Bir anahtar neden nötr toprağa bağlıyken bağlansın?


14

Evimdeki birkaç yatak odasını yeniden sarıyorum ve her ikisinde de ilginç bir kabloyla karşılaştım:

Alttaki tel güç kaynağıdır ve üstteki tel ışığa / fana yükselir.

 • Neden bağlı sıcak / nötr sıcaktan pigtail ve nötr ışığı / fandan toprağa bağlarlar?
 • Gelen telin nasıl olduğunu kapatmalı ve anahtar için yeni bir tel çalıştırmalı mıyım ve onunla uğraşmamalı mıyım?

2
Alt kısımdaki hat gerçekten güç kaynağıysa, hat kısa olduğu için sigortalarınız / kesicileriniz tetiklenir.
The Evil Greebo

@TheEvilGreebo% 100 güç kaynağı ve kesiciler kısa devre yapıyor ...
jjj

hatların bağlantısını kestikten sonra bir volt metre ile onayladınız, çünkü sıcak ve nötr bu şekilde birlikte kısaltılırsa bu devrenin nasıl çalıştığını göremiyorum.
The Evil Greebo

8
@TheEvilGreebo - Korkunç olduğu için bu elektrik kutusundaki durum, "kısa beyaz / siyah" çiftinin, sıcak hattı başka bir elektrik kutusuna götürmek için kullanılması olabilir. Duvara bakmak ve o kapağın iki yere kaçtığını ve kaçtığını görmek için en az şaşırmam. Tabii ki bilgisi olan herkes OMG'ye gidiyor.
Michael Karas

6
Derhal bir elektrikçi kiralayın ve sonra kablo bağlantısı kesilip doğru bir şekilde tekrar yapılana kadar evden çığlık atın.
The Evil Greebo

Yanıtlar:


24

Gösterdiğiniz resim bazı çok ciddi ve tehlikeli kablo bağlantılarını göstermektedir. Bu, uygun kablolama teknesi ve kodları hakkında hiçbir fikri olmayan biri tarafından açıkça yapıldı.

İki noktada benzer sorunlar bulduğunuzdan, meskenin geri kalanının benzer dikkatsiz ve tehlikeli bir şekilde ne kadar kablolandığına dair soru soruyor. Şebeke kabloları ve kodları ile ilgili her şeyi bilen birini getirmenizi ve tüm kutular, paneller, ışıklar, anahtarlar ve prizler dahil olmak üzere tüm elektrik kablolarınızda% 100 anket yapmanızı öneririm. Bunun titiz bir işi olmadan, biri veya bir şey elektrik çarpması veya ciddi şekilde hasar görmeden önce ne kadar riskle karşılaştığınız hakkında hiçbir fikriniz olmayacaktır.


Cevap için teşekkürler. Sanırım sıcak bağlı beyaz aslında nötr olarak kullanılmıyor ve bunun yerine başka bir sıcak başka bir yere gidiyor. Ben aslında sadece güvenli olmak için kutulardan birine yeni bir çizgi koştu ve zaten olduğu gibi "kötü çizgi" şapkalı. Ev 40 yaşından beri aşırı endişelenmiyorum, ama tam olarak nereye gittiğini merak ediyorum.
jjj

9
@jjj Bunu burada ele alacağım, ancak buradaki mesele tamamen evin herhangi bir dakikasını yakmayacağı değil (mümkün olmasına rağmen). Dahası, kablolamayı kim yaptıysa renk kodundan habersizdi ve bir zemin aslında nötr değildir. Kazalar, (şimdi olduğu gibi) bunun berbat olduğu zaman gelecek. Tabii ki ev 40 yıldır durdu, ama kaçırılan bir tel onu düşürebilir. Böyle her satırı izlemek, bağlantıları düzeltmek ve kullanılan beyazları tekrar etiketlemek en iyisidir.
TFK

5
@jjj - İki seçeneğiniz var: Mike'ın dediği gibi inceleyin. Ya da bunu tekrar duvara vidalayın ve siz evinize kadar hiçbir zaman tüm evdeki elektrik sistemine bağlı hiçbir şey üzerinde çalışmayın . Solucan kutusunu açtın; şimdi bütün evinizi yapacaksınız. #TheMoneyPit
Mazura

Herkes için bir güncelleme yayınladım
jjj

BTW - göründüğünden daha ucuz olabilir. Kırıcı kutumdan biraz arkı duyduktan sonra, bu hizmeti yaptım ve ev garantim olduğu için bana 40 dolara mal oldu. Bu, tüm yerin yanmasını önleyebilir, bu nedenle onu kapsayabilecek bir sigortanız olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun.
Jasmine

9

Önce kırık bir telin etrafında çalıştığını düşündüm. Onun yaptığını hariç iki kez .

