Kalıba daha az eğilimli bir duş tasarlamanın / yaratmanın bir yolu var mı?


8

Sanırım geleneksel kiremitli duşlarla yaşadım ... Karoların arasına, karoların üzerine kalıp bölgesine dayanamıyorum! duş perdeleri, duş kapıları vb.

Sanırım oldukça temizim, ama her zaman küçük kalıp parçaları göreceğim.

Küf oluşumunu en aza indirecek bir duşu nasıl yapabilirim?

Hangi materyaller yardımcı olur? Beton ne olacak? Yüzeye herhangi bir şey uygulayabilir miyim?

Ne tür muhafaza yapıları işe yarar? Duş perdesine herhangi bir şey uygulayabilir miyim? Ya kapı paslanmaz olsaydı?

Banyoya nem alma ünitesi kurabilir miyim?

En iyi banyo / duş tasarımını arıyorum.

Çözüm ne olursa olsun, temizliğin hala gerekli olacağını biliyorum ...

Yanıtlar:


10

'Genel' duşlar için genel inşaat tavsiyesi:

Duvarların içinde / üstünde:

 • çimento tahtasının üzerinde buhar bariyeri olarak RedGard kullanın
 • kağıtsız veya mavi tahta sheetrock kullanın
 • küf dirençli ağrı kullanın
 • odayı uygun bir egzoz fanı ile yeterince havalandırın

Duş yapımında:

 • tüm kalafatları düzgün bir şekilde kapat
 • ayakta su birikintisi olamaz emin olun

Şimdi, bütün bunlar, hemen hemen katılıyorum. Bugün olduğu gibi duşlar IMHO olması gerektiği gibi tasarlanmamıştır.

Ucuz çözümler için, aslında daha modern önceden kalıplanmış sistemlerin hayranıyım. Conta ile 3 veya 4 tam duvar bölümlerinde gelen 1500 doların altında oldukça güzel görünen sistemler alabilirsiniz. İnsanların onları gerçek bir kiremitli duştan 'daha ucuz' olarak görme eğiliminde olduklarını biliyorum, ama aslında onları mühendislik açısından çok daha ilgi çekici buluyorum. Modern bir evde bana daha mantıklı geliyorlar.

Daha ilginç / benzersiz çözümler için gördüm:

 • metal kaplama. Oluklu Galvaniz saclar, örneğin. Bakır, diğeri gibi.
 • tüm camlar
 • sızdırmaz monolitik beton (betonun son derece gözenekli olduğunu, bu nedenle epoksi kaplama gibi bir şeyle kapatılması gerektiğini unutmayın)

Ve ... en son ... birkaç hafta önce duş duvarlarının makyajla aynı tezgah üstü malzemeden yapılmış katı levhalardan yapıldığı yeni bir otelde kaldık. Gerçekten güzel görünüyordu, sanırım Corian benzeri bir ürün.


Vay. Gerçekten iyi öneriler! Her şeyden önce umut var!
milesmeow

"Katı yüzey" duş duvarlarını arayın. Birkaç yapımcı var.
Bryce

1

Biraz araştırma yaptıktan sonra şunu buldum:

 • neme dayanıklı kalafat
 • antimikrobiyal katkı maddeleri olan boya

Bir havalandırma fanı eklemek ... elbette uygun kullanımda, yani duştan sonra 5 dakika boyunca çalıştırmaya yardımcı olur.

Böylece potansiyel olarak duş / banyoda bu unsurları kullanmak biraz yardımcı olacaktır.


1

Küf nemli bir ortamda büyüyecek ve duşlar ıslak.

Su havuzlarının bertaraf edilmesi gereken alanlar. Nem gidericiler (örn. Havalandırma fanları) iyidir, ancak sadece havayı çıkararak ve muhtemelen sirküle ederek yardımcı olurlar (yani mevcut havanın dışarı atılması, evin başka bir yerinden duş havasının yerini alarak daha kuru havaya neden olur, böylece nemi azaltır).

Nem ile ilgili ana sorun yoğunlaşma nedeniyle oluşur. Bu, havada su bulunduğu zaman olur ve sıcaklık düşüşü nedeniyle yoğuşur (sıcak hava soğuk havadan daha fazla su tutar). Bu nedenle, hiçbir miktarda egzoz havalandırması tüm suyun buharlaşmasına neden olmaz. Duş odamda, örneğin, soğuk olduğunda, su pencere ve duvarlarda yoğunlaşır, daha sonra damlacıklar birleşir ve giderken duvardan daha fazla su toplar. Ayrıca tavanda yoğunlaşır, bu da maalesef tavan arasında bir dış hava menfezine sahiptir.

Bunun bir çözümü, odadaki havayı ısıtmaktır (ılık hava, daha sonra bir egzoz fanı ile tahliye edilebilen daha fazla nemi emer). Duş yapmadan önce duş odasının ısıtılması, odanın duvarları ve tavanı daha sıcak olacağı için biraz yoğuşmayı önleyecektir ve bu nedenle onunla temas eden havanın soğumasına ve böylece suyun yoğunlaşmasına neden olacaktır.

Panasonic FV-11VHL2'yi kurmayı planlıyorum , ancak herhangi bir ısıtma aracı (örn. Isıtıcı / HVAC açık) ve tahliye (egzoz fanı) hile yapmalıdır.

