Bir AC adamı bir sistemi kontrol ederse ve onu% 100 soğutucu akışkandan bulursa, bir sonraki doğru adım nedir?


12

Komşu AC onarım elemanımızın ziyaretiyle ilgili bir çeşit fizibilite takibi yapıyorum. O bizim sistem kontrol ve tamamen soğutucu dışında bulundu. 7.5 lbs ekledi.

Bazı cevapları gördükten sonra buna daha fazlasını ekleyeceğim, ancak doğru şeyi yapıp yapmadığını veya daha fazlasını yapması gerekip gerekmediğini bilmek istedim. Soğutucu dışındaydım, o yüzden tekrar doldurdu. Açık ve kapalı görünüyor ama ...

Düşüncelerinizi çok isterim.

Düzenle 1

Vaov! Bu kadar trafik almasını beklemiyordum. Her durumda, sorumu cevaplamak için harika bir iş yaptınız. Tam hikaye, dediğim gibi, AC'm soğumayı bıraktı, ancak ünite bildiğim kadarıyla iyi çalışıyordu. Bölgemiz için çok iş yapan ve NextDoor'da ağız geri bildirimi iyi bir kelime olan mahalle adamım aradım. Freonumun dışarı çıktığını gördü ve tekrar doldurdu. 7.5 lbs freon. Bir ay sonra tekrar soğumayı bırakır. Dışarı çıkıp baktım ve o freonun yarıya indiğini söylüyor. Birimin kendisi 1999 birimidir, bu yüzden gerçekten şey değiştirme zamanı geldi. Son birkaç yılda, bakım için yılda en az 600 $ harcadım, bu yüzden bu birkaç yıl içinde kendini amorti edecektir. Üniteyi toplamda 3 kişi inceledim ve 2 tanesi iç ünite (kondenser bobini veya başka bir şeyle ilgili bir sorun belirledi). t Terminolojinin kesin olarak bilinmesi). Tüm bunlardan sonra, ilk adamın özellikle freon tokat kurması ile, önceki ay daha fazla araştırma yapması gerektiğini hissettim.

Sonunda 14.5 SEER ünitesi için 8 SEER ünitesini değiştirdim. Umarım bu beni elektrik faturamda biraz kurtarır. Ben bu kaydedebilirsiniz başka yollar içine arıyorum, ama bu başka bir iş parçacığı için bir soru.

Teşekkürler!


24
Bir sistemi bariz bir sızıntı ile doldurmak benim için sorumsuz görünüyor. Ozon yıkım günlerinin ötesindeyiz (Freon değil), ama yine de ... atık ve kirlilik çoğu insanın kabul ettiğinden çok daha fazla sorun.
isherwood

3
Soğutucu akışkan bir sıvı olması, onun bir sarf malzemesi olduğu anlamına gelmez. Bitmemelidir.
Harper - Monica'yı

13
Sahtekarlığı bildirin. 1) Hiçbir soğutucu akışkan sizin için hemen algılanamaz (AC'de havayı hiç soğutmaz). 2) Sızıntıyı bulmaya çalışmadan eklemek çok çirkin.
Joshua

2
İlk adım sızıntıyı bulmak olmalıdır.
Hot Licks

Umarım "soğutucu" su ve küçük bir su soğutmalı şey hakkında konuşuyorsun ...
user541686

Yanıtlar:


25

Sistem hala basınç altındaysa, doğru miktarda soğutucu akışkan ekleyebilir ve sistemi tekrar çalıştırabilirsiniz. Bununla birlikte, doğru düzeltme, sızıntıyı bulmak, sızıntıyı düzeltmek, emme ve tahliye filtresi kurutucuları eklemek, sistemi boşaltmak, ardından soğutucu akışkanla şarj etmek olmalıdır. Sadece soğutucu akışkanla yeniden şarj etmek, servis şirketine, sistemi tekrar şarj etmesi için başka bir servis çağrısını garanti eder; Seçeneklerinizi açıklar ve karar vermenize izin veririm. Ünitem 19 yaşında ve hiçbir sızıntısı yok ve soğutucu akışkan eklemek zorunda kalmamıştı. Benim için ne büyük bir maliyet tasarrufu.


Elbette uzun vadeli maliyet tasarrufu. Peki elektrik tüketimi ne olacak?
PNDA

11

"Sisteminiz tamamen boş" diyen bir AC adamım vardı ve bir takip planlaması gerekiyordu.

Sonra, ertesi gün, aynı adam dışarı çıktı ve gece boyunca anladığını söyledi! Sorundan uzaklaşmak zorunda kaldı ve sonra akşam yemeğinde ona geldi: O kafa ünitesinde eski bir üç konumlu valf var ve üç pozisyon: Run, Off ve Test. Çoğu yeni vana sadece Çalıştır ve Kapat (ve Test Etmeleri gerekiyorsa Çalışırken test ederler). Bu eski kurulumda, Çalıştır'a sahipseniz ve basınç dişlisi ile Test etmeyi denerseniz, düz sıfır okur.

Böylece çözüm, bu üç konumlu valfi test için doğru konuma çevirmekti. Sonra sistemimin soğutma suyuna sahip olduğunu gördü ve sorun gerçekten bir fünye! Şimdi tüm AC adamlarını bu üç konumlu valf hakkında uyarmayı biliyorum.


ne??? Bir kafa ünitesindeki 3 konumlu valf nedir?
d.george

Sizin durumunuzda, bunu tam bir miktarla dolduramazsınız. Miktar zaten orada olduğundan, oldukça hızlı bir şekilde taşacaktı.
Mast
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.