Sadece paralel tellerin iyi bir fikir olduğuna inanıyor . Yanlış .

Her tel ayrı bir işlev sağlar ve her biri önemlidir. Ancak, başka nedenlerle, fazladan bir teliniz olsa bile, paralelleme kötüdür.

Her kablo için mutlaka her iki uçta da aynı şeyi yaptı. Yani bu iki kabloyu yukarı ve aşağı doğru (lambaya) takip etmeniz ve orada da kontrol etmeniz gerektiği anlamına gelir.

Tüm bunların düzeltilmesi gerekiyor. Ev doluysa, çok iş olacak. Kütüphanede bir kitap almak ve kablolama temelleri hakkında okul yapmak istiyorsanız bunu yapabilirsiniz. (çok az şey öğrenmeyin ve daha da kötüleştirmeyin, yaptığı şey bu!). Bir elektrikçi kiralayabilirsiniz, ancak çok zor olmayan işler için büyük dolar.

Tüm evi bir kerede tamir edemediğiniz için, aynı anda bir kabloyla çalışın ve aynı kablonun her iki ucunu da düzeltin. Hangi kablonun hangisi olduğunu net bir şekilde belirleyemiyorsanız, bir seferde bir devre yapın, tüm kablolarını sabitleyin. Aynı devrede ne olduğunu söyleyebilirsiniz, çünkü kesici açıldığında yanar ve kesici kapandığında kapanır.

Bu arada, bu birçok nedenden dolayı ciddi bir kablolama tehlikesi. Düzeltilene kadar en azından bazı GFCI + AFCI kesicileri alırdım.


Aslında sadece bu iki oda olduğunu düşünüyorum. Bu evdeki diğer anahtarları / fişleri değiştirdim ve doğru bir şekilde kablolandılar. Aslında, ana kablolama yapıldıktan sonra bu kabloya bağlandığına bahse girerim, orijinal kablolama böyle topraklamalar için herhangi bir plastik kapak kullanmaz. Bahse girerim, tavan ışıklarına bağlı anahtarları olan sadece bu iki oda. Diğer BR'lerde anahtarlar fişlere çalışır (orijinal durum olduğunu varsayıyorum). Bu ikisini (zaten düzeltilmiş olanı) düzelteceğim ve bu kötü çizgileri kapatacağım.
jjj

@jjj Duvardaki bir kablonun arızalı olduğu biliniyorsa (duvarın içinde kırık bir kablo varsa), o zaman duvardan tamamen çekin veya en azından her iki uçtaki kutu girişindeki tüm kabloları kesin. Hiç kullanılmamalı, bir tel için bile değil, çünkü bir teli öldüren şey kesinlikle çentiklenmiş veya başkalarını açığa çıkarmıştır.
Harper - Monica

Evet, doğru kablolamayı biliyorum. Hiçbir şey kırılmış gibi görünmüyor. Gelen gücün yakındaki fişten olup olmadığını merak ediyorum (teorimce orijinal kabloların diğer odalar gibi yarı sıcak bir fişi kontrol eden anahtar olduğunu düşünüyorum). Biraz kontrol edeceğim.
jjj

3
@jjj Kablonun arızalı olup olmadığı konusunda kafam karıştı. Kabloları fotoğraftaki gibi bir araya getirme hareketi , kablonun kötüleşmesine neden olmaz : eğer üç iletken hala iyi ise, somunu söküp tekrar kullanmaktan çekinmeyin. Kablodan şüphe etmenin tek nedeni, adamın paralel olması; bazen paralelleme yapıldığında, kablodaki kırık bir telden dolayıdır. Bir kırık tel tüm kabloyu kınamaktadır.
Harper - Monica

2
GFCI'lerin böyle bir sisteme eklenmesi, kurulur kurulmaz açılmalarına neden olabilir.
Peter Green

5

Olası bir açıklama.

