Çivi yerine vida kullanmak için çivi elektrik kutusunu değiştirdim. Bunu engelleyen bir kod var mı?


8

Projemle şeylerin elektrik tarafına girdiğimden beri, bir sürü kod kısıtlamasıyla karşılaştım. Kod ihlali olsaydı beni şaşırtmayacak bir şey burada yaptığım şey:

modifiye elektrik kutusu

Bunu yaptım çünkü bunlardan beşini kurmak zorundayım ve komşularımı rahatsız etmek istemiyorum. Vidayı tırnakları kırmadan oturtmak için, 3/16 "bit ile delinmiştim. Vida, plastik ile dişleri tutmaya yetecek kadar sıkı bir şekilde girer, ancak bükülmediği veya kırılacağı kadar sıkı değil Bir saplama üzerinde bir test kurulumu yaptım ve gerçekten sıkı duruyor.

Bunu yaptım çünkü donanım mağazasında kutunun yüzünü saplamadan 1 1/4 "inç dışarı çıkarmamı sağlayacak herhangi bir vidalı yuva bulamadım, böylece çift kat 5/8 "alçıpan.

Güncelleme: Saçmalık. Bu işe yaramayacak. Onu saplamadan çok uzaklara çıkarmam gerekiyor. Alçıpanı monte etmeye gittiğimde, alçıpan montaj düzeneğine geçecek. Arkada montaj bulunan bir kutuya ihtiyacım var. Bununla birlikte, bir milyon alçıpan eklemeye çalışmayan başka birine yardımcı olması durumunda bu soruyu silmeyeceğim.

Yanıtlar:


14

İşte kullanabileceğiniz başka bir ayarlanabilir kutu türü. Kutuyu yaklaşık olarak istediğiniz yere monte edin ve doğru derinliği bulduktan sonra, alçıpan kurulduktan sonra bile taşıyabilirsiniz.

F101

İşte kesilmiş sac. Buraya.


2
Bu kesinlikle harika. Buralarda hiçbir yer satmamak çok kötü ve zaten ihtiyaçlarıma uygun farklı bir model aldım. Sevdiğim şey, bunun için delik açtıktan sonra yükleyebilmeniz, en azından böyle görünüyor.
05'de oscilatingcretin

1
NEC 2008 314.43'e göre, bu kutular kodlamaya uygun olmayabilir.
Tester101

Katılıyorum, Tester, kutunun 314.23 (B) (1) -veya- 314.43'ü karşılamama riski vardır. Bu çok kötü. Bu, kullandığım ayarlanabilir derinlik kutularından çok daha hoş.
Karl Katzke

1
@ Tester101 Vidalarla ilgili endişe, ipliklerin tel yalıtımını aşındırmasıdır. Vidaları sonuna kadar vidalamanız şartıyla, uyumlu olmalısınız. Sorun şu ki, kutuyu monte etmeye çalışırken bazen bir alçıpan vidasına veya çiviye çarpacaksınız ve daha sonra kutuyu hareket ettiriyor veya vidaları açık bırakıyorsunuz. (Bu sorun yeni işte ortadan kalkar, ancak eski iş için gerçek bir sorun olabilir, çünkü "kutuyu taşıyın", deliği daha büyük hale getirin ve eğlenceli bir yama yapın "anlamına gelir.)
Jeremy W. Sherman

2
@ JeremyW.Sherman Metalik olmayan bir kutu içindeki vidalarla ilgili endişe, kutunun kendisinin topraklanamamasıdır. Bu, topraklanmamış iletken vidayı kısa devre yaparsa, topraklamanın güvenli bir yolu olmadığı anlamına gelir (ve kesici açılmayabilir). Kutu metal ise ve topraklanmamış iletken vidayı kısa devre yapıyorsa, kutunun içinden bir topraklama yolu vardır (ve kesici açılacaktır).
Tester101

11

Kayıt için, bu gibi ayarlanabilir derinlik bağlantı kutuları yaparlar.

resim açıklamasını buraya girin

Kutuyu bir saplamaya monte etmenize ve ardından kutunun saplama üzerinde oturduğu derinliği ayarlamanıza izin verir.

Ayrıca Old Worksıkma tırnakları kullanılarak doğrudan alçıpana bağlanabilen kutular yaparlar .

resim açıklamasını buraya girin

Tırnaklar alçıpanı sıkıştırır ve kutuyu yerinde tutar.

İşte NEC 2008'in söyledikleri ...

