Çamaşır makinesi hortumunun gevşemesinin sebebi ne olabilir?


5

Tamam, roket bilimci değilim ama bu beni çok etkiledi. Çamaşır makinem için yeni bir sıcak su hortumum var. Bağlantının musluk tarafındaki O-halkasını değiştirdim, sıkıldı ve kullanmaya gittim. Yaklaşık 10 dakikalık kullanımdan sonra, bağlantı kopar ve sızıntı başlar. Bunu elimdeki acı noktasına kadar sıkılaştırdım. Sebebi ne olabilir?


Çamaşır makineniz titriyor mu veya çok gürültü yapıyor mu? Musluktaki dişler iyi görünüyor mu?
Steven

7
Elinizle sıkıyorsanız sorun budur. Kanal kilitlerini kullanın ve lastik halkayı sıkıştırın.
lqlarry

Isı metali genişletir. Hortumdaki dişi kaplin ısınır ve tıkaçtan daha hızlı genleşir. Bu, hatlardaki basınçla birlikte bağlantının zamanla gevşemesine neden olabilir. Kullanarak bağlantıyı sıkın Channellocks , bağlantının sıkı olduğundan emin olmak için.
Tester101

Yanıtlar:


2

Çamaşır makineleri titriyor - dengesiz bir tambur dönüşünün kaçınılmaz bir yan etkisi - çok sıkı olmayan herhangi bir şey zaman içinde gevşeyecektir.

Genellikle contayı / o-halkayı sıkıştırmak için kullanılan kelepçeler, bir tornavida kullanılarak sıkılmak üzere tasarlanmıştır ve bu kelepçeleri gerçekten sıkmak istersiniz. O-ring, sıkıştırdıkça çok fazla deforme olur, ancak bunu yapmak için tasarlanmıştır.

Ayrıca, hortumu takmadan önce, birbirine bağlanacak yüzeylerin temiz ve kuru olduğundan emin olun - bu, kaymayı azaltmaya yardımcı olacaktır.


1

Takmadan önce, düz siyah lastik rondelaları hortum bağlantısından çıkarın ve kontrol edin. Plastik rondela kullanmayın. Uzun sürmezler ve çamaşır makinesi hortumu için tasarlanmamışlardır. Bir çamaşır makinesi hortumunun dişi döner somununu erkek su valfine bağlamak için genel kural şudur: "El sıkın ve bir çift pense veya kanal kilitiyle oturana kadar çeyrek tur çevirin." Çamaşır makinesinin plastik solenoid giriş valflerinin dişlerindeki döner somunu çapraz sıkmamaya dikkat edin.

Jeff, üreticiler standart altı yıkama hortumu olarak düşündüğümün yerini alması konusunda seni uyardığında neden yeni bir hortum aldın?

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.