Bir levha altındaki drenajlar için kaç tane havalandırma deliği gerekir ve hangi konumlar vardır?


5

Döşeme altında tesisat için bir yerleşim üzerinde çalışıyorum. Şu anda sadece temizliği sağlayacak tek bir havalandırma yığını kullanarak sistemi havalandırmayı planlıyorum. Bu sınavı geçecek mi, yoksa doğrudan her tuzaktan havalandırmam mı gerekiyor?

sıhhi tesisat düzeni

Güncelleştirme:

Meselenin bir kısmı, karşılaştığım sıhhi tesisatın monolitik levhamın temelinde olması. Tek bir havalandırma deliğine almak için döşemedeki tuvalet sıhhi tesisatının bir kısmıyla ilgili herhangi bir sorun var mı?

sıhhi tesisat düzeni v2


Gezegendeki neredesin?
mmathis

Virginia, ABD'li
Dan G Nelson

Yanıtlar:


2

Güncelleme Awnser:

Güncellenmiş düzeninizle ilgili birkaç sorun var:

  • Islak havalandırmada, tuvaletin bağlanan son armatür olması (veya simetrik bir bağlantı parçası ile bağlanması) gerekir. Güncellenen taslak, tuvaletin alt tarafını birbirine bağlayan duşa sahiptir. Bunu düzeltmek için, 3 "çift tişört takmanız gerekir (yataydan dikeyye 90 °, dikeyden yatayya iki 45 ° 'ye kadar değişebildiğiniz için wye ve 45 °' ye ihtiyacınız yoktur.) tuvalete bağlanır ve diğer taraf duş alırken meşgul olur, buna bazen 'direk üzerine lazımlık' denir.

  • Duştaki dikey mesafe, kodunuzun izin verdiğinden fazla olabilir, bu, p-tuzağının yukarı kaldırılmasıyla yukarıdaki revizyonda ele alınacaktır.

Güncellenmiş Banyo Hijyen Düzeni

Ayakların içine boru döşemek, yerel yetkilinize bağlıdır. Burada , boru ve beton arasında bir miktar ayrılmaya izin vermek için boru eşik contasına (~ 1/8 kalınlıkta köpük sargısı) sarılı olduğu sürece, gerekirse bunu yapabiliriz .

Orijinal cevap:

Birkaç değişiklik yapardım:

  • 45 ° bağlantı parçalarının bir kısmını ortadan kaldırarak lavaboya daha doğrudan bir rota atın (bu, sıkı dönüşlerin çoğunu ortadan kaldırır ve tıkanma olasılığı daha düşük olmalıdır)

  • Dikey lavabo ve havalandırma borusunu bir "3" dikey boruya birleştirin (tüm fikstürler için ıslak havalandırma oluşturun)

  • Duştaki s tuzağı ortadan kaldırın ve bir tuzak kullanın

İşte yukarıdaki değişikliklerin bir taslak:

Banyo Sıhhi Düzeni

Bu Kanada’da kodlama yapmak olacaktır ancak nerede yaşadığınızdan ve kodlar arasındaki farklardan emin değilim. Çoğunlukla, ABD'deki kodlar küçük farklılıklar ve farklı terminolojiyle Kanada'ya yakındır.

Evinizdeki / binanızdaki tek tesisat bu ise, tipik olarak bu büyüklükte bir ana havalandırma aradığı için, havalandırma deliğinin 3 "çatıya kalması için bir kod gerekliliği olabilir.


Yardım için teşekkürler. Soruma açıklama içeren bir güncelleme ekledim.
Dan G Nelson

0

Şahsen en az iki delikim olurdu. Tuvaletin hemen arkasında ve resimde gördüğünüzde bir havalandırma deliği olurdu. Ancak havalandırma ve demirbaşlar arasındaki mesafeyi bilmediğim için kesin olmak zor. Mesafeye bağlı olarak menfezi hareket ettirmeniz gerekebilir. Ve aynı çaptaki boruyu ana gövdede duşa kadar tutmanızı ve resimdeki gibi azalmamasını öneririm. Ayrıca duş alırım arkamdaki hattımın sonuna taşınır ya da belki bir temizlik eklerdim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.