Alt kablo başlangıçta bir anahtar düşüşüydü, alt kablonun bir kablosu daimi sıcak, diğeri sıcak olarak değiştirildi. Bu tür şeyler bant / kılıf ile işaretlenmelidir, ancak işaretlenmesi gereken şeyler her zaman işaretlenmez.

Bir noktada birisi, daha önce anahtarlanan bağlantıyı kalıcı olarak değiştirerek ve yeni bir anahtarlamalı ışık ekleyerek anahtarlama düzenlemelerini değiştirmeye karar verdi. Böylece eski kalıcı canlıyı birbirine bağladılar ve birlikte canlı olarak değiştirdiler ve yeni anahtarın bir tarafına bağladılar. Kutuda bir Nötr yoktu, bu yüzden Zemini Nötr olarak kötüye kullandılar.


Birisinin başka bir cevaba yaptığı yorumlarda belirtildiği gibi bir başka olasılık, başlangıçta üç yollu bir anahtarlama kurulumu olması ve anahtarlardan birinin daha sonra çıkarılmış olmasıdır.


Zemini Nötr olarak yanlış ayarlamak birkaç nedenden dolayı kötüdür.

 1. Toprak bağlantısı kesilirse, yük onu şebeke voltajına kadar sürükler.
 2. Topraklama kablosu düzenli çalışma akımları taşıyabilecek şekilde sınıflandırılmamış olabilir. Sadece arıza ve kaçak akımları taşımak içindir.
 3. Volt düşüşü, farklı topraklanmış öğeler arasında küçük voltajların görünmesine neden olur. Voltaj düşükken potansiyel akımlar çok yüksektir ve sinyal kablolaması gibi şeyleri yakabilir.

Böyle bir bok bulduğunuzda, özellikle aynı kurulum IMO'sunda bir kereden fazla bulduğunuzda, tüm kurulumu şüpheli olarak ele almanız gerekir. Kurulumun bir bütün olarak aklı başında olup olmadığını kontrol edebilmeniz için her kabloyu izlemeniz ve eşlemeniz gerekir.

Artı tarafta, en azından kablodaki tek teller yerine kılıflı kablolara sahip olduğunuz görülüyor. Bu muhtemelen olayların izini sürmeyi kolaylaştıracaktır.


4

Tüm girdiler için herkese teşekkürler. Bunu bu gece anladım ve şüphelendiğim gibiydi: tembel bir yarı sıcak çıkış rewire.

"Kötü" satırın kaynağı:

Onayladım:

 1. Sol üst çizgi: gelen güç
 2. Sağ üst çizgi: anahtara giden hat (AKA bozuk / paralel hat)
 3. Sağ alt çizgi: başka yere giden ve güçlenmeyen hat

Bu çıkışta tırnak kırılmış, bu yüzden başlangıçta yarı sıcaktı. Aslında bir tavan fanı yüklemek için hala yarı sıcak bir oda rewired. Sadece yeniden bağladığımda, yeni bir dubleks anahtar taktım ve nötrleri tekrar bağladım, böylece anahtara giden hat tavan fanına yeni bir hatta bağlanmak için kullanılabilir.

Bu bozo , çıkışta hiçbir şeyi yeniden sarmamaya karar verdi ve bunun yerine anahtara güç girişi olarak sıcak / nötr etkili sıcak ile birlikte kapatıldı ve pigtaile edildi ve nötr / zemini fandan toprak kablosuna geri koştu.

Gerçekten yapmaları gereken tek şey, çıkış kutusundaki nötr sıcak pigtaillerden ve nötr bir pigtail üzerine taşımaktı (daha önce başka bir odada yapmış olduğum gibi), ama nedense ya çok tembellerdi / ne bilmiyorlardı yapıyor / yere nötr çalışan düşünce Tamam oldu.

