Vida boyutu (No.) nasıl belirlenir?


8

Birden fazla "Hasarlı Vida Sökücü" bitim var. Elimde başka bir vida örneği var. Uçlar belirli vida boyutları (No. 4 ila 7 / No. 8 ila 10) için tasarlanmıştır. "Hayır" ı nasıl belirlerim? vida boyutu?

Yanıtlar:


8

Aynı bir vidaya sahipseniz, muhtemelen Home Depot veya Lowes'a götürebilir ve donanım bölümüne monte edilmiş iplik mastarını kullanabilirsiniz. (Bölgemdeki HD'de bir tane var, ancak hepsinin olup olmadığından emin değilim.)

Bu web sitesinde ayrıca vidalar, cıvatalar, rondelalar ve somunlar için yazdırılabilir boyut ölçüleri vardır.

Aksi takdirde, bir tane satın alabilirsiniz . Genellikle "Vida Kimliği Ölçer" veya "İş Parçacığı Ölçer" olarak etiketlenirler. Home Depot, bunları 2 veya 3 $ için donanım koridorunda bulunduruyor.

resim açıklamasını buraya girin


3

İnç başına çapı ve dişleri belirlemek için kullanabileceğiniz iplik mastarları vardır. Örneğin, 10-32'deki "10" çaptır, "32", 1 '' uzunluğunda 32 ipliğe sahip olduğu anlamına gelir. Çap sayısı ne kadar büyük olursa, cıvata o kadar kalın olur. Dişli cıvata bir şeye sıkışmışsa, ölçüyü karşılaştırmak için ölçeri kullanabilirsiniz ve bu da yakın bir tahmin yapar. Kolay çıkarılabilen aspiratörleri kullanırken, cıvatanın çapından hala daha küçük olanı kullanıyorum.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.