314.23 Destekler. Bu madde kapsamındaki muhafazalar, 314.23 (A) ila (H) arasındaki hükümlerden bir veya daha fazlasına uygun olarak desteklenecektir.

(A) Yüzeye Montaj. Bir binaya veya başka bir yüzeye monte edilen bir muhafaza, sağlam ve güvenli bir şekilde yerine sabitlenmelidir. Yüzey sağlam ve güvenli destek sağlamıyorsa, bu bölümün diğer hükümlerine uygun olarak ek destek sağlanacaktır.

(B) Yapısal Montaj. Bir binanın yapısal elemanından veya kaliteden desteklenen bir mahfaza, doğrudan veya bir metal, polimerik veya ahşap destek kullanılarak katı bir şekilde desteklenecektir.

(1) Çiviler ve Vidalar. Bir sabitleme aracı olarak kullanılan çiviler ve vidalar, mahfazanın dışındaki braketler kullanılarak takılmalıdır veya mahfazanın arkasından veya uçlarından 6 mm (1⁄4 inç) içinde iç kısımdan geçmelidir. Kutudaki açıkta kalan dişler iletken yalıtımının aşınmasını önlemek için onaylı araçlar kullanılarak korunmadıkça vidaların kutudan geçmesine izin verilmeyecektir.

(2) Diş telleri. Metal parantezler korozyona karşı korunmalı ve 0,51 mm'den (0,020 inç) kalınlığında kaplamasız metalden yapılmalıdır. Ahşap parantezler, nominal 25 mm × 50 mm'den (1 inç × 2 inç) daha az olmayan bir kesite sahip olacaktır. Islak yerlerdeki ahşap parantezler koşullar için işlem görmelidir. Polimerik parantezler kullanıma uygun olarak tanımlanmalıdır.

(C) Bitmiş Yüzeylere Montaj. Tamamlanmış bir yüzeye monte edilen bir muhafaza, uygulama için belirlenen kelepçeler, ankrajlar veya bağlantı parçaları ile sıkıca sabitlenmelidir.

(D) Asma Tavanlar. Asma tavanın yapısal veya destek elemanlarına monte edilen bir muhafaza, en fazla 1650 cm³ (100 inç) boyutunda olmalı ve (D) (1) veya (D) (2) 'ye göre yerine sıkıca sabitlenmelidir. ).

(1) Çerçeveleme Üyeleri. Bir mahfaza, çerçeveleme elemanlarına cıvatalar, vidalar veya perçinler gibi mekanik yollarla veya kullanılan tavan çerçeveleme eleman (ları) ve mahfaza (lar) tipiyle kullanım için tanımlanmış klipsler veya diğer sabitleme araçları kullanılarak sabitlenmelidir. . Çerçeve elemanları birbirlerine ve bina yapısına yeterince desteklenecek ve emniyetli bir şekilde bağlanacaktır.

(2) Destek Kabloları. Kurulum 300.11 (A) hükümlerine uygun olacaktır. Muhafaza, bu amaç için tesis edilen ilave destek tel (ler) i dahil olmak üzere, amaç için belirlenen yöntemler kullanılarak tavan destek tel (ler) ine sabitlenmelidir. Muhafaza desteği için kullanılan destek tel (ler) i tavan boşluğuna gergin olacak şekilde her iki ucundan sabitlenmelidir.

(E) Aygıtlar, Armatürler veya Duylar Olmadan Yuvası Destekli Muhafaza.Ekleme cihazlarından başka bir cihaz (lar) içermeyen veya bir armatürü, duyu veya diğer ekipmanı destekleyen ve kanallar girilerek desteklenen bir muhafaza, boyut olarak 1650 cm³ (100 inç) 'i geçmemelidir. Dişli girişleri olmalı veya amaç için tanımlanmış göbekleri olmalıdır. Muhafaza veya göbeklere dişli anahtarlı iki veya daha fazla kanal tarafından desteklenecektir. Her bir kanal, tüm kanal girişleri aynı tarafta ise, muhafazanın 900 mm (3 ft) veya muhafazanın 450 mm (18 inç) dahilinde sabitlenmelidir. İstisna: Sert metal, ara metal veya sert metal olmayan boru veya elektrik metalik boru tesisatının, sadece bir boru girişi ile inşa edilmiş bir boru gövdesi de dahil olmak üzere her boyutta bir boru gövdesini desteklemesine izin verilecektir,

(F) Cihazlar, Armatürler veya Duylar ile Yarış Pisti Destekli Muhafazalar. Ekleme aygıtları dışında bir aygıt (lar) içeren veya bir armatür (ler), duy veya diğer ekipmanı destekleyen ve kanallar girilerek desteklenen bir pano, 1650 cm³ (100 inç) boyutlarını aşmamalıdır. Dişli girişleri olmalı veya amaç için tanımlanmış göbekleri olmalıdır. Muhafaza veya göbeklere dişli anahtarlı iki veya daha fazla kanal tarafından desteklenecektir. Her bir kanal muhafazanın 450 mm (18 inç) içinde sabitlenmelidir.