Bunu daha önce bilseydim, diğer odada yaptığım gibi bu çıkış kablolarını sabitledim, ama zaten yeni bir tel koştum, bu yüzden sadece her iki uçtaki kötü teli kesip duvara doldurdum. Bunu bulduğum diğer odada aynı durum olduğunu hayal ediyorum (varsayalım before varsayalım)


@Harper'ın haklı olduğunu söyleyebilirim. Çift sıcak bacaklar
Machavity

@NateBergeron 24 saat içinde kabul edemem, ama kabul edeceğim. Teşekkürler!
jjj

1
Bunu çözmene sevindim ve umarım evlerinizin geri kalanını kablolama denetiminiz, bu aynı salak tarafından yapılan eşit derecede aptalca 'düzeltmeleri' ortaya çıkarmaz.
Dan is Fiddling by Firelight

@DanNeely (ya da başka biri), topraklama kablosunu çıkararak ve kutu ile topraklama kablosu arasındaki voltajı kontrol etmek için bir multimetre kullanarak bunların tümünü kesici kutusundaki topraklama kablosunda düzelttiğimi doğrulayabilir miyim? Herhangi bir akım hala evin bir yerinde toprağa bağlı nötrler olduğunu gösterir, değil mi?
jjj

Gözetimsiz canlı bir sistemin toprak kablosuyla uğraşmazdım. Nötrün bağlantısını kesin, bu en azından biraz daha güvenli. Önce yapabileceğiniz her şeyi kaldırın. Bu son cümleyi anlamadıysanız birini işe alın.
Mazura

2

Alttaki kabloların güç kaynağınız olması mümkün değildir. Eğer öyleyse, sıcak ve nötrleriniz birlikte beslenir. Bu, devre kesicinizin derhal açılmasına neden olur. Bu yüzden üst telin güç kaynağı olduğundan şüpheleniyorum.

Zeminin nötr olarak yanlış kullanıldığı açıktır (bu, kablolanma şekli için büyük bir şok riskidir) . Bahse girerim, fanı açarsanız ışığın ve fanın her birinin bir tel kullandığını göreceksiniz. Birisi muhtemelen bir noktada çift anahtarlıydı ve bunu 3 hatlı telden kaçınmak için yaptı.

Fanı ve ışığı ayrı kablolarda gördüğünüzü varsayarsak, bunu kolayca düzeltebilirsiniz.

 1. Işık demetindeki beyaz kablodaki her şeyi çıkarın. Siyah kabloya saldır
 2. Zemini fikstürün nötr ve resimdeki nötründen ayırın.
 3. Anahtar kutusundaki zemini ayrı olarak somunlayın ve zemini armatüre takın. Anahtara yeni bir topraklama kablosu çalıştırın (birisi daha önce kesmiş gibi görünüyor!)
 4. Anahtar kutusundaki beyaz kabloları birlikte somunlayın
 5. Anahtar ve somun arasındaki ekstra siyah kabloyu çıkarın ve siyah kabloyu doğrudan anahtara takın

İnanması zor olduğunu biliyorum, ancak alt kısım% 100 güç kaynağı. Olumluyum ve aslında bunlardan birini zaten yeniden oluşturdum. Üst satır doğrudan ışığa / fana gider ve kutuda başka bir şey yoktur. Yeni bir çizgi çalıştırdım ve "kötü çizgiyi" olduğu gibi kapattım.
jjj

2
@jjj O zaman bu noktada Michael'la birlikteyim. Bir yerde zemine nötr şekilde yanlış bağlanmış ve bunu çözmek için bir elektrikçiye ihtiyacınız var
Machavity

Ben odalardan biri rewired ve bu nötr bağlantısı kesildi ve diğer oda ile aynı şeyi yapacağız iyi değil artık. Bu hat şimdi sınırlı.
jjj

5
@jjj bekle. Ne? Hayır. Bu tellerin her birinin bir işlevi var, hepsine ihtiyaç var. Bir devrenin nötr olması gerekir ve çıplak olanı nötr olarak kullanmamalısınız. Başka bir kablo çektiğinizi ve bu kablodan nötr kullandığınızı kastediyorsanız, aynı kablodan sıcak + nötr kullanmanız, bir kabloyu ısıtmayın ve diğerini nötrleştirmeniz gerekir. Bir kablonun teli kopmuşsa, diğer hasarlı telleri vardır, tamamen hizmet dışı bırakın.
Harper - Monica

1
Tamamen yanlış kablolamaya rağmen, besleyiciniz başlangıçta siyah ve beyaz gerilimin ve topraklama kablosunun ortak olarak işlev görmesi ile bir çeşit 3 yollu anahtar kablolama olabilir mi (yanlış yapılır)? Bu en azından beyaz ve siyahın neden birbirine kurnaz olduğunu açıklayabilir ... Bu beslemenin diğer ucunu bulup diğer ucunda neler olduğunu gördün mü?
Milwrdfan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.