Herhangi bir yakıt yakma cihazım yoksa, bir karbon monoksit dedektörüne ihtiyacım var mı?


Yanıtlar:


16

Bu cihazların düşük maliyeti ve CO'nun ne kadar ölümcül olabileceği göz önüne alındığında, neden bir tane istemesiniz? Bu, bir duman dedektörü istemediğinizi söylemek gibidir, çünkü hiçbir şeyin yanmayacağını düşünmezsiniz.

@Steve Jackson'ın bahsettiği eşyalardan hiçbirine sahip olmamanız CO'dan etkilenemeyeceğiniz anlamına gelmez. Örneğin, belki bir dağıtım kamyonu park yolunuza park edilir ve çalışır. evinize emilir. Belki komşularının garajı hava girişlerinin yanına sızıyor.

Güvenebileceğiniz bir şey, CO ile ilgili bir şey olursa, dedektörünüz olmadığını ilk öğrenen sigorta şirketiniz olurdu!


11

Eğer yoksa:

 • Gaz veya Petrol Fırını
 • Gazlı Buzdolabı
 • Gazlı Çamaşır Kurutucu
 • Gaz Aralığı
 • Gazlı su ısıtıcı
 • Gaz veya Yağ Isıtıcısı
 • Şömine
 • Kömür ızgara
 • Odun sobası
 • Ekli Garaj (otomobillerden ve gazla çalışan çim biçme makinelerinden çıkan dumanlar)
 • Ekli konut (bu cihazlardan biriyle bir komşudan gelen dumanlar)

... sonra karbon monoksit dedektörüne ihtiyacınız olmadığını söyleyebilirim.


@Lqlarry'nin işaret ettiği gibi, bazı eyaletler dedektör gerektirir. İşte karbon monoksit dedektörü yasalarının bir listesi .


1
Şimdi yaşadığınız yasa bu değilse, sadece bekleyin, olacak.
lqlarry

1
Yasalar genellikle ancak bu kadar çok insan öldükten sonra devreye girer. İstatistiğin bir parçası olmayın, sadece bir tane kurun!
Steven

1
Sadece duvarlarınızda / tavanlarınızda asılı olan kutuların sayısı konusunda endişeleriniz varsa, her ikisi de algılandığında alarm verecek kombine duman / CO2 dedektörleri alabilirsiniz. Daha yüksek uç modeller, hem optik hem de iyonizasyon dedektörlerini kullanacak ve yanlış alarmları en aza indirmek için her ikisini ve CO sonuçlarını birleştirecektir.
Dan Is Fiddling By Firelight

3
@Shauna Kulağa doğru gelmiyor. CO'nun molekül ağırlığı 28'dir, N2 ile aynıdır ve O2'nin 32'sinden daha düşüktür. Birleştirilmiş N2 ve O2 toplamın% 99'unu oluşturur. Düşük moleküler ağırlığı olan herhangi bir şey, daha yüksek yerlere çok küçük bir destek vermelidir (ancak sadece 18 ağırlığa sahip H2O'dan beri ve bir evin birinci katından ikinci katına kadar büyük bir nem değişikliği fark etmedim). CO arızalı bir bodrum cihazından kaynaklanıyorsa ve yavaş yavaş difüzyon yoluyla eve yayılıyorsa, daha düşük bir dedektör daha erken bir uyarı verebilir; ama bu tamamen farklı bir sebep.
Dan Is Fiddling By Firelight

1
Düzeltildim ve daha önce yanlış bilgilendirildim. Her gün yeni bir şeyler öğreniyorsun! Üzerinde İlişkin bilgiler için yerinde CO dedektörleri, bu site bazı iyi öneriler var gibi görünüyor: carbonmonoxidekills.com/27/carbon-monoxide-advice
Shauna
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.