İzin almak için lisanslı “inşaatçılar” gerekli mi?


8

Büyük bir ABD kentindeki bir bodrum katında yeniden yapılanma bakarken. Bodrum katının kod yerine getirilemeyecek kadar düşük olduğu ve kentin bir değişim sağlaması ihtimalinin çok düşük olduğu söylendi. 4 müteahhit / tasarım firması ile konuştum ve hiçbiri iş için izin almama konusunda herhangi bir sorun yaşamadım. Bunların tümü, lisanslı taşeronlar kullanan lisanslı taşeronlara sahip yerleşik şirketlerdir. Lisanslı bir müteahhit, izin gerektiren, izinsiz çalışma yapabilir mi?


5
Bu yasal bir sorudur ve konu dışı olarak kapatılabilir, ancak genel olarak izni alan kişi konuşmanın projenin uygun şekilde tamamlanmasından sorumlu olduğunu söyler. Bir inşaat müsaadesi çekmemekle, bir inşaatçı esas olarak bu riski sizin için geçer. Onlar olmayabilir gerekli kanun ya da kanun ile bunu yapmak için, ancak yerel büroları söylemek için bu. Onları ara. Ankesörlü telefondan. : P
isherwood

@İsherwood'un önerdiği gibi konu dışı olarak VTC. Yargı yetkisine göre değişir, ancak genel olarak, izin alınması gerekiyorsa, işi yapan kişi / şirket onu almaktan sorumludur. İş açıkça izinsiz yapılabilir (hiçbir şey bir kimsenin çekiç sallamasını engellemez), ancak bu iş "yasal" olmaz.
mmathis

@ mmathis Bunun yasal bir sorudan çok bir lisans sorusu olduğunu düşünüyordum. Eğer şehir lisanslı bir yüklenicinin izinsiz işler yaptığını öğrenmişse, muhtemelen onları mahkemeye götürmeyeceklerini, ancak lisanslarını iptal edebileceklerini tahmin etmişlerdir. Konuma özel olduğundan konu dışı olabilir, ancak yüklenicilerin nasıl lisans aldığını bilmiyorum.
StrongBad

2
@mmat bu tamam. Bina kodlarıyla ilgili sorular ile yasal sorular arasındaki fark benim için net değil.
StrongBad

1
Bu soruyu konu dışı olarak kapatmak için oy kullanıyorum çünkü bu bir ev geliştirme sorusu değil yasal bir soru.
Daniel Griscom

Yanıtlar:


1

Cevabınızı okuduğum yol izinsiz çalışmak anlamına gelmiyor ve buradaki tüm cevaplar tam anlamıyla o ağaca çıkıyor ve en azını söylemek can sıkıcı. (Ama ben hiç aşağı oy vermedim).

Verilen her şehre izin verdiklerine göre değişir ancak teknik olarak kısa cevap HAYIR , inşaatçılar / müteahhitler gerekli değildir .

Neden isteyebilirsin Basit, çünkü Genel Yüklenici olarak hareket eden Şehir ile bir belge imzalayabilirsiniz. Ve işte, sen inşaat ruhsatını kendin çek.

Şimdi bu harika değil mi? Evet, çünkü bu, düşük maliyete eşit olan herkesi ek masraftan kurtarır, ancak buradaki avuç, artık tüm sub'larınızın lisanslı olduğunu, gerektiğinde sigortalı olduğunu ve gerekirse işçi tazminatı aldığınızı doğrulamanız gerektiğidir. . Benim kötü, Şehir, genel yüklenici olacağınızdan beri, sadece Genel Yüklenici hariç, gerekli olan lisans ve işletme ruhsatlarını kontrol eder. Yüklenici olarak hareket eden REGARDLESS şirketini sigorta ve / veya çalışanların kanıtına sahip olmanız gerekir. Devletler işçi tazminat yasalarına göre de değişiklik gösteriyor, bu yüzden ödevini yapıyorsun.

Genelde izin verdiğiniz için, Genel Yüklenici olduğunu belirten her lisanslı alt (elektrik, sıhhi tesisat, HVAC) ile birlikte bir onay belgesi imzalamanız gerekecektir.

Beyanı yaparak, inşaatçıdaki güçlüklerden ve yasal baş ağrılarından kurtulursunuz. Her iş de değişir. Bazı zamanlar daha iyi sonuç veriyor, bazen çalışmıyor.

Şimdi, sözleşmeyi yapmamaya ve yüklenicinin tüm bunları yapmasına izin verirseniz, Şehir'e sözleşme lisansı için işletme lisansı ve eyalet lisansı verir. Tüm lisanslı ticaret alt kuruluşları aynı şeyi yapacaktır. Sizinki gibi küçük bir iş için bu, kağıt işlerinde 2000 dolar civarında olabilir ve müteahhit için uğraşır. Bununla birlikte, onlarla detaylı olarak tartışmak zorunda kalacaksınız.

