Dolap raf klipslerini ve braketlerini duvara zarar vermeden nasıl çıkarabilirim?


8

Yeni evimin önceki sahibi dolaba ClosetMaid raflar taktı. Rafları çıkardım, ancak bu klipsler ve braketlerle (resimler ekli) gerçekten zor zamanlar geçirdim. Alçıpan demirlerine dövülmüş gibi görünüyorlar.

Duvara zarar vermeden nasıl çıkarabilirim?

GÜNCELLEME : Raf klipslerini Lowe'nin web sitesinde buldum .

klips destek


2
Çiviyi çıkarırsanız, klibin geri kalanı çok fazla çaba harcamadan çıkmalıdır. Hile sadece çiviyi kaldırmak olacaktır, böylece klipsler mümkün olduğunca az hasarla çıkarılabilir. Yine de yama yapmak için delikleriniz olacak.
Tester101

1
@ Tester101 doğru, aynı kliplere sahibim. Hâlâ çok fark edilir bir delikle karşılaşıyorsunuz. Çiviyi biraz kaldırmak için bir tornavida kullanın ve ardından bir pençe çekiç veya pense ile yakalayın.
Steve Jackson

Yanıtlar:


3

Tırnaklara benziyorlar - normalde vidalar için kullanıldığından normalde alçıpan çapalarına çivilenmezler. Büyük olasılıkla bir çiviye çivilenirler, bu yüzden çekilmeleri zordur.

Sadece bir çekiç veya gözetleme çubuğunun arkasını kullanarak kaldırmanız gerekir. Merak ettiğiniz her şeyin arkasına bir parça tahta koyabilirsiniz, böylece alçıpana zarar vermezsiniz.

EDIT: Tamam, onlara bağlı bir çapa var. Her iki durumda da, aynı şey geçerlidir, sadece çekin!


Kliplerden biri gevşedi. Klibin arkasının deliğe yapıştığını görebiliyorum. Bunu kaldırabileceğim bir şey mi? Lütfen güncellenmiş ürün bağlantım bölümüne bakın.
zihaoyu

Evet. Çiviyi kaldırın, ardından klipsi dışarı çekin. Sadece çiviyi çıkaramıyorsanız, delikli şeyi kaldırın - her iki şekilde de yama yapmanız gerekir.
Steven

5

Duvar zaten hasarlı - tırnaklar bunu duvarlara yapıyor - böylece ne olursa olsun duvarı tamir etmeye bakıyorsunuz.

Bunu göz önünde bulundurarak, bir çekiç, küçük bir gözetleme çubuğu, az miktarda eklem bileşiği veya "duvar onarım spackle" (ikincisi boya bölümünde), bir sünger, 1 "macun bıçağı, 1 pint veya quart Mevcut boya ile mümkün olduğunca yakın astar ve eşit miktarda iç boya ve 1 "trim boya fırçası.

Klipsleri ve tırnaklarını çıkarmak için prybar ve çekiç kullanın.

Derz bileşiğini macun bıçağı ile hasarlı bölgeye düzgün bir şekilde yayın ve kurumaya bırakın.

Sünger DAMLA ISLAK DEĞİL, bileşik daha da pürüzsüz. Tekrar kurumasını bekleyin.

Kurutulmuş derz dolgu maddesine fırça ile astar uygulayın. Fırçayı temizleyin, astarın ve astarın kurumasını bekleyin.

Şimdi kuru olan beyaz astarı boyamak için aynı fırçayı kullanın.


5

Önce tırnak kısmını çıkarmaya çalışmadan tüm braketi / klipsi çıkarmamaya çalışın. Bu klipslerde kullanılan çapa, duvarın içinde ikiye bölünen türdür, bu nedenle tüm bağlantı parçasını kaldırırsanız, yama yapmak için gereksiz yere büyük bir delikle karşılaşırsınız.

Ne yazık ki, resimlerden de anlayacağınız gibi, metal çiviyi çıkarmak basitçe kolay değil.

Başka bir yaklaşım da başarıyla yaptığım şey. Önce çiviyi çekemezseniz, tüm bağlantı parçasını bir inçlik bir parçadan duvardan çekebilirsiniz. Ardından, küçük bir testere alın (tercihen ince bir diş bıçağı ile) ve daha sonra bağlantı parçasının duvar ankraj kısmını kesin. Bu, önce çiviyi ve bağlantı parçasını çıkarmanıza izin verecektir, daha sonra çapa kısmı çıkarılabilir veya duvar boşluğuna ve yolun dışına itilebilir.


Dolabımda aynı klipler var ve her iki tekniği de başarıyla kullandım.
Michaelkay

3

Aynı raf klipslerine sahiptim ve bir macun bıçağının köşesinin, çivi kafasının altına küçük bir düz çubuk alacak kadar çiviyi çıkarmak için mükemmel olduğunu buldum. Macun bıçağı düz ve genellikle çiviyi çıkarmak için gereken sert / esnek metaldir.


2

RadioShack bilgisayar onarım kitimin bir parçası olan düz uçlu bir tornavida kullandım. Çiviyi yeterince dışarı çıkıp pense ile yakalayabildim. Daha sonra çivi çıktıktan sonra, çapanın çıkarılması gerçekten kolaydır. Http://youtu.be/T6BE45nCOiQ adresinde mevcut bir videom var

Umarım yardımcı olur!

Klozet donanımını çıkarma


1
Başkalarının yerine tavsiyelerinize uyduğum için çok memnunum '. İşe yaradı! Teşekkürler!
Ryan

1

Bu klipler aslında alçıpan bir çapa ile bir çividir. Onları daha önce kurdum. Aslında, dün bir dolap yapmayı tamamladım. İki tip çapa vardır, hangi markanın hangisi olduğundan emin değilim, ancak bir markanın aslında parantezleri çıkarmak için çiviyi "sökmek" için bir yuvası vardır. Bu marka öyle görünmüyor. Klozet düzenleyicilerimi kurduğumda, tırnakları kullanmaya ve çapalarla vida kullanmaya karar verdim. Ayrıca mümkün olan yerlerde saplamalar bulmaya çalıştım. Eğer uygun yerde bir saplama bulabilirsem, ankrajın ucunu kesip düz bir saplamaya vidaladım.


0

Ev dolabımla da aynı sorunu yaşadım. İşte yaptığınız şey, benim için çalıştı. Şimdi kavrama ile bir çivi olması ve çapanın derinliklerinde olması, bir çift mengene kavrama pensesi al, penseleri çivinin olduğu yere olabildiğince sıkı bir şekilde tuttur, pense çapa çapayı dışarı çekmeye çalışın. İki şey olacak, ya çapa çivi takılıyken hemen çıkacak ya da çapa, çekiçinizin arkasıyla çiviyi çıkarabileceğiniz kadar çıkarılacaktır. Yine de deliği kapatmanız gerekecek.


Büyük tavsiye çok yararlı oldu. Tırnakların herhangi bir saplamada olmadığı için şanslıydım ve çiviyi bir çift iğne burun plyeri almak ve çiviyi çıkarmak için yeterince tornavida kullandım.

0

Bunlardan bir sürü yaptım. İğne burun pensenizi alın ve tırnak kafasının etrafına gerçekten bastırın ve tırnağı alın. Gerçekten çok sıkın ve hemen dışarı kayar.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.