İkinci (sahte) tavanda vantilatör desteği


5

Evimin en üst katındaki yatak odasına monte etmek için bir tavan fanı ( bu model ) satın aldım. İhtiyacım olan tek şey , kaçınılmaz inşaatçı sınıfı kutuyu değiştirmek için fan sınıfı bir güçlendirme desteği ve tavan kutusu ( örnek ) olduğunu varsaymıştım .

Bir zamanlar mevcut tavan kutusunu söküp içeriye bakmak üzereyken işler biraz daha ilginçleşti. Tavan arası kirişler ve izolasyon yerine kendimi yaklaşık 8 inç yüksekliğinde, üstünde ikinci bir tavan bulunan boş bir alana bakarken buldum. Evim 2005 yılında önceki sahipler altında tam bir tadilattan geçti; Sanırım mevcut patlamış mısır tavanındaki asbest düzeltmesiyle uğraşmak yerine ikinci bir açılan tavan döşemeye karar verdiler. Yani gerçek tavan yapım şöyle gözüküyor:

görüntü tanımını buraya girin Sınırlı görüş noktamdan (cep telefonunu kutu deliğine sokup etrafa göz atarken) tavandan geçen ince metal kirişler görebiliyorum. Görünür tavan alçıpanı bu kirişlere vidalanır. Kirişler yaklaşık 2 santim boyunda ve yapısal değiller - Onları elimle itip biraz esnek hissediyorum. Eski tavan kutusu, metal kiriş kullanılarak bu kirişlere asıldı ve daha önce yerinde bulunan 10 lb'lık ucuz bir aydınlatma armatürü için uyguntu, ancak bunun tavan vantilatörü için uygun olduğunu sanmıyorum.

Şimdi, görünür tavanı yırtmadan ya da (muhtemelen asbest yüklü) eski patlamış mısır tavanı ile karıştırmadan, fan için uygun desteği nasıl kurulacağını merak ediyorum. Burada da çalışabilecek kiremit tavan için tasarlanmış bir ürün buldum ( bağlantı ) - tavan arasına girmek, iki tavan kirişine bir destek tutturmak ve kutuyu bu desteğe asmak fikri Yanal stabilite için alçıpan destek kirişleri ile temas etmek için yan destekler.

Benim sorularım:

  1. Bu fan kurulumum için uygun bir ürün mü? Bakmam gereken başka var mı?
  2. Gerçekten böyle bir şey yüklemek ve tavan kutusunu, eski tavanda yapmam gereken deliği ve desteği hizalamak ve kutunun doğru yüksekliğe getirilmesi için herhangi bir ipucu var mı? Referans gösterdiğim ürünün, kurulum yerine ayarlanabilmesi için bir sürü tavan döşemesinin kaldırılabileceği ve çok fazla çalışma alanı yaratacağı konusunda endişeliyim. O kadar lüksüm yok - sahip olduğum tek şey sekizgen bir kutu için yeterince büyük bir alçıpan deliği.

Çok teşekkürler!


Bu cihaz harika görünüyor, ancak 3-4 "delikten nasıl yerleştireceğinizi bilmiyorum.
Tester101

Yukarıdaki tavan arasına erişiminiz var mı?
Tester101

Yukarıdaki tavan arasına girebiliyorum. Asbest nedeniyle (eski) tavanın kesme miktarını en aza indirmeyi tercih ederim, ancak bu bir seçenek. Bu cihazın delikten nasıl çalışacağından emin olamama endişesini paylaşıyorum - aksi takdirde harika bir seçenek olurdu.
tersi

Yanıtlar:


3

Bunun ne kadar kabul edilebilir olduğundan emin değilim, ancak çalışması gerekiyor.

görüntü tanımını buraya girin

  1. Tavan arasına iki kiriş arasında bir destek yerleştirin (metal veya ahşap çalışması gerekir).
  2. Üst tavandan ve yerine yerleştirdiğiniz destek kadar düz bir delik açmak için elinizden gelenin en iyisini yapın.
  3. Tavan kutusu desteğini metal alçıpan desteklerinin arasına takın.
  4. Bağlantı ve bağlantı kutusundan bir delik açın.
  5. Dişli çubuk, somun ve rondelaları resimde gösterildiği gibi takın.
  6. Bağlantı kutusunu dişli çubuğa tutturun.