Her bir taşeronun sigorta ve / veya işçi şirketlerinden lisanslı olduğundan emin olmak için ödevinizi yapmanız gerekir. Çoğu eyalet, öğrenmesi kolay çevrimiçi arama araçları sunar.


6

Lisanslı bir müteahhit, izin gerektiren, izinsiz çalışma yapabilir mi?

İşin izin alması gerekiyorsa - bu bir Şehir / Devlet Yönetmeliği [aka LAW] - cevap, yüklenici işi yürütürken - bu Yönetmeliğin ihlalidir. Müteahhitin izinleri almanızı gerektirdiği yerlerde yazılı olarak temin etmesi mümkündür. "İzniniz" olduğunu veya işin içinde olduğunuzu varsayarak işi yaparlar. Gerçekten lisanslı olup olmadıklarını kontrol edebilirsiniz - lisanslı bir müteahhitin izinleri olmadan bir şey yapabileceğinden şüpheliyim.

Bu iki sorun sunar:

  1. Bu işi bir izne dayanarak yaptığını öğrenirseniz, muhtemelen çalışmayı geri almanız istenecektir.

  2. Sahip olduğunuz diğer konu mülkiyeti satmaktır - mülkteki değişiklikler incelenebilir ve bir alıcı veya alıcı denetçisi mülk üzerindeki izinleri kontrol edebilir.

    a: Bu durumda, mülkünüzü satmanız için izin almanız gerekir, ki bu da işi elbette sizin pahasına geri alma olasılığına geri döndürür.

Yüklenici, muhtemelen izin almanızı gerektirir; iyi durumda olan bir yerde, kendilerini kapatabilirler. Sonunda, yükleniciye ödediğiniz para dışında kalacaksınız ve muhtemelen hepsini geri almak için.

Gerekli izinleri alacak bir müteahhit edinin , var olan bodrumdaki varyansı isteyin - tavan yüksekliğini tadilatınızda daha düşük yapmak istemediğiniz sürece, sadece alabilirsiniz. Bir çeşit odaya ya da eğlence alanına koyacağınızı farz ediyorum.

eğer reddedilirseniz, reddedilirsiniz; izin vermek pahalı değildir - geri alma işlemi tamamlanmıştır.


Şehrin lisans doğrulama sistemini kontrol ettim ve genel müteahhitler olarak lisanslandırıldılar. Müteahhit için izin belgesi bulunmadığına dair herhangi bir ceza bulunmuyor gibi görünüyor. Tüm izinler hangi izinlerin gerekli olduğu konusunda "iyi baskı" bulmak için ev sahibine düşüyor. Müteahhitlerin yanlış izin verilen işleri yapmak için lisanslarını kaybetmeleri bazı sorunları çözecek gibi görünüyor.
StrongBad

1
Tüm bilgileri (planlar, özellikler vb.) Bir araya getiriyoruz ve izin için başvuruda bulunuyoruz ve ödeme yapıyoruz, ancak yüklenicinin almasını sağlıyoruz. Aldığınızda, sizi imzalatır ve tüm denetimleri aramayı kabul ederler. Bundan sorumlu olmalarını istiyoruz ... programlarını bilmiyoruz.
Lee Sam

1
@ StrongBad, gerekli tüm izinler için başvuru yapacak, ödeme yapacak ve imzalayacak bir müteahhit buluyor. Sözleşmedeki gibi olduğundan emin olun. Bunu yapan müteahhitler var ... her zaman yaparlar - daha fazla ücret alabilirler ... ama sonuçta buna değer.
Ken

1
Bir yönetmelik izinlerin dikkat çekici bir şekilde gösterilmesini gerektiriyorsa (çoğu zaman olduğu gibi), iznin görünür olmadığı durumlarda iş yapan bir müteahhitin, bilgiyi bilerek ve kasıtlı olarak ihlal ettiği varsayılabilir.
supercat

5

İzinsiz bir şey inşa etmeyin !!!!

Bununla birlikte, “kod” sadece “yaşanılabilir odaların” (7 ') yüksekliğini öngörür. Banyolar, depo odaları, yardımcı odalar, koridorlar, vb. Yaşanabilir odalar değildir. Yaşanan mekânlar yaşamak, yemek yemek, yemek yapmak ve uyumak için kullanılan odalardır. (R202)

Odaları arayabilir misin: ders çalışmak, çocuk oyun odası, dolap vb.?

Ancak, yalnızca "yasal" yatak odanız varsa, evi 5 odalı bir ev olarak satamazsınız.

Oh, bu arada, yeni Kod 2018’de bitiyor (sanırım Eylül’de kabul edildi) ve aynı kuralların geçerli olup olmadığını bilmiyorum.


