Doggy bir kapıyı davetsiz misafirlerden nasıl koruyabilirim?


9

Biz bir köpek kapı monte böylece biz iş / uzakta iken bizim banyoya gitmek zorunda zaman bizim köpek dışarı / dışarı gidebilirsiniz. Arka bahçedeki çitlerle çevrili içeri girmemize izin verir. Kapılar çıkmaza girmiş, ancak açıkçası bu, evi belirlenen davetsiz misafirlerden tamamen korumuyor. Birisi çitimizi ihlal edecek olsaydı, davetsiz misafir köpek kapımıza kolayca sığabilir. Kolayca girebileceğim kitle birlikte verilen kapak dışında, bir köpek kapısını istenmeyen müdahalelerden korumanın iyi bir yolu nedir?


1
Davetsiz misafirleri avluya girmeden önce durdurun. Elektrikli bir çit takın .
Tester101

4
Sürgü üzerinde çıkarılabilir bir başparmak dönüşünüz olmasını sağlamanızı tavsiye ederim. Bu şekilde içeri girseler bile kolayca dışarı çıkmak için kapıyı açamazlar. TV'nizi köpek kapısından alacaklarını sanmıyorum :)
Steven

10
Köpek yeterli değil mi? Birinin girmesi için yeterince büyük bir köpek kapısına ihtiyacınız varsa, köpeğin davetsiz misafirleri dışarıda tutmanın iyi bir yolu olacağını düşünürdüm.
auujay

1
Doğru zihniyete sahipsiniz, ancak hiçbir yaşanabilir evin davetsiz misafirlere karşı geçirimsiz olmadığını unutmayın.
Freiheit

2
Kimse '45 kalibrelik tabanca' ile cevap vermedi şaşırttı;)
Styler

Yanıtlar:


13

Kapıyı sabitlemeyi unutun ve hareket sensörlü bir güvenlik sistemi kurun. Etiketleri dışarıda bir güvenlik sistemi olduğunu söyleyerek koyun (bazı insanlar sadece etiketleri koyarlar ve gerçek bir sistemi yoktur).

Kilitleme mekanizmalı bir kapınız olsa bile, birisi onu yenmeyi başarırsa (örneğin, açmayı başarırsa) veya kilitlemeyi unutursanız, yine de alarmın çalmasını sağlarsınız.

Çoğu hareket sensörü "evcil hayvan güvenli" dir, çünkü aslında tetiklemek için 40 lbs veya 80lbs gibi bir şey alır (bir derecelendirmeye sahiptir ve farklı boyutları vardır, bu yüzden bir fino köpeğiniz ve daha büyük bir taneniz varsa daha düşük bir puan alabilirsiniz. Eğer harika bir dane varsa).


3
Her zaman evcil hayvanlarınız varsa onları biraz daha yüksek hedeflediklerini düşündüm, bu şekilde yere yakın bir şey yola çıkmadı mı?
Steven

@Steven: Hayır. Hareket sensörleri, gönderdikleri iki set "ışın" a sahiptir ( bu şekilde ) ve temel olarak alarm yalnızca her iki ışın tetiklendiğinde kapanır : bir köpek veya kedinin asla bir insan iradesiyle her iki bölgeyi de aşar. Evcil hayvan bağışıklık dedektörleri hayvanın büyüklüğüne göre derecelendirilir ve bu ışın aralığını belirler (ağırlık derecesi ne kadar yüksek olursa, ışınlar birbirinden ne kadar uzaksa ve onu ayarlamak için o kadar fazla hareket gerekir).
gregmac

Papağanlar PIR hareket dedektörlerini bozmada oldukça etkilidir. Kanat açıklığı olmalı. Biz bir öğle yemeği iş yerinde vardı ve her sıklıkta 911 çağrı olsun. Alarm şirketi muhtemelen bununla nasıl başa çıkacağını bilecektir.
Fiasco Labs

11

Sadece köpeğin giydiği yaka birkaç metre içinde olduğunda kapıların kilidini açarlar.

Bu ürün var: http://www.petdoors.com/cat-mate-electronic-cat-doors.html . Bu bir kedi kapısı, ama aynı prensipte çalışıyor. Ayrıca, bunların çoğu 'onyl kalkışlarına izin' veya 'sadece gelenler' olarak da ayarlayabilirsiniz. - durumunuz için geçerli olmayabilir, ancak bilmek iyidir.

