Bir ev ile bağlı bir garaj arasındaki duvar “dış duvar” olarak mı inşa edilmiş?


9

Bağlı bir garajım var. Garaj ve yaşam alanı arasında dışa dönük bir kapı vardır.

Tüm duvar, kaplama, genişlik vb. Kadar bir dış duvar olarak mı inşa edilmelidir? Bunu tanımlayan bir kod standardı var mı?

Oregon, ABD'deyim, ancak genel bir cevap arıyorum.


1
Evet, en önemli nokta (kod dikte edip etmesin) duvarın yangına dayanıklı olması gerektiğidir. Garajda bir yangın başlarsa, ev sakinlerinin kaçması için zaman istersiniz ve FD'nin evi kurtarabilmesi için bir şans istersiniz. Bununla en son uğraştığımda, müfettiş, mevcut katman üzerinde ikinci bir alçıpan katmanı gerektirdi, eklemler sendelendi ve tüm açık çerçeveler en az bir katmanla kaplandı. Üstte ve köşelerde oldukça sıkı bir conta. (Ama bu yaklaşık 25 yıl önceydi ve
hafızam

Yanıtlar:


11

Hayır, ev ve garaj arasındaki duvar bir iç duvar olarak tasarlanmış ve inşa edilmiştir. ANCAK, bir yangın duvarı. Oregon'daki kodunuz 1) boşluklar arasında yangına dayanıklı kapı ve 2) yangına dayanıklı duvar "montaj" ve 3) yalıtım gerektirir.

1) Kapı, sağlam bir çekirdek kapı ve masif ahşap bir çerçeve (uygulanan bir durdurma ile bir çerçeve değil) olabilir yangına dayanıklı kapı ve çerçeve olmalıdır. (Bkz. R302.5.)

2) Duvar, duvarın GARAJ tarafında bir 1/2 "alçıpan tabakasına ihtiyaç duyar ... duvarın diğer tarafı önemli değil ve yaşanabilir odalar varsa garajın tavanında 5/8" alçıpan garajın üstünde. (İnşaat departmanı, mengene değil, garajda başlayan bir yangından endişe ediyor. Evi koruyorlar.) (Bkz.Tablo 302.6.)

3) Bina zarfı için yalıtım gereklidir.

Bu duvar için perde duvar, yapısal duvar, vb. Dahil olmak üzere başka Kod öğeleri gerekli değildir, ancak garajın doğrudan bir uyku odasına (yatak odası) açılamayacağını unutmayın.


7

IRC R302.6 uygulanabilir ayırma gerekliliklerini önceden tanımlamaktadır - 1/2 "alçıpanı garaj tarafı kaplaması olarak uygulama için kabul edilebilir olarak adlandırırken, R302.5 katı ahşap veya metal bir kapı gerektirir 1 3 / 8 "veya eşdeğer olarak, bir ev-garaj kapısı için 20 dakikalık bir yangın derecesi - 1/2" alçıpanın bitirme değeri ile hemen hemen aynıdır -.

Yani, bildiğim kadarıyla söyleyebilirim, hiçbir , bir ev garaj ayrılması için standart iç olmayan taşıyıcı duvar inşaatı kullanabilirsiniz kapı ve garaj tarafı alçıpan karşılamak Kodu sağlanan ve ev yapısı buna izin verir. Benim evdi Ancak, ben çok daha muhafazakar gidip 60 dakikalık puan kapı ve çerçeve yanı sıra 1 saatlik yangına dayanıklı / duman bariyer inşaat kullanırım - ev / garaj duvarı olduğu amaçlanan olmak bir çeşit ateş teli ve 1 saatlik bir yapı standart bir duvardan çok daha pahalı değil.

Tabii ki, bu ev / garaj ayrımı tipik olarak bina zarfının bir parçası olduğu için, bu da termal, hava ve su / buhar bariyeri olarak işlev görmesi gerektiği anlamına gelir, bu da yalıtılması ve bariyerle kapatılması gerektiğini ima eder. .


1
OP'nin sorusunda belirtildiği gibi gerçek gereksinim ("zorunlu") ve "zorunlu" arasındaki farkı ele almak için +1.
Jimmy Fix-it

Ve garajı ev ile aynı sıcaklıkta tutan garip bir kişi değilseniz, duvarda da yalıtım olmalıdır. Isıtmalı garaj (benim için), orada çalıştığınız için ısıyı kranklamadığınız sürece donmanın biraz üstünde anlamına gelir.
Ecnerwal

2

Konut duvarına giden garaj, bir ayırma duvarı ve şartlandırılmış alanın zarfının bir parçasıdır. İki doluluk sınıflandırmasını ayırdığı için, bina kodunda veya konut kodunda bulabileceğiniz bir matrise göre bir yangın ayırma düzeneği gerektirir. Yangın derecesi, hava sızdırmazlığı ve otomatik bir daha yakın olan nominal bir katı çekirdek kapısını gerektirir. Bunun nedeni "dış" olduğu düşünülmez. Bir dış duvarın kesin bir tanımı yoktur. Bina zarfı genellikle dış yüzeyleri ifade eder. Ancak, bazı durumlarda zarfı ve dış duvarı iki farklı montaj olarak kullanabilirsiniz. Örneğin, bir güneş odası veya bir atriyum dış yüz olabilir, ancak bina zarfı olamaz. Genelde zarf, hava membranı (keçe kağıdı) ile bitmiş iç yüzey arasındaki düzenekle eşanlamlıdır. Bu, bir çatı katı, alt zemin ve elbette bir garajda olduğu gibi bir montaj öğesi olarak kapalı havayı içerebilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.