3
Bu operasyonda nerede yaşadığını belirtmediği için 2018'de yeni kodun yangın koduna atıfta bulunabileceğinden nasıl haberdarsınız? Eyaletler ve Şehirler, biraz değişebilen kodlar oluşturuyor, oyunda başka faktörleri de olabilir. Ancak hak sahibinin haklarıyla hiçbir şey inşa etmeyeceksin. İyi Bir Yüklenici onları alacak ya da neden bulamadığını size söyleyecektir.
Ken,

1
Oh, kullandığımız bir diğer harika oda da Work Room. Onları delirtiyor.
Lee Sam

Sık sık onlara "Bonus Oda" dediklerini görüyorum ...
Harper

Bir " çalışma " ve " çocuk oyun odası ", yaşanabilir odalara örnektir. Uygun olmayan örnekler arıyorsanız, " dolap " iyidir, ayrıca " depo ", " yardımcı oda " vb.
Tester101

2012 IRC 305.1.1, yaşanılabilir olmayan bodrum alanlarının, projeksiyonlar hariç 6 fit - 8 inçten az olmayacağını belirtti.
RomaH

3

Bu durumun tam yasallığını yerel bina yönetmeliklerinizden almanız gerekecektir.


Ancak gösterim için:

Küçük bir şehir için belediye binası müfettişi olarak çalışıyorum ve devam eden bir bodrum katı ile ilgili bilgilendirilmiş veya tanık olsaydı, şantiyeye gider ve inşaat iznini isterdim. Eğer izinleri olmasaydı, 'iş emrini durdur' derdim, temel olarak izin almadan hiçbir iş yapamazsınız. Ve istendiğinde işi bırakmalısın; Daha önce bir stop emri uygulamak için şehir polisini aradım.

İzin almama cezası yargı yetkisine göre değişir, ancak benim şehrimde izin ücretinin iki katıdır. Yani izniniz 55 dolar olsaydı 110 dolara atladı. Yapılan işe bağlı olarak, işi incelemenizi sağlayarak gerekli incelemeleri yapabiliyorum. Bu ek para.

Sonunda, Şehir sizden sonra gelebilir, çünkü mülkün sahibi sizsiniz, müteahhit değil! Nihayetinde mülk sahibi olarak bina güvenliği söz konusu olduğunda, birçok şeyin sorumlu tarafısınız. Daha az titiz / geceleri uçmak / fırtına peşinde koşmak, müteahhitler izinsiz çalışmakla iyi durumda olabilirler, ancak bir şeyler ters giderse onlar da kancanın üzerinde olmayabilir.

Ek olarak, @Ken tarafından açıklandığı gibi, evi satmaya çalışırken ya da daha sonra aşağı doğru değerlendirilirken başka sorunlarla da karşılaşabilirsiniz. Bir izin tamamlandığında ve Doluluk Sertifikası / Tamamlama Sertifikası verildiğinde, genellikle mülkünüzün değerlerini ayarladığı ve iyileştirmeyi kaydettikleri ilçeye bir kopya gönderilir; ev değeri, yatak odalarının sayısına bağlı olarak çok değişmektedir. Bir değerleme uzmanı veya ev müfettişi odaların izinsiz olarak eklendiğini tespit ederse, değerinize zarar verebilir veya alıcıların satın alma işleminden tamamen geri çekilmesine neden olabilir. İnsanlar bu izinleri oldukça sık kontrol ediyorlar.

Rahatsız edici olabilir, ancak izin almak müteahhitin sizi öldürmenize veya yatırımınızı mahvetmenize neden olabilecek köşeleri kesmemesine kesin olarak izin verir. Gelecekteki alıcıların mülkün en iyi uygulamalarla inşa edildiğini bilmelerini sağlayacaktır. Kalan yıllarınızı bu yapı içinde geçirmeyi planlasanız bile, çocuğunuzun yatırımınızın avantajlarından yararlanmasına eklenmesi izin verildiğinde daha kolay olacaktır.

Mühendisler, mimarlar ve hatta müteahhitler size asgari bir güvenlikli konut inşaatı standardı sağlamak için Uluslararası Konut Kodunu derlemek için binlerce saat harcadılar. Bıyık bükümüyle yayınlanmadı, çünkü insanlara nasıl bir şeyler yapmaları gerektiğini söylemeye başlıyoruz, ancak insanların eski ya da hatalı uygulamalardan ölmelerini engellemek için.

Bir Bina Görevlisi veya temsilcisi ile (denetçi olabilir) konuşun, sizi hedefinize ulaştırmak için alternatifler önerebilirler. Yerel yasalara aşina bir mimar kiralamak da size yardımcı olabilir.


