Bir elektrik topraklama kablosunu bakır tel kıvrımıyla uzatabilir miyim?


7

Bir elektrik soketi ile çalışıyorum ve topraklama kablosunda ekstra uzunluğa ihtiyacım var. Mevcut olana fazladan üç inç ekleyebilmem ve bakır tel kıvrımıyla takabilmem mantıksız görünmüyor. Bununla ilgili bir sorun gören var mı?

Kabloların geri kalanında ekstra gevşeklik yok, bu yüzden daha fazla çekemiyorum.

Bu bahsettiğim kıvrım türü, ama sanırım kıvrım kılıfı


1
Ne ölçme teli? Ne demek istediğini "bakır tel kıvrım" ile açıklayabilir misin? Belki belirli bir ürüne bağlanabilir? Tel somunları ve itmeli tel konektörleri düşündünüz mü?
Jay Bazuzi

1
14-telli tel. Sorumu bir resim ile güncelledim. Aslında buna kıvrım kovanı deniyor. Toprak tellerini içinden geçirin ve bir pense ile kıvırın.
12'de oscilatingcretin

Yorumunuzdaki son cümleyi fark ettim. Hiçbir zaman bir tel somun kullanmayı düşünmedim çünkü sadece sıcak / nötr kablolara benziyorum. Yine de toprak telleri için aynı şekilde çalışacaklarını düşünüyorum. Birkaç gün içinde denemek istiyorum.
13'te oscilatingcretin

@oscilatingcretin - Jay sağda, bir kıvrım üzerine bir tel ekleyebilir ve priz / soket üzerindeki zemine takabilirsiniz. Jay bunu bir cevap olarak eklemeli ve bir cevap olarak seçmeli ve ona da oy vermelisiniz.
lqlarry

Yanıtlar:


4

Teknik olarak, uzatma çıplak topraklama kablosunu kısa olana bükmeli ve resimde gördüğünüz bakır kıvrımlarından biriyle sabitlemelisiniz. Bir tel somun kesinlikle işe yarar, ancak yeşil olmalı. Pratik olarak konuşursak, her iki şekilde de çalışır ve güvende olur, sadece mevcut NEC standartlarına uymak istiyorsanız.


Bunu yaptım (bakır kıvrım kovanı ile bükme ve sabitleme). Güvence için teşekkürler.
oscilatingcretin

1
@shirlockhomes bana NEC'de yeşil tel somun kullandığını söyleyen makaleye işaret edebilir misiniz? Aradım ve araştırdım ve bulamadım (bazı tuhaf dilleri kullanıyor olsalar da, yanlış anlayabilirim). Mümkün olduğunca öğrenmeye çalışıyorum, böylece daha iyi cevaplar verebilirim.
Tester101

Sadece takip etmek için, ekstra topraklama kablosu nereden temin edilebilir? Bir tel somun da işe yarar mı? Mevcut topraklama kablosu bakır değilse, başka hangi metal olabilir (görünüşte gümüş)?
Kermit

1
Bu bölüm yanlış: "... ama yeşil olmalı ." Tel somunlar, yerleştirebilecekleri tel boyutlarına göre renk kodludur, zemin için yeşil / nötr / vb. Bkz. En.wikipedia.org/wiki/Twist-on_wire_connector#Color_code Topraklama telleri için özel yeşil tel somunlar ve bazı üreticiler tarafından yapılmış bir ilmekli telden geçmek için bir delik (örneğin, bir anahtara, prize veya cihaza bağlamak için) , ancak NEC içinde kullanılmaları GEREKEN hiçbir yerde bulamıyorum.

1
@Juggernaut Cevap "zorunluluk" değil, "zorunluluk" diyor. Yeşil vidalar, tel somunlar vb., Özel bir düzenleme zorunluluğu olmasa bile genellikle topraklama kablolarıyla kullanılır.
Niall C.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.