İstisna No. 1: Sert metal veya ara metal kanalın, kanal gövdesinin ticaret boyutunun en büyük ticaret boyutundan büyük olmaması koşuluyla, yalnızca bir kanal girişi ile inşa edilmiş bir kanal gövdesi dahil olmak üzere herhangi bir boyuttaki bir kanal gövdesini desteklemesine izin verilecektir. kanal.

İstisna No. 2: Armatür veya duy desteği için kullanılan bir kutuyu desteklemek için veya armatürün ayrılmaz bir parçası olan ve aşağıdaki koşulların hepsinin karşılandığı 300.15 (B) uyarınca bir kutu:

(a) Kanal, kanal desteğinin son noktasının ötesindeki kanal uzunluğu 900 mm'yi (3 ft) aşmayacak şekilde güvenli bir şekilde sabitlenir.

(b) Boru desteğinin son noktasından önceki kesintisiz boru uzunluğu 300 mm (12 inç) veya daha fazladır ve kanalın bu kısmı, sonundan itibaren 300 mm'den (12 inç) daha az olmayan bir noktada güvenli bir şekilde sabitlenir destek noktası.

(c) Kalifiye olmayan kişilerin erişebildiği yerlerde, en alçak noktasına kadar ölçülen armatür veya duy, 2,5 m'den (yatay) en az 2,5 m (8 ft) yukarıda ve yatay olarak 2,5 m ( 8 ft) pencerelerden, kapılardan, sundurmalardan, yangın çıkışlarından veya benzer yerlerden yükseklik.

(d) Tek bir kanal tarafından desteklenen bir armatür, kanal girişi noktasından itibaren herhangi bir yönde 300 mm'yi (12 inç) aşmaz.

(e) Herhangi bir tek kanal tarafından desteklenen ağırlık 9 kg'ı (20 lb) geçmez. (f) Armatür veya duy tutucu ucunda, kanal (lar) kutuya, kanal gövdesine veya entegre kablolama mahfazasına dişli anahtar, veya amaç için belirlenen göbeklere. Destek için bir kutu veya boru gövdesi kullanıldığında, armatür doğrudan kutuya veya boru gövdesine veya 75 mm'den (3 inç) uzun olmayan dişli bir boru nipeli ile sabitlenmelidir.

(G) Beton veya Duvarda Muhafazalar. Gömme ile desteklenen bir mahfaza korozyona karşı uygun şekilde korunmuş ve beton veya duvarlara güvenli bir şekilde gömülmüş olarak tanımlanmalıdır.

(H) Kolye Kutuları. Kolye ucu tarafından desteklenen bir muhafaza 314.23 (H) (1) veya (H) (2) ile uyumlu olmalıdır.

(1) Esnek Kablo. Bir kutu, çok göbekli bir kablodan veya kablodan, iletkenleri bir göbeğe sahip bir kutuya geçirilmiş bir gerilim azaltıcı konektör gibi gerilmeye karşı koruyan onaylanmış bir şekilde desteklenmelidir.

(2) Boru.Lamba tutucuları, armatürleri destekleyen bir kutu veya 300.15 (B) 'ye göre kutular yerine kullanılan armatürler içindeki kablo muhafazaları, sert veya ara metal boru gövdeleri ile desteklenecektir. 450 mm'den (18 inç) daha uzun saplar için, saplar kablo sistemine, yere uygun esnek bağlantılarla bağlanmalıdır. Armatür ucunda, kanal (lar) kutuya veya kablo muhafazasına ya da amaç için belirlenen göbeklere sıkıca vidalanacaktır. Sadece tek bir boru ile desteklendiğinde, dişli bağlantıların tespit vidaları veya diğer etkili araçlar kullanılarak gevşemesi önlenmeli veya armatür herhangi bir noktada dereceden veya ayakta alanın en az 2,5 m (8 ft) üzerinde olmalı ve pencerelerden, kapılardan, sundurmalardan 2,5 m (8 ft) yüksekliğe yatay olarak ölçülen en az 900 mm (3 ft), kaçar veya benzeri yerler. Tek bir kanal tarafından desteklenen bir armatür, kanal girişi noktasından itibaren herhangi bir yatay yönde 300 mm'yi (12 inç) aşmamalıdır.

