SharkBite su tesisatı konektörleri lehimli konektörler kadar güvenilir midir?


Yanıtlar:


7

Şimdiye kadar güvenilir görünüyorlar, ancak birkaç yıldır piyasada oldukları göz önüne alındığında lehimlenmiş bağlantılarla aynı tarihe sahip değiller. Burada İngiltere'de hemen hemen tüm yeni inşa edilen evler, daha hızlı ve daha kolay olduğu için gizli işler için basmalı konektörler kullanıyor.

Büyük olasılıkla, borunun bir inç kadar mükemmel bir şekilde yuvarlak olmasına ve orada talaş, boya veya başka bir kir parçası olmadığına daha fazla dikkat etmeniz gerekir. Lehim, geçmeli konektörlerin sızdırmaz hale gelmeyeceği küçük boşlukları doldurmada iyidir. Öte yandan, özellikle kapalı alanlarda lehimi düzgün bir şekilde eritecek kadar lehim eklemini ısıtmamak çok kolaydır.

Açıkça, onları sıkıca ittiğinizden emin olun.

Sonunda onları açıkta kalan borular için kullanmak istemezsiniz, lehimli bağlantılar çok daha temizdir.


6

Shark Bite kullanmadım, ancak diğer itmeli konektörleri kullandım ve boruları amaçladıkları işi yaptıkları konektörlere sıkıca ittiğinizden emin olduğunuz sürece.

Onlarla ilgili herhangi bir sızıntı veya başka sorun yaşamadım.

Başka bir avantaj, boruları ve bağlantı parçalarını yerine oturduktan sonra döndürebilmenizdir, böylece çalışmak için sıkı veya garip bir alanınız varsa daha az kısıtlı olursunuz.

Lehimleme becerilerinizden emin değilseniz, sıkıştırma veya itmeli konektörleri kullanmak, muhtemelen sistemi tekrar boşaltmak zorunda kalmadan su geri döndükten sonra bunları çözebileceğinizden daha iyi bir fikir olabilir.


4

Birkaç yıldır herhangi bir sızıntı olmadan birkaç SharkBite konektörü taktım. Onlar pahalı ama onarım yapmaya ya da dar alanlarda başka türlü çekmeye çalışırken çok zaman kazanın. Aslında, daha sonra yeniden lehimlenmesi gereken uygun olmayan lehimlerden SharkBites'den daha fazla sızıntı gördüm, çünkü öncelikle dar alanlar meşale / alevin doğru uygulanmasını engelleyebilir.


1

Benim tuvalet için önceki ucuz kapatma vanası ele geçirmişti. Yeni bir boru lehimlememin bir yolu yoktu çünkü boruyu takan kişi fazla yer bırakmadı. 4 yıl önce bir köpekbalığı ısırığı ile değiştirdim ve henüz sızdırılmadı. Bilmediğim şey 10 yıl içinde iyi olacak. Senin gibi araba lastik contaları kurur ve sıkı conta sağlayan bir kauçuk o-ring vardır. Bu bağlantı parçalarını tasarlayanların daha geniş bir lastik conta ve borunun sığması için belki daha uzun bir manşon sağlayacağını düşünürdünüz ... şu anda manşon 1'den az ".... 1.5" dendiğini hayal edin ve kavraması için daha fazla lastik conta vardı.

Olduğu söyleniyor, babam 1972 yılında evinde tüm sıhhi tesisat yeniden reddedildi ..... öldükten sonra evi sattığımda bir boru sızdırmıyor .... tüm borular lehim ve şaşırtıcı bir şekilde bazı sıkıştırma kurmuştu sızdırmayan veya yorgunluk belirtileri göstermeyen vanaları kapatın. Başarısız oldukları biliniyor. Ben sadece köpekbalığı bit değeri nasıl gidecek bilmiyorum.

Ben bakmak bir şekilde bir tesisatçı daha ucuz onun 15 $ bile her 5 yılda bir değiştirmek zorunda ..... ama aynı zamanda kullandıkları plastik yaka endişe duyuyorum .... hepimizin bildiği gibi plastik zaman içinde kırılgan ..... hiç kendi başına çatlak olsaydı bir sızıntı cehennem olurdu. Sanırım hepimiz bu itmeli bağlantılarda arıza oranının ne olduğunu görmek için 10 yıl beklemek zorunda kalacağız. Gizli bir alanda onlara güvenecek bir yolu yoktur .... bir sızıntıyı düzeltmek için alçıpan ile kesmek için karışıklık görüntü.


