Süpürgelikler kurulurken çiviler ne kadar uzakta olmalıdır?


9

Süpürgeyi kurmak için çivi / brad tabancası kullanıyorum. Tırnakları ne kadar uzağa yerleştirmeliyim? Bazı saplamalara çarptığımdan emin olmak istiyorum, ancak tüm saplamaların tam olarak nerede olduğunu bulmak için zaman ayırmak istemiyorum, bu yüzden onları biraz daha yakın yerleştirmek daha iyi görünüyor.


4
1 saplamayı bulun ve geri kalanını vurmak için merkezde 16 "ölçün (genellikle).
Steven

Yanıtlar:


11

Süpürgeyi genellikle her iki tarafta bir çivi ile yerine sabitleriz ve sonra damızlık sensörlü çivileri buluruz, giderken süpürgeye işaretleriz.

Alternatif olarak, her 12 inç'in yeterli olacağını düşünürüm. Ayrıca süpürgeliklerin üstünü boyanabilir lateks kalafatla dolduruyoruz (bu daha sonra tozlanmaya yardımcı oluyor) ve bu da süpürgeyi duvara tutmaya yardımcı oluyor.

Ayakkabı kalıplama ile (özellikle 2. katlarda ve kiriş yapılarında iskele ciddi şekilde tavsiye ederim), çivi ilk önce süpürgeye girdiği için önemli değil.


1

Eğer dibe yakın çivi yaparsanız, genellikle duvardaki saplamaların altındaki horozontal tahtalara çarpabilir ve bu nedenle herhangi bir yere çivi koyabilirsiniz. Onları her 16 inç veya 2 feet'e bir koyardım. Tahtanın üst kısmına yakın çiviler bulmak için bir saplama bulucu kullanmanızı tavsiye ederim. Bir saplama bulduğunuzda, her 16 inçte bir bakmayı bilirsiniz.


1

Bu tür süpürgenin yüksekliğine bağlıdır. Duvar boyunca alt 2X4 çivileme ile alabilirsiniz küçük şeyler. Bu durumda her 16 ila 24 "- hareket etmeden duvara sıkı tutulması için yeterli. Zeminlerde veya duvarlarda çok fazla düzensizliğe sahip eski bir eviniz varsa, daha fazla dikkat gerektirecek ve bu hep birlikte başka bir tartışma olabilir Büyük süpürgelik (3 1/4 - 5 1/4 "gibi birkaç inç kadar yol boyunca saplamalara da çarpmak gerekir. Bildiğiniz sürece altta her 24" ile her 16 "üstüne vururdum alt plakaya isabet ediyor.


0

Çoğu zaman eski taban kapalıyken genellikle levha kaya dibinde çiviler olup olmadığını görebilirsiniz. kalafat işaretini kaplayacak.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.