İzinlerin ve lisanslı inşaatçıların faydalarını anlıyorum. Lisanslı bir inşaatçı kullanmanın, uygun izinlerin alınacağını ve ne zaman ve hangi izinlerin gerekli olduğunu belirlemek için araştırma yapmam gerektiğini düşündüğümü garanti etmek için yeterli olmadığına şaşırdım.
StrongBad

1
Benim şehrimde bir inşaatçının izin alacağının garantisi yok. İşi yapmak için şehir ehliyeti almak ve izin almak çok farklı mekanizmalar. Ve lisansları iptal etmek çoğu zaman en iyi şekilde kaçınılabilecek yasal bir bataklıktır. Sadece araştırmanızı yapın ve para kazanmadan önce her şeyi topraklamak ve sorular sormak için çalıştırın.
RomaH

2

Hiç kimse bir soruyu iki kez cevapladı mı? Hmmm ... yapacağız, işte gidiyoruz ...

Bu sorunuza cevap vermeyecek, ancak size yardımcı olabilir. Yapı İznine ihtiyacınız olmayabilir.

Az bilinen gerçek: kod aslında iki bölüme ayrılmıştır: 1) İnşaat, tadilat, ilaveler, vb. Ve 2) bakım ve yapısal olmayan işler. Bakım veya yapısal olmayan işler için bir Yapı İznine ihtiyacınız yoktur. Bu yüzden yeniden halı döşeme, yeniden boyamak, bina bölmeleri vb. İçin izin almıyoruz. Aynı şekilde, aynı boyutta veya daha küçükse, bir pencereyi (inşaatı) değiştirmek için izin alamazsınız. Ancak, eğer daha büyükse, o zaman daha büyük bir başlığa ihtiyacınız vardır ve bu yapısaldır.

İnşaat ruhsatı alıp almadığınıza bakılmaksızın, yine de su tesisatı ve elektrik ruhsatı almanız gerekir.

Ayrıca, kodu karşılamayan bir şey oluşturamazsınız, ancak bir Yapı İznine ihtiyacınız olmayabilir. O oda dediğiniz şey önemlidir. Bir odaya "Yardımcı Oda" diyemez, bir çıkış penceresi inşa edip yatağa koyamazsınız.

Cebri hava ısıtma sistemi, korkuluklar, korkuluklar, banyo egzozları vb. Gibi bir Kanal İzni tarafından kapsanan pek çok madde vardır. Ancak, eğer böyle bir parça kurmazsanız, bir Yapı İznine ihtiyacınız olmayabilir. (Bunun gibi bir zillion nesnesi var ve projenizi Bina Görevlisi ile görüşene kadar bilemeyeceksiniz.)

Aslında, sık sık Bina Görevlisini arayacağım (Bina Müfettişi değil, Plan Hakemcisi değil, vb.) Ve ona bir şekilde bir şey sunamayacağımı sormaya çalışacağım. O zaman kabul etmezse, çalışmasını sağlamak için nasıl değiştireceğini sorarım. Ne kadar yaratıcı olabileceğine şaşıracaksın ... bölümler hakkında soru sorduğundan emin olabilirsin. (Burada, kasabamız yeniden çatı (bakım) için bir izin gerektirmez, fakat komşu şehir bunu ister (inşaat olarak kabul ederler).

Bu arada, size ya da başkalarının size ne söylediği önemli değil ... bu yalnızca SİZİN Bina Görevlisi'nin size söylediklerinin önemi var. Çocuk Oyun Odası'nın yaşanabilir bir yer olmadığını söyleyen her Bina Görevlisi için olduğunu söyleyen birini bulabilirim. Böylece, her şeyi bildiğiniz gibi hareket eden İnşaat Departmanına girmeyin. Sorular sorun ve ne yaptığınızı bilmelerini sağlayın. Yardım etmek için oradalar.

Maalesef ... bu konunuzdan çıkış yoludur ... Her zaman asıl konudan sapmak için eksi izler alıyorum, ancak bunun yardımcı olabileceğini düşündüm.


1
Evrensel olarak uygulanabilir bir kod yoktur. Bu nedenle "kod" ve içerisindeki spesifikasyonlara referansınız birçok okuyucu için yanlıştır. Benim şehrimde, boyasız hemen hemen her şey için izin almalısın.
statueuphemism

Benden aşağı oy yok. Tüketici olarak zorlaştıran tam da bu delilik. Belirlemeye çalıştığım, işin ne zaman ve neye izin vermesi gerektiğini söylemesi için lisanslı bir yükleniciye güvenip güvenemeyeceğim.
StrongBad

@StrongBad Çalışmalarınızın izin gerektirip gerektirmediğini belirlemenin en iyi yolu şehri veya ilçeyi aramak ve kendinize sormaktır. Ardından verdikleri cevabı müteahhitlerinizin verdiği cevaplarla karşılaştırabilir ve buna göre kiralayabilirsiniz.
mmathis
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.