Kauçuk conta olmamalıdır. Muhtemelen naylon, silikon veya başka bir modern malzeme.
Steve Wellens

1

Yaklaşık 8 yıldır kazan bakır ve Pex O2 dahil olmak üzere evimizde hem Pex hem de bakır için Sharkbites yaşadım. Şimdiye kadar hiç sızıntı olmadı. Tüm bakırları çelik yünü ile temizledik, bu yüzden herhangi bir kusur olmadan parlaktı ve de-burred ve Pex'in çiziksiz olduğu kadar iyi olduğundan ve hem bakır hem de Pex'in düz ve tamamen oturduğundan emin olun. Bence bunlar sızıntı olmadan süren anahtarlar. Kesimde biraz uzakta bile neden bazı sızıntılar olabilir veya bakırı temizlemezseniz veya yuvarlak değilse veya temas noktasında kusurlar olabilir. Ben bir tesisatçı değilim ama 40 artı yıl genel müteahhit / marangoz müteahhit olarak sadece benim görüşüm. Ben sadece küçük sıhhi tesisat ve elektrik, önemli bir şey yapmak. Profesyonelleri ihtiyaç duyduğum zaman kullanıyorum, ki bu da% 95'tir. Taktıktan hemen sonra bir sızıntı vardı ama pirinç dirsekte göremediğiniz bir pim deliğiydi. Yeni bir tane koy ve eskisini geri aldı ve yerine yeni bir tane aldı. Birçok tesisatçının onları sevmediğini ve basın bağlantılarını kullandığını biliyorum. Her şeyde iyi ve kötü var ve çoğu zaman kurulumu doğru yapmak ve doğru yapmak için zaman ayırıyor.


Merhaba, ve Ev Geliştirme hoş geldiniz. Cevap için teşekkürler; gelmeye devam et. Ve muhtemelen turumuza katılmalısınız, böylece buraya katkıda bulunmanın ayrıntılarını öğreneceksiniz.
Daniel Griscom

0

Bence herhangi bir bağlantı sonunda başarısız olur. Shark Bite parçaları yavaş yavaş benim 35 yaşındaki sıhhi tesisat sistemi devralarak ve sıcak ve soğuk su üzerinde iyi çalışıyor. Pahalı, basit, hızlı ve biten su ile bunları giyebilirsiniz. Lehimli bir eklem ile deneyin. Zaman gösterecek.


0

Bir buzdolabı su / icemaker bağlantısı üzerinde itme parçaları ile sadece bir deneyimim var. Bakır saplamaya bir vana bağlandı, bu saplama iyi temizlenmiş olmasına rağmen başarısız oldu. Geri döndüm ve bağlantıyı lehimledim - sorun yok. Pex'e dönüştürüyorum ve kıvrımlar yapıyorum - kelepçeler değil - onlara güvenmezdim.


Merhaba, ve Ev Geliştirme hoş geldiniz. Cevabınız için teşekkürler, ama net değil; Bazı SharkBite türlerinin iyi ve bazılarının kötü olduğunu mu söylüyorsun? Hangisini açıklar mısınız? Ve muhtemelen turumuza katılmalısınız, böylece burada en iyi nasıl katkıda bulunacağınızı bileceksiniz.
Daniel Griscom

Ben pahalı ve benim deneyimlerime göre bakır güvenilir değil pex ve kıvrım konnektörleri gibi, onlar pex boru ile daha iyi yapabilir.
John Graybeal

Teşekkürler. Bunu cevabınızda düzenler misiniz? Yorumlar iyi bir cevabın parçası değildir.
Daniel Griscom

0

Acil durumlar için sadece lol. Ayrıca bağlıdır. Gerçek bir tesisatçı bunu kullanır, ancak bazı durumlarda. ayrıca uygun düzeltmeyi de yükseltin. Şimdi endüstriyel köpekbalığı u gerekiyordu kıvrım aracı el veya pnömatik Tamam ok diyebilirim preassure değerlendirme ve genel kullanım herhangi bir yerde.


Merhaba, ve Ev Geliştirme hoş geldiniz. Bunun orijinal soruya nasıl cevap verdiğini görmek gerçekten zor; daha açık hale getirmek için biraz düzenler misiniz? Ve muhtemelen turumuza katılmalısınız, böylece burada en iyi nasıl katkıda bulunacağınızı bileceksiniz.
Daniel Griscom
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.