Ayrıca, güvenlik planınızı takdir ederken, bunun gerçekten sadece çocuklara karşı bir caydırıcı olduğunu unutmayın - insanlar isterse, dikkate alınmayacaklar.

Kedi kapısı


Hırsızın sadece yakayı almasını engelleyen nedir?
Freiheit

5
Ya da köpeği kapının yanında mı tutuyorsun? Bu daha çok "haşarat" ın içeri girmesini önlemek içindir. Kedisinin "hediye" getirip getirmediğini görmek için bunu bir kameraya bağlayan bir adam vardı ve eğer kapı açılmadıysa. Bulabilir miyim bakacağım.
Aaron


1
@Freiheit - Hırsızın sadece bir pencereyi kırmasını önlemek için ne var?
Shauna

Um, cam kırılma sensörleri? Ev güvenliğinden bahsediyorsak, muhtemelen zaten bir ev sistemi var, ancak köpek kapılarını davetsiz misafirlere karşı korumak çok zordur.
KeithS

5

Büyürken, garajımıza köpek kapısında basit bir sistem vardı, açıklıktan biraz daha büyük olan 1/4 "kalınlığında çelik levha ve iki tarafta ve kapının altında bir dizi ray vardı. Biz uzakta olduğunu ve kapıyı sabitlemek istedim, biz sadece arkadaki kolu ile plaka slaytlar içine kaydırdı ve bir çile üzerine aşağı çevirdi.


4

Köpeğe bahçede kendi kulübesini sağlayın, böylece evinize erişmesi gerekmez. Ya da bir 2nd dış kapı ile oda ve geri kalanı arasında çok güçlü kapı var senin evde o odaya köpek sınırlamak ve evin diğer kısımlarına bir alarm sabitleyin.


3

Kapınız bir duvara monte edildiyse [SADECE] - ev deposuna gidin ve köpek kapısının tepesinden [zemine] yaklaşık 2 "daha kalın ve yaklaşık 12" daha uzun bir metal direk alın. Köpeğinizin köpek kapısına sorunsuz bir şekilde girip çıkmasına izin vermek için yaklaşık olarak yeterince uzakta bir 2 1/2 "kalın delik açın, ancak bir kişinin vücudunu alamayacağı kadar yakın. deliği, köpek kapısının ortasına hizalayın, direği deliğe kaydırın ve quikcrete ile doldurun. köpek kapısından.


1

Zemindeki direğin bir varyasyonu biraz daha ayrıntılıdır, ancak garaj zeminde bir çatlak veya başka bir hasar yaratma olasılığı daha azdır. Garaj duvarına paralel ve kapağın açılmasına ve köpeğin Duvar, köpek kapısının yüksekliğinin yaklaşık 1 1/2 katı ve yukarıda tarif edildiği gibi genişliğin ve kaymanın yaklaşık iki katı idi. Daha sonra duvar, orijinal duvara dört yerde 2X4 "parantez" ile sabitlendi; her iki tarafta üst ve alt orijinal garaj çerçevesine vida vidaları ile. Kulağa karmaşık geliyor ama çok basit, ucuz ve etkili.

İlginç bir şekilde, mahalle kötü ve köpeği vefat etti ve dışarıda küçük zincir bağlantı çitli köpek kapısı hala bir saldırı caydırıcısı gibi davranıyor. SW Virginia'da bir uyuşturucu rehabilitasyon yerinin yakınında yaşıyorum ve mülkümde ve açık garajımda birkaç kez dolaşan karakterler uyuşturmuştum. Bir keresinde eve bağlı bir köpek koşusu ve benzer bir köpek kapı sistemi koyduğumda, garajımda daha fazla garip yok. "Labirent" (torunum dediğinde) eklenmesi yaklaşık bir saat sürdü ve bana kullanılan kontrplak, iki dolardan daha az bir 2X4 ve bir avuç 1 / 2X3 lag vida maliyeti. Sanırım Lowe'ye iki ya da üç dolar daha verdim.


Bir fotoğraf veya çizim faydalı olabilir.
Tester101
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.