Çit yerine kapı için hangi yapısal elemanlara ihtiyaç vardır?


4

Yaklaşık olarak (5 'x 5') boyutunda bu çit panelinin yerine bir geçit inşa edeceğim.

 • Şu anda, sol taraftaki evin cıvatalı 2x4 var.
 • Sağ taraf dikey çit paneline tutturulmuştur (bir direk asılı değil).
 • Görmesi zor ama panel sağ taraftaki direk arkasında yaklaşık 6 ".
 • En altta etrafında bir çerçeve bulunan bir bodrum penceresi var, bu yüzden paneli geri koydukları ve direği asmadıklarına inanıyorum.
 • Kapının hangi yöne açılacağı benim için hiç önemli değil.

Benim sorularım?

 1. Bir kapıyı asmak için neye ihtiyacım var?
  • 4x4 yayın oluşturmak için soldaki köşeye 2x4 daha ekleyebilir miyim? Yoksa evden çıkıp 4x4 ile değiştirmem gerekir mi? Yeni 4x4 için gecikme cıvata deliklerini tekrar kullanabilir miyim?
  • Sağ tarafta, kapının diğer tarafının tutturulacağı bir direk ayarlamalıyım.
  • En düşük direnç yolunu arıyorum ama hala geçidi tutacak yapısal bütünlüğe sahip.

görüntü tanımını buraya girin


Menteşeler nerede? Menteşeleri olmalı. Ne zaman biri ahşap veya ahşaptan başka bir şeyle çalışıyorsa, ASLA çivi kullanmayın. Her zaman vida kullanın. Çivileri çıkarın ve vidaları kullanarak tekrar takın. 'Yıldız sürücü' diye adlandırılan bir vida var ... kendini tahtaya doğru çekiyor. Çıkarması kolay. Ahşap ataşmanlar sıcaktan, soğuktan, kurumuş odunlardan, ıslak odun şişmesinden etkilenir ... vidalar SADECE kapıyı ahşabın ahşabına tutturmak için kullanılır! Menteşeler nerede? Bu kapıyı 4X4’e MENTEŞE veya 4X4’e bağlı bir 2X4’e sahip olmalısınız. Üç menteşe, yağmalama. Sol tarafta bir mandala ihtiyaç vardır.
fırtınalı

İpuçları için teşekkürler ama bu sadece panel. Ondan bir geçit yaratacağım. Hangi yapısal unsurların gerekli olduğunu soruyorum. Lütfen yukarıdaki sorulara bakınız.
dre

Soldaki 2x4'ün evinizin çerçevesine nasıl sabitlendiğine bağlı, ancak siding'deki sabit tork için endişeleniyorum (sallanan bir kapıyı tutmak bir çit panelinin bir tarafını tutmaktan çok daha zordur). Özellikle yeşil okunuzda durursa; Bunun fiziği gecikme cıvatalarına çok fazla kuvvet uygular. Sağdaki yeni bir yazı kesinlikle işe yarayacak; veya belki de sadece mevcut direğe kapıyı menteşe edebilir ve mevcut sol direğe kilitlemenin akıllıca bir yolunu bulabilirsin (belki 2x4? ün üzerine 2x10 vidalı).
Robert Nubel

Ben hiç bağlı olduğu gerçeğini sevmiyorum ama basit arıyordu. Öyleyse, sağdaki toprağa bir 4x4 direk, sonradan bir 2x4 veya sonra durmak için sola menteşeler takın?
dre

Sol tarafta göremiyorsunuz, ancak bodrum katında bir pencere var olup olmadığına emin değildi.
dre

Yanıtlar:


1

Pencere tıkanıklığını gidermek için kapıyı boyutlandırın. Görüntüden bir 4x4 direk gibi göründüğü için dış tarafa yaslanıp düzleştirilmesi pencereyi temizlemek için yeterlidir, ancak iyi bir ışık varsa o zaman daha fazla boşluk bırakmanız gerekir. Ayrıca, daha dar bir kapı görsel olarak daha iyi görünecektir. Eğer bu 6 'yüksekliğindeki bir çit ise, 4' genişliğindeki bir kapı tipik olacaktır (1.618 altın oranına yaklaşır). Dış tarafa köprü yapmak için daha küçük bir panel kullanılacaktır.

Kapı eşiği, her iki tarafta da yere gömülü direklerle tutturulmalıdır. Kapılar ağır ve çok fazla suistimal alıyorlar. Kapınızı ya evinize ya da bitişik çitlere tutturmamanız akıllıca olur. Bu menteşe tarafı ve mandal tarafı için de geçerlidir.

Evin tarafında küçük bir panel bulunan daha dar bir kapı inşa ederseniz, panelin bir tarafını ( geçit yerine değil ) takmak için 2x4 şeridi yeniden evinize kullanmak iyi olacaktır . Bu da taraftaki yama deliklerini önler.