Tüm bunları sıraya dizmek biraz zor olacak. Biraz kıpırdatmak için üst tavandan biraz daha büyük bir delik açabilirsiniz. Sadece tozu almak için elinizden geleni yapın ve bir solunum cihazı taktığınızdan emin olun. Sadece biraz asbest olacak, ama nefes almamak için hala en iyisi.

Dişli çubuk, fan için yeterli desteği sağlamalıdır ve destek, fanın herhangi bir yandan yana hareket etmesini önlemelidir. Metal bir bağlantı kutusu veya tavandan vantilatörü destek için tasarlanmış herhangi bir kutuyu kullanmak isteyeceksiniz.

Bazı reçel somunları ve / veya loctite kullanmak, ayrıca tüm dişlilerin üst ve alt taraflarını bükmek veya çatal pimleri takmak isteyebilirsiniz. Sadece titreşimler hiçbir şeyi gevşetmiyor ya da tüm ipliğin çözülmemesine neden oluyor.

UYARI: Bu, sabah kahvemden önce tasarlanan, saç tokası bir fikir. Devam etmek kendi sorumluluğunuzdadır.


Diğer bir seçenek, bağlantı kutusunu üst tavana monte etmek ve ardından fanı bir alt çubuk ile alt tavandan aşağıya asmak olabilir. Ancak, fanın neden olduğu herhangi bir yandan yana hareketi hafifletmenin bir yolunu bulmanız gerekir. Alt tavandaki deliğin içindeki lastik rondela çalışabilir.


Sadece buraya başka bir uyarı eklemek için: Ağır hizmet tipi bir armatür kutusu (örneğin bir Carlon Superblue ) veya metal bir kutu kullandığınızdan emin olmak isteyebilirsiniz . Bunun yalnızca standart bir mavi kutu ile çalışabileceğinden emin değilim, çünkü ağırlığı standart olmayan bir şekilde desteklemek için kutuya ihtiyacınız olacak.
Machavity

@Machavity İyi nokta. Metal bir kutunun kullanıldığını sanıyordum, zira tipik olarak tavan vantilatörleri ile satılıyordu. Cevapta bir not yazacağım.
Tester101

Anlattığınız gibi tamamen temelli bir seçenek olarak düşündüm, ancak nasıl çalışacağını bulamadım. Sorun 4. adımdadır. Sahip olduğum genişleyen parantez ve gördüğüm diğer tüm tasarımlar, uygun büyüklükte bükülmüş bir çubuğa ve bunun üzerine asılı bir kutuya dayanmaktadır. Genişletme mekanizmasına çarpmadan ve kırmadan askıdan bir delik açmanız mümkün değildir. Bağlantıdan kurtulabilir ve metal bir kutuyu doğrudan çubuktan askıya alabilirim, ancak daha sonra yan hareketi kontrol etmek için hiçbir yolum yok.
tersi

Wrt seçeneği bağlantı kutusunu üst tavana takıp fanı alt tavandan aşağıya doğru asın. "- Benzer şekilde hala yan hareketi hafifletmek için iyi bir mekanizmaya sahip olmadığım için de endişeliyim. bir çeşit sağlam
takviyenin

@Inverseofverse Braketi veya dişli çubuğu dengelemek mümkün olabilir, böylece dişli çubuğun destek çubuğundan geçmesi gerekmez. Dişli çubuğu kutuda ortada tutardım ve paraziti engellemeyecek kadar ileri veya geri hareket ettirirdim.
Tester101
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.