ayırmak, nasıl birlikte geri döneceğini anlamama yardımcı oldu.

 • Pratik - Bir profesyonelden aldığım en iyi ipucu, aslında ev geliştirmeleri yapmadan önce pratik yapmaktı. Ev geliştirme ile ilgili şey, eğer berbat ederseniz, hatalarınızı geri almak için bir acı olabilir. Çoğu ev geliştirme uzmanları ve uzmanları hurda malzemeler üzerinde pratik kesimler yapar, kullanmadan önce lekeyi ve boyayı test eder, takmadan önce parçaları kurulayın, vb. evinizde değil vaktinde hata yapmak için.

 • İnşaat - şimdi projenizi parçalarına ve bireysel adımlarına göre yapılandırdığınıza göre, bunları bir araya getirmenin zamanı geldi. İnşaat, yapısöküm gibi, hem bilişsel hem de fizikseldir. Tüm parçaları kafanızda bir araya getirmeli ve daha sonra gerçek ev geliştirme projeniz üzerinde çalışmaya başlamalısınız. Projenizi incelerken, uygulama anlarını örmek için fırsatlar bulabilirsiniz, bu da işleri daha verimli hale getirebilir. Ayrıca projeniz sırasında beklenmedik bir şey bulabilir ve geri dönüp nasıl halledeceğinizi anlamak için biraz daha yapısökme yapmak zorunda kalabilirsiniz. İnşaat söz konusu olduğunda benim için en büyük şey, ev geliştirme konusunda aksiliklerin ve hıçkırıkların normal olduğunu bilmek.

Google helpouts veya ehow'u daha önce hiç kullanmadım, ancak bu hizmetlerin her ikisinin de ev geliştirme uzmanlarıyla görüntülü sohbet olanağı sunduğunu biliyorum. Bir aksilik durumunda yardım isteyecek birini tanımıyorsanız, bu hizmetlerden birine başvurmak iyi bir alternatif olabilir.

 • Yansıma - bu en önemli adım! Düşünme sırasında projenizi ve neyin iyi gittiğini, neyin iyi gitmediğini ve bir dahaki sefere farklı olarak ne yapacağınızı düşünmeye çalışın. Topladığınız bilgileri ve yaptığınız şeyleri bilgiye dönüştüren bu düşünce! Araştırmalar, düşünmenin herhangi bir öğrenme yolculuğunun en önemli parçası olabileceğini göstermiştir. Her zaman farklı ya da daha iyi yapabileceğiniz şeyler olacak ve bunları tanımak ve bunları nasıl geliştirebileceğinizi düşünmek, gerçekten bilgi edindiğiniz sinyaldir.

Eğlenin ve Cesur Olun! Kendin Yap ev geliştirme projeleri ile korkutmak gerçekten çok kolay. Ancak deneyim kazanmak, yeteneklerinize daha fazla güvenmenin en iyi yoludur. Projeleri kendiniz yapmayı düşünmeye istekli olun. Planlama aşamalarına veya yapısökümlere girerseniz ve sizin için hepsini veya bir kısmını yapmak üzere birini işe almak istediğinizi fark ederseniz, bunu Angies List, Thumbtack, Red Beacon ve Porch gibi araçlarla yapmak her zamankinden daha kolay. Ama en azından birini işe almadan önce kendiniz yapmayı düşünmeye istekli olmalısınız - kesinlikle yapamayacağınızı varsaymayın! Kendinizi şaşırtabilirsiniz.


Hızlı ekleme: Kafanın üzerinden geçersen yardım istemekten korkma! Belirli bir yükleniciyi sevmemin bir nedeni, çok kullanışlı bir ev sahibi dostu olması - bir işe neyin dahil olduğunu ve bununla başa çıkıp başlayamayacağımı tartışmaya istekli ve bir şeye girerken ekibimi bir veya iki kez aradım ve doğru idare edebileceğimden emin olmadığım bir şey olduğuna karar verdim. Arkadaşlara sormak başka bir çözümdür, ancak her iki durumda da, bir şeyle rahat hissetmiyorsanız, hala öğrenip yardım istediğini kabul etmekten utanmazsınız.
keshlam

0

Bir seferde belirli bir beceri veya sisteme odaklanırım, sıhhi tesisat, elektrik, resim vb.


0

Her proje için, Google uzakta. Ayrıca bazı kitapları elektrik, sıhhi tesisat vb. İçin kullanışlı buluyorum.


0

Www.askthebuilder.com, www.designbidbuild.com, www.thisoldhouse.com ve www.thefamilyhandyman.com gibi blogları takip edin


0

DIY beklentileri olan arkadaşlarınız mı var? Arkadaşlarım ve ben bir çalışma partisi rotasyonu kurduk. Biz birbirlerinin DIY projelerine düzenli olarak yardım ediyoruz. Genellikle en az bir kişi bir şey bilir veya araştırma yapabilir ve hepimiz birbirinden öğreniriz.

Başlangıç ​​noktası olarak yine de kitaplar, projeler vb. İle ilgili diğer cevaplara ihtiyacınız olacaktır, ancak ekip oluşturmak gerçekten daha az çabayla öğrenimin daha hızlı olmasını sağlar.

Henüz kendi projeniz yoksa, yardımınızı sunabilirsiniz. Başkasının üçüncü eli olurken çok şey öğrenebilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.