DÜZENLE:

Daha faydalı bilgiler.

Metal olmayan Kutular. Metal olmayan kutular için destek veya diğer montaj araçları, kutunun dışında olmalıdır veya kutu, kutudaki iletkenler ile destek vidaları arasında teması önleyecek şekilde yapılmalıdır.


Akan kanallarda yüzen duvardaki yeni çalışma kutusunu kullanıyorum. Gerekirse bir tane daha alçıpan katmanı ekleyebilmem için ses yalıtımlı başka bir duvarda ayarlanabilir olanları kullanıyorum. Şimdi bahsettiğim kutunun asla uzatılması gerekmeyecek, bu yüzden kalan yeni işimi ve ayarlanabilir kutuları saklayabilmem için statik bir kutu monte etmek istiyorum. Asıl sorum, tırnak kutusuna yaptığım modifikasyonun bilinen kodları ihlal etmesi.
31'de oscilatingcretin

@oscilatingcretin Kutu güvenli bir şekilde saplama bağlı olduğu sürece, bu kod karşı olacağını düşünmüyorum (müfettiş bazı komik görünüyor olabilir).
Tester101

4
Delinmiş bağların yeterince güçlü olmadığı konusunda daha fazla endişelenirim.
Dave Nay

@oscilatingcretin MatthewPK'nin Skaperen'ın cevabına yanıt olarak belirttiği gibi, bunun yerine kutunun listesini ihlal ediyor olabilirsiniz ve daha sonra liste dışı olacağından, Kodu ihlal eden liste dışı bir kutu kullanırsınız. Döner kavşak, ama işte gidiyorsunuz.
Jeremy

2
Bu vidalı eski çalışma kutuları (yukarıdaki ikinci fotoğraf) kalın alçıpan ile harika çalışıyor. Kanatları tutan vidalar güzel ve uzun, bu yüzden derin duvarları barındırıyorlar.
Jeremy

2

Çivilere izin veren ancak vidaları olmayan bir kutuya sahip olmak çok mantıklıdır. Genel kod gereksinimi, cihazların UL listelerinde belirtilen şekilde kurulmasıdır. Çiviye veya vidaya uyan tırnaklar bir vidayı işlemek için yeterince kalın olmayabilir (sadece kutum olmadığından veya UL liste raporunu görebildiğinden tahmin etmek). Çok küçük vidalar sıkıca tutmaz ve çok büyük vidalar tırnağı kırabilir. Vidaların dişleri olduğundan, doğru şekilde çalışan yeterli bir vida boyutu olmayabilir. Ancak, illüstrasyonların gösterdiği gibi (burada ve diğer birçok yerde) birçok kutunun vidalarla iyi çalıştığını biliyorum. Vidaları kullanmak için derecelendirilmiş bir kutunuz olduğundan emin olun (ve elbette, derecelendirildiği boyutu kullanın).

Lqlarry'nin kutusunu seviyorum.


1
1, UL Listesi belirli bağlantı elemanlarını kullanmak ve gerektirebilir değil montaj donanımını değiştirmeye.
Matthew

@MatthewPK UL belgelerini nakit ödemeden görüntüleyebileceğiniz herhangi bir yer var mı? İçindekiler ve kapsamı görmek için yeterli sayıda tıklama ile biliyorum, ama tam metni asla. Onları görmeden, karanlıkta ateş ediyormuş gibi hissediyorum.
Jeremy

2

Bu yüzden zor bir kurulum yapmaya çalışırken bu cevaba rastladım. Kullandığım kutuyu not ediyorum:

https://www.homedepot.com/p/Carlon-1-Gang-24-5-cu-in-PVC-New-Old-Work-Electrical-Box-B125AB/305110267

İlk cevapta gösterilen kutuyla aynı şekilde çivi veya vidaları sürmek için iç noktalar vardır.

Dış duvara bakan bir kutu takmaya çalışıyordum ve tip kutulardaki çivinin çoğu, mevcut bir duvara takıyorsanız kullanılamayan ön yüz tırnaklarına sahip. Yukarıdaki kutu, sorunumu çözen arkadaki tırnaklara sahiptir, ancak aynı zamanda bu iplikte ortaya çıkan diğer sorunları çözebilen bu iç tırnak / vida deliklerine sahiptir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.