(Deneyimden) diğer birkaç nokta: -

 • Tam panel cam duş kapılarında, kalafat sızdırmazlık maddesi bozulduğunda suyun birikebileceği boşluklar yoktur. Bildirim için nasıl bu duş kapı orada hiçbir üstünde veya altında bulunan pist. Bu tür izler genellikle oyuktur ve nem birikebilir, küf ve sporlarını çekebilir ve potansiyel olarak kılcal etki yoluyla başka bir yere seyahat edebilir .
 • Zaten içermiyorlarsa, küf önleyici karışımı boyamadan önce boya ile karıştırın (Krud Kutter MC-2 Paint Mildewcide gibi bir şey)
 • Kullanılan kalafatların içinde bir Mildewcide bulunduğundan emin olun. Satın almadan önce bu tür kalafatların etkinliğini çevrimiçi araştırın. Bununla birlikte, zamanla, en iyi kalafatlar bile etkinliklerini azaltacaktır. Bu durumda, çıkarın ve yeniden çekin.
 • Fayans ve harcı periyodik olarak iyi bir dolgu macunu ile kapatın .
 • Tavan fanını , zaman ayarlı çalışmaya (yani manuel olarak çalıştırılan geri sayım süresi fonksiyonu) izin veren bir nem sensörü zamanlayıcısına bağlamayı, aynı zamanda nem seviyesinin çok yüksek olduğunu algılarsa otomatik aktivasyonu da düşünün .

1

Düzgün bir şekilde inşa edilmiş ve bakımı yapılmış fayans duş kabini hakkında sağlıksız veya kirli bir şey yoktur, ancak bakım ve temizlik önemlidir. Düzenli yağ giderme (deterjan veya sabunla), kireç çözme (seyreltik asitle) ve sterilizasyon (çamaşır suyu veya hidrojen peroksit ile) anahtardır. Neredeyse evrensel olarak, herhangi bir küf ve küf sorunu sadece sahiplerin yüzeyleri düzgün ve sık sık temizlememesinin hatasıdır.

Her yıl bir düzine veya daha fazla duş yapıyoruz ve uzun yılların deneyiminden sonra, sorunları olan tek şey temiz tutulmayanlardır - ve hatta basit kalafatlamadan önce kapsamlı bir temizlik ve sanitasyon ile kurtarılabilir ve mühürleme.

Herkesin sizi ikna etmeye çalıştığı şey ne olursa olsun, iyi yapılmış bir duşun yıllık sızdırmazlık ve 5 yılda bir doldurulması gerekir. İkisi arasında bundan daha uzun sürecek olursanız, yeterince agresif veya doğru kimyasallarla temizlemiyorsunuz ve eğer gerekiyorsa ve ihtiyaç duyduğunuzda yeniden kapatmaz veya yeniden düşünmezseniz, küfün daha fazla büyümesi için ortamı yaratırsınız. ve küf ve duşun yapıldığı sistemin diğer bileşenlerinin bozulmasına katkıda bulunur.

@tester 101 doğrudur - en az bakım, kalıplanmış dikişsiz plastiklerden gelecektir. Ancak, zaman zaman düzenli yoğun temizlik ve tekrar mühürlemeye ihtiyaç duyarlar.


0

C: Nem algılayan bir egzoz fanı alın. Çoğu ayarlanabilir sensöre sahiptir. Bazıları nem ayar noktasının altına düştükten sonra X dakika boyunca çalışacaktır.

% 70 gibi makul bir şeye ayarlayın (Kıyı iklimlerinde daha yüksek olabilir)

Bu, her duştan sonra 'ıslak zamanı' kısaltacaktır.

B: Kullanıcılara kullandıktan sonra duşu silmeyi öğretin. Bu, havlularıyla veya bir silecekle yapılabilir. Bu, fanın buharlaşması gereken su miktarını azaltır.

C: Sirke ve yarım kış ön cam yıkama sıvısının kabaca yarısı% 8'i olan bir sprey şişesini karıştırın. WWF temel olarak odun alkolü ve sudur, yaklaşık yarım buçuk. Sirke ile seyreltildikten sonra% 25 alkol ile bırakılır. Bu iyi bir küf önleyici ajan olmalıdır. Sirke sert su lekelerini çıkaracaktır. Bu karışımla duşu haftada bir kez püskürtün ve bırakın.

Sirke harçla saldıracak. Harcı temizleyin ve rejime başlamadan önce tekrar kapatın.

Suyunuz kireç kalıntısı bırakmıyorsa ve alkol kullanmak istemiyorsanız ( zehirlidir.) Ağartıcıyı 10-20 ila 1 oranında seyreltebilir ve kullanabilirsiniz. Açık nedenlerden dolayı, kıyafetlerinize dökmeyin. Çamaşır suyu renk işlemlerine de saldırabilir. Bu yüzden budayıcılarımı ve aşılama araçlarını temizlemek için WWF'ye gittim.

Kullanabileceğiniz üçüncü bir fungisit, bakır sülfattır. Bir litre suda bir çorba kaşığı kullanın. Krom kaplamada da zor olduğundan şüpheleniyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.