İşte profesyonellerin çit kapısı üzerinde çok benzer bir durumda yaptıkları. 4x4 postaya eklenmiş küçük bir panel ile 6x6 yazı tarafından çerçevelenmiş 4 ft'lik bir kapıya bakıyorsunuz. Buradaki toplam açıklık 7 fit'tir. Bunlar, toprağa 3 fit gömülmüş 9 fit direk, kuru dolgulu çimento altlıklarıdır. İki uç direk mevcut çitlere ve eve yassı şekilde gömülmüştür (kazmak istediğim delikler değil).

Kapıdaki A-çerçeve desteklerine dikkat edin. Bu, mevcut çit panelinize yerleştirmeniz gereken bir şey. Daha basit bir Z-çerçeve desteği de oluşturabilirsiniz. Ancak doğru yolu gösterdiğinden emin olun. Soldaki menteşeleri olan resimdeki kapı için, ahşap bir Z ayracı Z harfine benzemelidir. Sağdaki menteşelerle Z harfinin ayna görüntüsünü oluşturacaksınız.

Çit Kapısı (arka görüş)


0

komşunun çöp ekranlarını eşleştirmek için evin yanındaki kapıBu diğer cevap olağanüstü görünüyor. Ama daha önce başladığın şeyi kullanmaya çalışırken bıçaklayacağım.

Evin hemen yanında betona tutturulmuş sağdaki ile eşleşmek için 4X4 direk gerekir. ASLA bir şeyi evin kendisine bağlamak istemezsin. Kendim 6X6 direkten daha azını asla kullanmam. Temel olarak estetik için. 4X4 yapısal olarak gayet iyi.

Kapınız için yapısal olarak asgari bir iş yapmak için evin sağ alt köşesinden sol üst köşeye kadar giden 2X4'e ihtiyacınız var. 3 menteşe kullanırdım. Bu geçidin bu diğer resmi harika ama geçit panelinizi biraz tekrarlamanız gerekecek. Kapama donanımı evin en yakın sol köşesinde olacak ve eve değil, ayrı bir 4X4'e bağlanacaktı. VIDALARI kullanın. Çivi ve tahta hiç bir anlam ifade etmiyor. Direklerinizi ayarlamak için beton kullanın, direk ankrajlı sonatüpler sonatüpün betonunda ayarlanan son işlem tüpü kadar sağlam değildir. Paranızın karşılığını aldığınızdan emin olun yoksa kapınız başınızı ağrıtır. Asla kaçırmak istemediğiniz böyle şeyler, evin değerini çok düşürür.

Ve şimdi gördüm ki sağ tarafta direklere değil çit teline tutturuyorsunuz. Kapının her iki tarafında da bir yazı olmalı. Menteşelerin hangi tarafına takılacağını seçebilirsiniz. Menteşeler için sol tarafı kullanırsanız, 2X4 kapınızın sol alt köşesinden sağ üst köşeye gitmelidir. Evinize bağlı 2X4'ü geri alın. Bu mantıklı olacak gibi görünüyor ama ASLA evine herhangi bir yapısal malzeme yapıştırmamanın zor bir kuralı var. Yapmaya çalıştıysanız, izin için bile geçmeyebilirsiniz. Panelinizin biraz tekrar yapılması gerekecek ancak daha sonra değil, şimdi bu soruyu sorduğunuza sevineceksiniz!


0

4x4 yayın oluşturmak için soldaki köşeye 2x4 daha ekleyebilir miyim? Yoksa evden çıkıp 4x4 ile değiştirmem gerekir mi?

Görev yerinizi evinize takarken, görev yeriniz evden kopmaya başlarsa, şimdi dış cephe kaplamanıza, buhar bariyerlerine ve altındaki her şeye zarar verdiğinizi anlayın. Betonun içindeki 4x4'e zarar verirseniz, onu çekip yenisini takın. Onarımı ve / veya değiştirilmesi çok daha kolaydır.

Menteşe tarafınız için iki kat 2x4 kullanmaya ÇALIŞMAYIN. 4x4 yapısına ihtiyacınız var. Kapının ağırlığını taşıması gerekir.

Sağ tarafta, kapının diğer tarafının tutturulacağı bir direk ayarlamalıyım.

Diğer taraftaki 4x4 iyi olmalıdır. Mandal tarafının sadece geçidi durdurması gerekir

Bu haftasonu yaptığım basit bir Z-frame. Açılışınızdan daha küçük ama bunun bir DIY bakış açısından nasıl gittiği hakkında bir fikir vermeli. Betona yerleştirilmiş iki adet 4x4'üm var (dayanak için 18 "), iki adet galvanizli menteşe ve bir adet galvanizli mandal.

görüntü tanımını buraya girin

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.